fbpx
| Grobag – śpiworek idealny

Grobag – śpiworek idealny

Odkryty, rozkopujący kołderkę maluch, to zmartwienie niejednego rodzica. Niestety w sezonie jesienno-zimowym nie zawsze można pozwolić dziecku na komfort spania bez okrycia. Nieustanne czuwanie i próby okrywania, to również na dłuższą metę mało praktyczne rozwiązanie. Na szczęście w takiej sytuacji z pomocą przychodzą śpiworki do spania!

Praktyczne i wygodne

Śpiworki są o wiele bardziej praktyczne od tradycyjnych kołder z kilku względów. Przede wszystkim, pomagają dbać o komfort termiczny w czasie snu. Warto pamiętać, że zarówno przegrzanie dziecka, jak i wyziębienie, może mieć negatywne konsekwencje. Z jednej strony długotrwałe przegrzewanie obniża odporność, z drugiej strony wychłodzenie organizmu niesie ryzyko pojawienia się infekcji. Śpiworki niemowlęce uniemożliwiają dziecku odkrycie się, dzięki czemu w chłodne jesienne noce można mieć pewność, że maluszek jest odpowiednio zabezpieczony, tym bardziej, że śpiworek, ze względu na zróżnicowaną grubość (od 1,0-3,5 tog), można dobrać do aktualnych warunków pogodowych i temperatury panującej w mieszkaniu.

Ponieważ jednym z czynników ryzyka nagłej śmierci łóżeczkowej, jest spanie wśród kołder i poduszek, śpiworki mają jeszcze jedną, ogromną zaletę – zabezpieczają niemowlęta przed SIDS. Pościel stwarza ryzyko zakopania się w nią przez malucha – niektóre dzieci naciągają kołderki na buzie lub śpią na brzuchu. Zbyt szczelne okrycie się i odcięcie dopływu powietrza zwiększa ryzyko uduszenia się. Śpiworek jest o tyle bezpieczny, że bez względu na pozycje maluszek nie ma możliwości zamknięcia dostępu tlenu a rodzic może spać spokojnie.

Dlaczego uwielbiamy śpiworki Grobag?

Gro Company to australijska marka będąca na rynku od 2000 roku. Od niemal 20 lat przoduje w produkcji śpiworków dla niemowląt i innych akcesoriów związanych ze snem. Produkty firmy Gro Company były wielokrotnie nagradzane – wyróżnia je nie tylko jakość wykonania, ale także szczególna dbałość o bezpieczeństwo małych użytkowników. Co istotne, producenci od początku swej działalności aktywnie wspierają angielską organizację The Lullaby Trust, która działa na rzecz zapobiegania nagłej łóżeczkowej śmierci niemowląt.

Śpiworki Grobag dostępne są w trzech wariantach grubości:

  • 1 tog – przeznaczone do użytku latem i w pomieszczeniach o temperaturze 21-23 stopni;
  • 2,5 tog – śpiworki całoroczne, przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze 16-20 stopni;
  • 3,5 tog –  śpiworki zimowe. przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze niższej niż 16 stopni;

To, co urzeka, to piękne wzornictwo i jakość wykonania. Kolorystyka jest zróżnicowana – można wybierać spośród delikatnych pasteli oraz bardziej żywych kolorów. Wszystkie śpiworki są dostępne w rozmiarach dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy, 18-36 miesięcy. Warstwa zewnętrzna jest wykonana ze 100-procentowej bawełny. Podszewka śpiworka jest wykonana z dzianiny ze 100-procentowej bawełny, a wewnątrz znajduje się szybkoschnący wkład z poliestru. Wszystkie śpiworki nadają  się do prania w pralce oraz suszenia w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze. Dodatkowo do produktu dołączony jest termometr pokojowy (dla rozmiarów 0-6 i 6-18mcy), instrukcja obsługi i broszura informacyjna na temat zasad zdrowego snu.

Reklama, dzięki której rozwijamy redakcję
Pingwin Percy

Szumiąca Przytulanka z czujnikiem płaczu i lampką nocną to idealny towarzysz snu Twojego maluszka. Do wyboru masz 4 kojące niemowlę dźwięki – bicie serca, deszcz, tzw. biały szum oraz kołysankę Brahmsa, a łagodne, ciepłe światło stwarza dziecku dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Wbudowany czujnik płaczu – CrySensor – to innowacyjna technologia, która pozwala na wychwycenie głosu lub płaczu dziecka i uruchomienie szumu lub kołysanki (do wyboru).

Zobacz więcej

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

niemowlę
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Cz. 1

edukacja alternatywna
Znajomość języków to kluczowa kompetencja przyszłości

olini
Jak wybrać tłuszcz do smażenia?

edukacja alternatywna
Dlaczego leśna edukacja może uratować świat?

wychowanie
Jak pomóc dziecku regulować emocje?

zdrowie
7 powodów, dla których warto pozwolić dziecku się pobrudzić

wychowanie
5 rzeczy, które pomagają dzieciom w efektywnym wypoczynku

wywiady
MamaGathering 2019 – przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet

wychowanie
17 pomysłów na zabawy podczas podróży

zdrowie
Czy w naszej strefie klimatycznej musimy chronić oczy dziecka przed słońcem? Rozmowa z okulistką Anną Klonowską