fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Grobag – śpiworek idealny

Grobag – śpiworek idealny

Odkryty, rozkopujący kołderkę maluch, to zmartwienie niejednego rodzica. Niestety w sezonie jesienno-zimowym nie zawsze można pozwolić dziecku na komfort spania bez okrycia. Nieustanne czuwanie i próby okrywania, to również na dłuższą metę mało praktyczne rozwiązanie. Na szczęście w takiej sytuacji z pomocą przychodzą śpiworki do spania!

Praktyczne i wygodne

Śpiworki są o wiele bardziej praktyczne od tradycyjnych kołder z kilku względów. Przede wszystkim, pomagają dbać o komfort termiczny w czasie snu. Warto pamiętać, że zarówno przegrzanie dziecka, jak i wyziębienie, może mieć negatywne konsekwencje. Z jednej strony długotrwałe przegrzewanie obniża odporność, z drugiej strony wychłodzenie organizmu niesie ryzyko pojawienia się infekcji. Śpiworki niemowlęce uniemożliwiają dziecku odkrycie się, dzięki czemu w chłodne jesienne noce można mieć pewność, że maluszek jest odpowiednio zabezpieczony, tym bardziej, że śpiworek, ze względu na zróżnicowaną grubość (od 1,0-3,5 tog), można dobrać do aktualnych warunków pogodowych i temperatury panującej w mieszkaniu.

Ponieważ jednym z czynników ryzyka nagłej śmierci łóżeczkowej, jest spanie wśród kołder i poduszek, śpiworki mają jeszcze jedną, ogromną zaletę – zabezpieczają niemowlęta przed SIDS. Pościel stwarza ryzyko zakopania się w nią przez malucha – niektóre dzieci naciągają kołderki na buzie lub śpią na brzuchu. Zbyt szczelne okrycie się i odcięcie dopływu powietrza zwiększa ryzyko uduszenia się. Śpiworek jest o tyle bezpieczny, że bez względu na pozycje maluszek nie ma możliwości zamknięcia dostępu tlenu a rodzic może spać spokojnie.

Dlaczego uwielbiamy śpiworki Grobag?

Gro Company to australijska marka będąca na rynku od 2000 roku. Od niemal 20 lat przoduje w produkcji śpiworków dla niemowląt i innych akcesoriów związanych ze snem. Produkty firmy Gro Company były wielokrotnie nagradzane – wyróżnia je nie tylko jakość wykonania, ale także szczególna dbałość o bezpieczeństwo małych użytkowników. Co istotne, producenci od początku swej działalności aktywnie wspierają angielską organizację The Lullaby Trust, która działa na rzecz zapobiegania nagłej łóżeczkowej śmierci niemowląt.

Śpiworki Grobag dostępne są w trzech wariantach grubości:

  • 1 tog – przeznaczone do użytku latem i w pomieszczeniach o temperaturze 21-23 stopni;
  • 2,5 tog – śpiworki całoroczne, przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze 16-20 stopni;
  • 3,5 tog –  śpiworki zimowe. przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze niższej niż 16 stopni;

To, co urzeka, to piękne wzornictwo i jakość wykonania. Kolorystyka jest zróżnicowana – można wybierać spośród delikatnych pasteli oraz bardziej żywych kolorów. Wszystkie śpiworki są dostępne w rozmiarach dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy, 18-36 miesięcy. Warstwa zewnętrzna jest wykonana ze 100-procentowej bawełny. Podszewka śpiworka jest wykonana z dzianiny ze 100-procentowej bawełny, a wewnątrz znajduje się szybkoschnący wkład z poliestru. Wszystkie śpiworki nadają  się do prania w pralce oraz suszenia w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze. Dodatkowo do produktu dołączony jest termometr pokojowy (dla rozmiarów 0-6 i 6-18mcy), instrukcja obsługi i broszura informacyjna na temat zasad zdrowego snu.

Reklama, dzięki której rozwijamy redakcję
Pingwin Percy

Szumiąca Przytulanka z czujnikiem płaczu i lampką nocną to idealny towarzysz snu Twojego maluszka. Do wyboru masz 4 kojące niemowlę dźwięki – bicie serca, deszcz, tzw. biały szum oraz kołysankę Brahmsa, a łagodne, ciepłe światło stwarza dziecku dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Wbudowany czujnik płaczu – CrySensor – to innowacyjna technologia, która pozwala na wychwycenie głosu lub płaczu dziecka i uruchomienie szumu lub kołysanki (do wyboru).

Zobacz więcej

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

rodzina
,,Kochać to nie znaczy martwić się, kochać to znaczy ufać” – krótki tekst o byciu matką

zdrowie
Czy antybiotyki przyjmowane przed ciążą i w jej trakcie wpływają na zdrowie dziecka?

edukacja alternatywna
Czym jest “kultura błędu” i dlaczego nie warto wytykać błędów uczniom? Fragment książki “Nowa szkoła”

naturopatia
Jak leczyć wiosenne przeziębienie?

zdrowie
Bliskość sprawia, że dzieci są zdrowsze!

wywiady
“Weganizm jest prosty i można z nim żyć bez poczucia straty”. Rozmowa z Asją Michnicką

edukacja alternatywna
Nie dajmy się zadaniom domowym! Czego dzieci naprawdę potrzebują po wyjściu ze szkoły?

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?