Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Jak działa Wirtualny Pediatra?

Każdy rodzic zna uczucie niepokoju, które towarzyszy mu, kiedy dziecko nagle zachoruje. Zwykle w takiej sytuacji udajemy się z nim do lekarza w celu ustalenia diagnozy, uzyskania porady i otrzymania recepty. Jednak, co możesz zrobić, jeżeli jest weekend albo środek nocy i nie wiesz, do kogo się zwrócić? Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja zarówno dla malucha, jak i dla rodzica. Z myślą o takich trudnych momentach postanowiliśmy stworzyć serwis wirtualnypediatra.pl

Każdy rodzic zna uczucie niepokoju, które towarzyszy mu, kiedy dziecko nagle zachoruje. Zwykle w takiej sytuacji udajemy się z nim do lekarza w celu ustalenia diagnozy, uzyskania porady i otrzymania recepty. Jednak, co możesz zrobić, jeżeli jest weekend albo środek nocy i nie wiesz, do kogo się zwrócić? Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja zarówno dla malucha, jak i dla rodzica. Z myślą o takich trudnych momentach postanowiliśmy stworzyć serwis wirtualnypediatra.pl. Stanowi on niezastąpione źródło pomocy dla każdego opiekuna. Dzięki niemu dowiesz się, co dolega Twojemu dziecku o każdej porze dnia i nocy. Innowacyjny serwis umożliwia otrzymanie diagnozy na podstawie zdefiniowanych objawów.

wirtualny-pediatra

Diagnostyka objawowa

Wirtualny Pediatra pomaga zmniejszyć stres, jakiego doświadczają rodzice, gdy dziecko źle się czuje. Po wypełnieniu testu uzyskasz diagnozę i otrzymasz proste porady, łatwe do zastosowania w warunkach domowych. System pomoże także stwierdzić, na ile poważna jest sytuacja i czy stan malucha wymaga natychmiastowego kontaktu z lekarzem. Oczywiście, każda choroba wymaga konsultacji z lekarzem, jednak korzystając z porad dostępnych w serwisie możesz wstępnie poznać przyczynę dolegliwości oraz metody łagodzenia objawów, zanim jeszcze zdołasz dostać się do specjalisty.

Diagnostyka laboratoryjna

Kolejną użyteczną cechą serwisu jest możliwość sprawdzenia wyników badań laboratoryjnych – system ekspercki określi, co oznaczają dane wskaźniki i je zinterpretuje. Jest to bardzo przydatne w momencie, gdy otrzymasz wyniki badań i nie zawierają one żadnej interpretacji, a jedynie surowe dane.  Możesz wówczas podać otrzymane wskaźniki w systemie Wirtualnego Pediatry, a po chwili otrzymasz przejrzystą analizę wyników. Otrzymasz także poradę, co należy zrobić, jeśli wyniki są niepokojące. Dzięki temu już nie musisz czekać na kolejną wizytę w gabinecie lekarskim, możesz poznać interpretację otrzymanych wyników znacznie wcześniej. Konsultacja z lekarzem jest oczywiście jak najbardziej wskazana, ale możesz się wówczas do niej odpowiednio już przygotować.

Porady uzyskane w systemie Wirtualnego Pediatry nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty, mogą natomiast dostarczyć rzetelnych i fachowych informacji na temat dolegliwości, z jakimi masz do czynienia.

Po wizycie u lekarza

Wirtualny Pediatra pomaga szybko i sprawnie rozwiać wątpliwości rodziców w kwestii stanu zdrowia pociechy. Podpowiada, jakie konkretne działania warto podjąć, by złagodzić przykre objawy, które mogą dotknąć małego pacjenta. Wystarczy, że wypełnisz krótki test i określisz zaobserwowane symptomy. Możesz także uzupełnić wiedzę na temat dolegliwości, korzystając z opcji „Mam już diagnozę”. Ta funkcja okazuje się wyjątkowo przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy po wizycie w poradni chcesz  mieć stały dostęp do informacji i metod postępowania w przypadku danego schorzenia.

Profilaktyka

W serwisie znajdziesz informacje w formie artykułów i filmów, dzięki którym uzyskasz praktyczną wiedzę. Dowiesz się, co zrobić, aby we własnym zakresie poprawić samopoczucie dziecka. Serwis pomoże także poznać przyczyny choroby, możliwe konsekwencje z nią związane oraz sposoby zapobiegania jej nawrotom. Wszystkie porady zostały stworzone przy udziale profesjonalistów – lekarzy pediatrów.

W serwisie znajdują się również tematyczne artykuły poświęcone profilaktyce różnego rodzaju przypadłości. Dowiesz się z nich m.in. jak przygotować dziecko na wizytę u lekarza, jak skomponować odpowiednie menu oraz zbilansowane posiłki dla malucha, co robić, kiedy boli gardło, oraz które z domowych metod są mniej skuteczne od innych. Zawarta w artykułach wiedza medyczna została opracowana w zrozumiały dla odbiorców sposób. Do większość artykułów załączone są także filmy edukacyjne, które szerzej rozwijają każdy temat. Artykuły profilaktyczne dostępne są bez rejestracji, dla każdego.

Bez kolejek

Podsumowując, serwis Wirtualny Pediatra jest doskonałym wsparciem dla każdego rodzica i opiekuna. Zgromadziliśmy w jednym miejscu ponad 600 diagnoz medycznych  i wariantów wyników badań laboratoryjnych. Dzięki tak obszernej bazie wiedzy z pewnością znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Świąteczna promocja

Uwaga: Tylko do końca roku korzystając z kodu: 06SzP86LIp9RYBuKiguV5g możesz przetestować działanie serwisu i uzyskać porady zupełnie za darmo. Wejdź na wirtualnypediatra.pl i dowiedz się, co dolega Twojemu dziecku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na Innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.   

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.