Kategorie
patronat

EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie

„EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie” to książka motywująca, edukująca i informująca rodzica o różnych aspektach opieki zarówno nad noworodkiem, jak i większym dzieckiem

„EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie” to książka motywująca, edukująca i informująca rodzica o różnych aspektach opieki zarówno nad noworodkiem, jak i większym dzieckiem. Książka ma na celu budowanie u rodziców pewności siebie oraz przekonania, że wszystkie decyzje związane z ich dzieckiem należą wyłącznie do nich. Ponadto ma ona pokazać, że natura dała rodzicom wszelkie możliwe narzędzia, aby być wspaniałym opiekunami, którzy są w stanie wychować szczęśliwe i zdrowe dziecko, skupiając się na jego dobru; bez gadżetów, masy środków finansowych czy porad „specjalistów”. To powrót do tradycji dbania o dziecko, oszczędnej i bez chemii, w której rodzice (także ci oczekujący na dziecko) z pewnością znajdą coś dla siebie.

Publikacja jest pełna sprawdzonych pomysłów i przepisów, które można wdrożyć od zaraz.

Dodatkowo nie jest to literatura fikcji, gdyż bazuje na badaniach, książkach i opiniach profesjonalistów w danym temacie. Nie jest to opasłe wydanie podręcznika dla rodziców, wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę rodzicielski brak czasu, informacje w niej zawarte zostały przedstawione w przystępnej i jasnej formie.

Książka powstała, aby pokazać, że ekologiczne i naturalne produkty wcale nie muszą być drogie i mogą być zrobione z lokalnych, łatwo dostępnych surowców we własnej kuchni. Co więcej udowadnia ona, że ekologia i oszczędność to jedno słowo.

Książka jest inna niż wszystkie, ponieważ wyprodukowano ją lokalnie i etycznie, własnym nakładem pracy. Do jej ręcznego złożenia użyto papieru recyklingowego oraz tonerów laserowych z odzysku, przez co nie jest idealna, ale z pewnością jedyna w swoim rodzaju.

Więcej na zielonyzagonek.pl/shop

Ewa Kozioł – jest założycielką popularnego bloga www.zielonyzagonek.pl poruszającego temat domowej i budżetowej ekologii. Mieszkając przez wiele lat za granicą, ukończyła z wyróżnieniem studia biznesowe na Liverpool John Moores University, stojąc u drzwi wielkich korporacjach, odwróciła się na pięcie, gdyż nie chciała brać udziału w teatrze konsumpcji. Jako młoda mama, z niewielkim budżetem domowym i małą ilością czasu, zaczęła wykorzystywać swoją wiedzę ekonomiczną w domu. Chcąc dać swoim pociechom to, co najlepsze, najzdrowsze i bezpieczne, przeczytała setki książek i profesjonalnych czasopism, aby podejmować poinformowane decyzje. Od ostatnich trzech lat praktykuje świadome rodzicielstwo, samodzielne wytwarzanie kremów, maści oraz życie w zgodzie z naturą. Oszczędnie i bez chemii, a zarazem efektywnie.

ekonomiczne-dziecko
NATULI dzieci są ważne

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “EKOnomiczne dziecko: oszczędnie i naturalnie”

Przeczytałam tą książkę migiem i wracam do niej bardzo często. Według mnie ta książka jest całkowicie wystarczająca dla przyszłej lub młodej mamy i żadne inne poradniki nie są potrzebne. Ewa (autorka) jakimś cudem zawiera w niej WSZYSTKO, co mama powinna wiedzieć. A jeśli czegoś nie napisała czarno na białym, to po przeczytaniu jej zaczynasz myśleć w taki sposób, który jest najwłaściwszy, i najlepsze jest to, że sam do tego dochodzisz. Podoba mi się też, że bibliografia jest tak obszerna i jeśli ktoś czemuś nie wierzy, to może sobie sprawdzić.
Bardzo gorąco polecam i życzę sobie i innym kolejnej książki tej autorki. Jestem pewna, że będzie co najmniej tak przydatna jak ta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *