Kategorie
Recenzje

Gra „Czas plonów”

Sklep Familiaris.pl podarował redakcji wspaniałą grę kooperacyjną „Czas plonów”

Sklep Familiaris.pl podarował redakcji wspaniałą grę kooperacyjną „Czas plonów”.

Gra jest skierowana do dzieci od trzeciego do siódmego roku życia i kusi prostymi, przystępnymi zasadami. “Czas plonów” zapewnił nam świetną rozrywkę, dodatkowo wykazując niezbicie, że wzajemna pomoc naprawdę daje rezultaty.

Grajcie jak przyjaciele, nie jak wrogowie!

“Czas plonów” jest:

  • grą pozbawiona rywalizacji i budującą pozytywny obraz otaczającego świata,
  • grą opartą na współpracy – to wyjątkowa cecha tej gry i gier dla dzieci w ogóle: gracze mogą pomagać sobie nawzajem i mają wspólny cel – zebrać plony z pól przed nadejściem jesieni,
  • świetną grą dla dzieci w wieku przedszkolnym,
  • grą pomagającą zrozumieć prawa natury: systematyzuje wiedzę o porach roku, zwraca uwagę na piękno natury.

Do gry zaprosiłam moją niespełna trzyletnią córkę i jej siedmioletnią kuzynkę. Wspólnie zapoznałyśmy się z zasadami gry (to wspaniały trening czytania dla siedmiolatki). „Czas plonów” tak bardzo przypadł dziewczynkom do gustu, że grałyśmy kilka razy z rzędu, za każdym razem odkrywając nowe właściwości przyrody. Świetnym rozwiązaniem są dwie wersje gry do wyboru: przyroda wiosną i przyroda jesienią. Zadanie polega na dostrzeżeniu zmian w zachodzących w naturze z upływem czasu.

Gra wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię. Doskonałym rozwiązaniem są dwie możliwości zakończenia gry – możliwość wyboru w każdej rozgrywce sprawia, że “Czas plonów” na pewno szybko nam się nie znudzi. Średnio jedna rozgrywka trwa ok. 15 do 20 minut. Konstrukcja gry eksponuje wartość wzajemnej pomocy między zawodnikami – rolnikami. Nieważne, czy jako pierwszy zbierzesz swój plon czy nie, istotne jest, że możesz pomóc innemu graczowi – właścicielowi sąsiedniego pola. Gra jest całkowicie wolna od niezdrowej rywalizacji.

W skład gry wchodzi:

  • plansza,
  • dwa zestawy kartoników – puzzli,
  • kostka z kolorowymi oczkami,
  • małe kartoniki z warzywami: pomidorami, fasolką, marchewką i kukurydzą,
  • bardzo czytelna instrukcja gry.

W sklepie Familiaris.pl znajdziemy także propozycje dla starszych dzieci i ich rodziców. Każda z gier uczy wzajemnej pomocy, otwartości i logicznego myślenia, a także rozwija wyobraźnię i pozwala na spędzenie czasu w miłej, rodzinnej atmosferze.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.