Kategorie
Artykuł sponsorowany

Grobag – śpiworek idealny

Odkryty, rozkopujący kołderkę maluch, to zmartwienie niejednego rodzica. Niestety w sezonie jesienno-zimowym nie zawsze można pozwolić dziecku na komfort spania bez okrycia. Nieustanne czuwanie i próby okrywania, to również na dłuższą metę mało praktyczne rozwiązanie. Na szczęście w takiej sytuacji z pomocą przychodzą śpiworki do spania!

Praktyczne i wygodne

Śpiworki są o wiele bardziej praktyczne od tradycyjnych kołder z kilku względów. Przede wszystkim, pomagają dbać o komfort termiczny w czasie snu. Warto pamiętać, że zarówno przegrzanie dziecka, jak i wyziębienie, może mieć negatywne konsekwencje. Z jednej strony długotrwałe przegrzewanie obniża odporność, z drugiej strony wychłodzenie organizmu niesie ryzyko pojawienia się infekcji. Śpiworki niemowlęce uniemożliwiają dziecku odkrycie się, dzięki czemu w chłodne jesienne noce można mieć pewność, że maluszek jest odpowiednio zabezpieczony, tym bardziej, że śpiworek, ze względu na zróżnicowaną grubość (od 1,0-3,5 tog), można dobrać do aktualnych warunków pogodowych i temperatury panującej w mieszkaniu.

Ponieważ jednym z czynników ryzyka nagłej śmierci łóżeczkowej, jest spanie wśród kołder i poduszek, śpiworki mają jeszcze jedną, ogromną zaletę – zabezpieczają niemowlęta przed SIDS. Pościel stwarza ryzyko zakopania się w nią przez malucha – niektóre dzieci naciągają kołderki na buzie lub śpią na brzuchu. Zbyt szczelne okrycie się i odcięcie dopływu powietrza zwiększa ryzyko uduszenia się. Śpiworek jest o tyle bezpieczny, że bez względu na pozycje maluszek nie ma możliwości zamknięcia dostępu tlenu a rodzic może spać spokojnie.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Dlaczego uwielbiamy śpiworki Grobag?

Gro Company to australijska marka będąca na rynku od 2000 roku. Od niemal 20 lat przoduje w produkcji śpiworków dla niemowląt i innych akcesoriów związanych ze snem. Produkty firmy Gro Company były wielokrotnie nagradzane – wyróżnia je nie tylko jakość wykonania, ale także szczególna dbałość o bezpieczeństwo małych użytkowników. Co istotne, producenci od początku swej działalności aktywnie wspierają angielską organizację The Lullaby Trust, która działa na rzecz zapobiegania nagłej łóżeczkowej śmierci niemowląt.

Śpiworki Grobag dostępne są w trzech wariantach grubości:

  • 1 tog – przeznaczone do użytku latem i w pomieszczeniach o temperaturze 21-23 stopni;
  • 2,5 tog – śpiworki całoroczne, przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze 16-20 stopni;
  • 3,5 tog –  śpiworki zimowe. przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze niższej niż 16 stopni;

To, co urzeka, to piękne wzornictwo i jakość wykonania. Kolorystyka jest zróżnicowana – można wybierać spośród delikatnych pasteli oraz bardziej żywych kolorów. Wszystkie śpiworki są dostępne w rozmiarach dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy, 18-36 miesięcy. Warstwa zewnętrzna jest wykonana ze 100-procentowej bawełny. Podszewka śpiworka jest wykonana z dzianiny ze 100-procentowej bawełny, a wewnątrz znajduje się szybkoschnący wkład z poliestru. Wszystkie śpiworki nadają  się do prania w pralce oraz suszenia w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze. Dodatkowo do produktu dołączony jest termometr pokojowy (dla rozmiarów 0-6 i 6-18mcy), instrukcja obsługi i broszura informacyjna na temat zasad zdrowego snu.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.