Kategorie
Patronat

EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie

„EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie” to książka motywująca, edukująca i informująca rodzica o różnych aspektach opieki zarówno nad noworodkiem, jak i większym dzieckiem

„EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie” to książka motywująca, edukująca i informująca rodzica o różnych aspektach opieki zarówno nad noworodkiem, jak i większym dzieckiem. Książka ma na celu budowanie u rodziców pewności siebie oraz przekonania, że wszystkie decyzje związane z ich dzieckiem należą wyłącznie do nich. Ponadto ma ona pokazać, że natura dała rodzicom wszelkie możliwe narzędzia, aby być wspaniałym opiekunami, którzy są w stanie wychować szczęśliwe i zdrowe dziecko, skupiając się na jego dobru; bez gadżetów, masy środków finansowych czy porad „specjalistów”. To powrót do tradycji dbania o dziecko, oszczędnej i bez chemii, w której rodzice (także ci oczekujący na dziecko) z pewnością znajdą coś dla siebie.

Publikacja jest pełna sprawdzonych pomysłów i przepisów, które można wdrożyć od zaraz.

Dodatkowo nie jest to literatura fikcji, gdyż bazuje na badaniach, książkach i opiniach profesjonalistów w danym temacie. Nie jest to opasłe wydanie podręcznika dla rodziców, wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę rodzicielski brak czasu, informacje w niej zawarte zostały przedstawione w przystępnej i jasnej formie.

Książka powstała, aby pokazać, że ekologiczne i naturalne produkty wcale nie muszą być drogie i mogą być zrobione z lokalnych, łatwo dostępnych surowców we własnej kuchni. Co więcej udowadnia ona, że ekologia i oszczędność to jedno słowo.

Książka jest inna niż wszystkie, ponieważ wyprodukowano ją lokalnie i etycznie, własnym nakładem pracy. Do jej ręcznego złożenia użyto papieru recyklingowego oraz tonerów laserowych z odzysku, przez co nie jest idealna, ale z pewnością jedyna w swoim rodzaju.

Więcej na zielonyzagonek.pl/shop

Ewa Kozioł – jest założycielką popularnego bloga www.zielonyzagonek.pl poruszającego temat domowej i budżetowej ekologii. Mieszkając przez wiele lat za granicą, ukończyła z wyróżnieniem studia biznesowe na Liverpool John Moores University, stojąc u drzwi wielkich korporacjach, odwróciła się na pięcie, gdyż nie chciała brać udziału w teatrze konsumpcji. Jako młoda mama, z niewielkim budżetem domowym i małą ilością czasu, zaczęła wykorzystywać swoją wiedzę ekonomiczną w domu. Chcąc dać swoim pociechom to, co najlepsze, najzdrowsze i bezpieczne, przeczytała setki książek i profesjonalnych czasopism, aby podejmować poinformowane decyzje. Od ostatnich trzech lat praktykuje świadome rodzicielstwo, samodzielne wytwarzanie kremów, maści oraz życie w zgodzie z naturą. Oszczędnie i bez chemii, a zarazem efektywnie.

ekonomiczne-dziecko
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

2 odpowiedzi na “EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie”

Przeczytałam tą książkę migiem i wracam do niej bardzo często. Według mnie ta książka jest całkowicie wystarczająca dla przyszłej lub młodej mamy i żadne inne poradniki nie są potrzebne. Ewa (autorka) jakimś cudem zawiera w niej WSZYSTKO, co mama powinna wiedzieć. A jeśli czegoś nie napisała czarno na białym, to po przeczytaniu jej zaczynasz myśleć w taki sposób, który jest najwłaściwszy, i najlepsze jest to, że sam do tego dochodzisz. Podoba mi się też, że bibliografia jest tak obszerna i jeśli ktoś czemuś nie wierzy, to może sobie sprawdzić.
Bardzo gorąco polecam i życzę sobie i innym kolejnej książki tej autorki. Jestem pewna, że będzie co najmniej tak przydatna jak ta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.