Kategorie
Rodzina

Hocki klocki czy co?

Pamiętacie upcyklingowe zestawy Makedo? Tym razem czas na nieco inną wersję klocków wielorazowego użytku. Zabawki made in Poland, czyli klocki HOCKI

Pamiętacie upcyklingowe zestawy Makedo? Tym razem czas na nieco inną wersję klocków wielorazowego użytku. Zabawki made in Poland, czyli klocki HOCKI.

Czemu o Hockach warto wspomnieć? Ano choćby dlatego, że ich główne elementy powstały z ekologicznej tektury. I co ważne, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci – klocki można układać na nieskończenie wiele sposobów (w zestawie są 4 moduły: duży kwadrat, trójkąt, prostokąt i mały kwadrat). Wyjątkowe budowle możliwe są dzięki ułatwiającym łączenie „uszkom”, jakie znajdują się na każdym z elementów.

Klocki zdecydowanie pobudzają wyobraźnię, uczą współpracy w czasie układania i sprzyjają integracji (poszczególne elementy mają dość duże gabaryty). A szary, naturalny kolor tektury zachęca do rysowania po nich, naklejania, a nawet wycinania.  Dzieci mogą więc tworzyć do woli zamki, domki i rakiety, których instrukcje znajdują się na opakowaniach.

Co ciekawe, klocki nadają się zarówno do zabawy w domu, jak i w plenerze. Podobnie też jak w przypadku Makedo budowle mogą zawierać ruchome elementy – np. drzwi, okna na zawiasach czy skrzydła zamku.
Hocki stworzone zostały przez absolwentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zrzeszonych w Grupie Projektowej odRzeczy. Wisienką na torcie dla ekologicznych rodziców i ich dzieci jest to, że zestawy pakowane są w ekologiczne pudła z tektury. Czy można zatem chcieć od HOCKÓW czegoś więcej?

Zobacz: www.sklep.odrzeczy.com.pl

 

Autor/ka: Anna Grafka

Każdy swój dzień zaczyna od kawy (fairtade’owej oczywiście) i wizyty na UlicyEkologicznej.pl, którą wspiera i współtworzy. Codziennie śledzi newsy, tropi trendy, i pisze o wszystkim, co w ekologicznej trawie piszczy. Fascynują ją gadżety, które sprawiają, że ekologia w mieście jest możliwa. Zainspirowana własnymi odkryciami (mimo wyraźnego antytalentu do prac rękodzielniczych) zaopatrzyła się w maszynę do szycia, która wprowadzić ma ją w arkana krawieckiego upcyklingu. Z drobnych rzeczy i pomysłów cieszy się jak dziecko, co zdecydowanie pomaga jej w kontaktach z maluchami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.