Zagajniki, polany, lasy stają się miejscami, gdzie człowiek zagląda coraz rzadziej, by spędzić czas wolny. Warto początek wiosny wykorzystać na bliższe poznanie drzew, które o tej porze roku szczególnie intensywnie promieniują swoją energią.
Współzałożycielka wspólnoty w szkockim Findhorn, pisarka Dorothy McLean, wyraża głos wielu osób, które są przekonane, że w drzewach tkwi siła Ziemi, i aby przetrwać, musimy o nie dbać. „Ludzie bardzo potrzebują ich mocnej i wyjątkowej energii. Dlatego warto odnaleźć swoje drzewa w lesie lub parku. A kiedy już będziemy pewni, że wybraliśmy właściwe, że jego wibracje są zgodne z naszymi, że czujemy się przy nim dobrze, odwiedzajmy je jak najczęściej i… rozmawiajmy z nim”.
Drzewa:
- stymulują intelekt i wyobraźnię od najmłodszych lat,
- rozwijają twórcze myślenie oraz umiejętności rozwiązywania problemów i przewodzenia innym,
- kształtują w nas miłość do nauki,
- zmniejszają poziom stresu,
- zwiększają IQ,
- sprawiają, że jesteśmy aktywni fizycznie,
- pomagają kształcić takie umiejętności jak: bieganie, skakanie, rzucanie, kopanie, stymulują zmysł równowagi i koordynacji,
- uczą, czym jest motywacja, cierpliwość, zaangażowanie, współpraca, samodyscyplina, samoświadomośś, praca zespołowa i komunikacja,
- są okazją do poznania nowych ludzi (podczas zabawy wokół drzewa).
Plan działania
- Czas realizacji: w każdej chwili, może najbliższy weekend?
- Lokalizacja: wszędzie tam, gdzie można znaleźć kilka drzew
- Koszt: bezpłatny
- Niezbędne wyposażenie: butelka wody
- Opcjonalne akcesoria:przyjaciele, przekąski, plecak, dziennik, ołówek, lornetka.
- Uczestnictwo rodziców – opcjonalnie (zależy od wieku dziecka).
Uwaga: telefony komórkowe muszą zostać w domu!
Im częściej będziemy przebywać wśród drzew, tym bardziej będziemy się otwierać na ich siłę, płynący z nich spokój i harmonię, a z czasem odnajdziemy ją także w sobie. Drzewa kumulują w sobie energię słoneczną i światło. Tlen, jakim oddychamy w ich obecności, to kolejna forma zdrowej energii, jaką od nich dostajemy.