Kategorie
Polecamy

Góry z dzieckiem – gdzie warto się udać?

Rodzice często zastanawiają się, czy warto pojechać w góry z małym dzieckiem? Odpowiedź brzmi: tak, lecz trzeba dobrać odpowiednie miejsce na wycieczkę. Trasy nie mogą być zbyt skomplikowane, a dodatkowo powinniśmy mieć dostęp do licznych udogodnień. Gdzie warto wybrać się z dzieckiem, chcąc pojechać w góry?

Na co zwrócić uwagę, planując wycieczkę z dzieckiem?

Zaplanowanie wycieczki górskiej z dzieckiem nie jest łatwe, bowiem należy wziąć pod uwagę przede wszystkim możliwości malucha, a także swoje własne. Warto wybrać miejsce, które obfituje w ciekawe, a zarazem proste do pokonania szlaki. Dobrze, jeśli znajdziemy tam dodatkowe atrakcje, bowiem dziecko już po godzinie wędrówki może być nieco znudzone. Proste trasy będą idealnym wyborem zarówno dla dzieci, które chodzą samodzielnie, jak i dla rodziców, którzy noszą maluchy w nosidle. Pamiętajmy, aby bez względu na to, dokąd się wybierzemy, zabrać ze sobą niezbędny ekwipunek. Nawet, jeśli zamierzamy odbyć jedynie krótki spacer po górach, weźmy do plecaka dziecięcą kurtkę przeciwdeszczową (bogatą ofertę znajdziemy w sklepie internetowym https://sklep.jack-wolfskin.pl/dziecko/kurtki/kurtki-przeciwdeszczowe-dzieciece.html). W szczególności warto zwrócić uwagę na lekką kurtkę Flaze Jacket K Dark Indigo oraz Rock Town Jacket Girls Dark Indigo. Na chłodniejsze dni dobrym wyborem będzie kurtka Snow Explorer Jakcet K Phanton. Nie zapomnijmy również o lekkich przekąskach czy napojach dla siebie i dla dziecka.

Karkonosze z dzieckiem – rozrywka i górskie wędrówki

Zdecydowanym liderem wśród rodzin z małymi dziećmi pozostają Karkonosze. Wszystko dlatego, że mają one do zaoferowania wiele zarówno dorosłym, jak i małych dzieciomZnajdziemy tam między innymi Karkonoski Park Narodowy, możemy przemierzać proste, lecz atrakcyjne pod względem krajobrazów szlaki, czy podziwiać liczne wodospady. Jeśli dodatkowo stawiamy na relaks, możemy odwiedzić Aquapark, Cyrkland czy Park Dinozaurów. W Karkonoszach znajdziemy trasy przyjazne zarówno dla chodzących dzieci, jak i dla tych, które trzeba przewozić w wózku. Z drugiej strony po górach chętnie wędrują też nastolatkowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na górskich szlakach. Jeśli chcemy wybrać się w nieco dłuższą podróż, dobrze jest wyposażyć się w śpiwory, które znajdziemy na przykład tutaj: https://www.e-horyzont.pl/marki/pajak.html. Śpiwór puchowy marki Pajak nie zajmuje zbyt wiele miejsca w plecaku, natomiast jest koniecznością, jeśli chcemy przenocować w schronisku górskim.

Gorce w okolicach Rabki Zdrój – doskonały pomysł na górskie wycieczki z maluchem

Wyjazd w okolice Rabki Zdrój to doskonałe rozwiązanie w przypadku dzieci, cierpiących na różnorodne schorzenia układu oddechowego. Z drugiej strony jest to dobre miejsce dla fanów górskich wędrówek, a także wielbicieli kontaktu z naturą, gdyż znajduje się tutaj przepiękny Gorczański Park Narodowy. Zdecydowana większość szlaków w Gorcach jest łagodna i niezatłoczona, dzięki czemu poradzimy sobie na nich nawet w przypadku, gdy wędrujemy z dzieckiem w nosidle. Zwróćmy uwagę, że szlaki te jest w stanie przejść samodzielnie nawet czterolatek. W Rabce znajdziemy także liczne atrakcje, takie jak na przykład Rabkoland czy Muzeum Orderu Uśmiechu. Ciekawą alternatywą może być wizyta w warsztacie garncarskim bądź w pracowni lutniczej. 

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.