Kategorie
Recenzje

Dzianinowe wyroby od MoloMoco

MoloMoco to polski pomysł na dzianinowe wyroby dla najmłodszych. Kocyki, rubusie (czyli misie do miętoszenia), organizery, ochraniacze, poduszki i rożki… Siła certyfikowanej przędzy i polskiego designu w przyjemnym dla oka wydaniu.

kocyk3

Kocyk dla dziecka – po co?

Kocyki dla dzieci to temat rzeka. Teoretycznie – wiele maluchów ma ich przynajmniej kilka (w tym zazwyczaj jeden ulubiony). Używamy ich do otulania, gdy doskwiera chłód, przydają się podczas spacerów i wycieczek za miasto. Niektóre maluchy bez ulubionego kocyka nie potrafią zasnąć, inne budują z nich schrony, noszą je ze sobą wszędzie, przytulają, lubią mieć przy sobie szczególnie wtedy, gdy mamy bądź taty nie ma blisko (bo są np. w pracy). Kocyk przydaje się w żłobku i przedszkolu. Dobrze, gdy służy nam przez wiele lat, jeszcze lepiej – gdy jest bezpieczny i przyjazny wrażliwej skórze dziecka, z którą nierzadko będzie miał bezpośredni kontakt.

kocyk2

MoloMoco – dobry, polski design

Trzy najważniejsze cechy kocyka to: miły w dotyku, wykonany z dobrej jakościowo przędzy i naturalny (a co za tym idzie – oddychający, higroskopijny, przepuszczający powietrze). Od kilku tygodni mamy przyjemność testować lekki, wiosenny kocyk od MoloMoco, który dotarł do nas wraz ze zwierzakiem-przytulakiem do gryzienia. Certyfikowana przędza, niezwykła miękkość i świetny design to jego główne zalety.

„MoloMoco to połączenie wzoru i koloru w pięknych splotach dzianinowych wykonanych z najlepszej jakości, certyfikowanej przędzy. Dzisiaj wraca fascynacja dzianinami, bo są niezwykle urocze, ciepłe i miękkie, zapewniają dziecku wygodę i swobodę ruchu. Wychodząc naprzeciw tym trendom tworzymy produkty, które wykonane są z przyjaznych dla dzieci, certyfikowanych, naturalnych i szlachetnych włókien o doskonałej jakości, charakteryzujące się bogactwem barw oraz oryginalnym, eleganckim wzornictwem. Kolekcje MoloMoco inspirowane są sztuką ikebany, która skupia się na tworzeniu harmonii linearnych konstrukcji, rytmu i koloru” – czytamy na stronie producenta.

kocyk9

Nie tylko kocyk!

Poza kocykami w ofercie Molomoco znajdziemy też całą masę innych, dzianinowych akcesoriów. W tym przytulaków, które maluszki bardzo lubią wkładać do buzi i ściskać w rączkach przed zaśnięciem. Rubusie, czyli chusteczkowe misie do miętoszenia i ślinienia, uszyto z przyjaznych dzieciom materiałów, do tego łatwo się z nimi polubić – są miękkie, przyjemne w dotyku i bardzo ładnie zaprojektowane. Zamiast klasycznego pluszaka, który jest głównie zbieraczem kurzu, doskonale sprawdzi się rubuś. Może też pełnić wiele funkcji –  poza przytulaniem, można też wytrzeć nim buzię malucha, gdy mu się uleje, bez problemu spakować do torebki i zabrać ze sobą na spacer, podać dziecku do rączek podczas zmiany pieluchy (by czymś się zajęło)…

kocyk7

Z myślą o alergikach

MoloMoco to polskie produkty, które podbiły już rynek zachodni. Idealne dla dzieci cierpiących z powodu alergii na wełnę bądź lanolinę. Wszystkie przędze i materiały, z których wykonane są produkty MoloMoco posiadają certyfikat Oeko-Tex, który świadczy o tym, że przebadano je pod kątem ponad 100 parametrów istotnych dla zdrowia i że uzyskały wynik pozytywny. Jeśli wybierać z oferty polskich projektantów bezpieczną, dobrze zaprojektowaną dzianinę, to Molomoco z pewnością powinno znaleźć się na liście do zobaczenia. Od zobaczenia do polubienia wiedzie zaś krótka, dość oczywista droga.

Avatar photo

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.