Kategorie
ekowiadomości

Dzieci wypadają z łóżeczek

W amerykańskich izbach przyjęć każdego roku przyjmuje się około 9, 5 tysiąca małych dzieci, które odniosły urazy w związku z upadkiem z łóżeczek i kojców

W amerykańskich izbach przyjęć każdego roku przyjmuje się około 9, 5 tysiąca małych dzieci, które odniosły urazy w związku z upadkiem z łóżeczek i kojców.
Szacunkowe dane z Nationwide Children’s Hospital w Columbus (Ohio) wskazują, że dziennie było średnio 26 przyjęć dzieci w wieku 2 lat, z powodu nagłych wypadków. Ponad 83% to urazy powstałe w momencie przebywania dziecka w łóżeczku. Dwie trzecie tych wizyt było wynikiem upadku.

Analizy pokazały, że problem wymaga podjęcia szybkich działań przez producentów akcesoriów dziecięcych, które być może nie są wystarczająco bezpieczne. Zdaniem jednego z badaczy na te dane powinni zwrócić uwagę rodzice, którzy często zbyt pochopnie ufają zabezpieczeniom stosowanym w łóżeczkach i kojcach. Dzieci mogą z nich wypaść bez względu na to, czy są uszkodzone czy nie. Powinniśmy pamiętać o stopniowym obniżaniu materaca w łóżeczku, wyjmowaniu z niego wszystkich zabawek i innych przedmiotów, które mogą umożliwić wydostanie się dziecka.

www.myhealthnewsdaily.com
Foto

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *