Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Jak kupować ubranka dla dzieci?

Uwielbiamy kupować ubranka dla naszych pociech – strojenie naszej małej księżniczki lub małego eleganta sprawia nam dużo radości. Musimy jednak pamiętać, że ubranie powinno być przede wszystkim bezpieczne oraz wygodne dla malucha. Na co zwrócić uwagę?

shutterstock_130132034

Czy musi być drogie?

Nie da się ukryć – dobre ubranka dla dzieci zazwyczaj kosztują sporo. Nie oznacza to jednak, że musimy wydawać na nie fortunę, wystarczy kilka prostych „trików”. Przede wszystkim warto kupować ubranka w Internecie, gdzie zazwyczaj ceny są nieco niższe od tych w sklepach stacjonarnych. Co więcej, mamy możliwość porównania ze sobą wielu różnych ofert i wybrania tej najbardziej korzystnej cenowo – przydadzą się w tym celu wyszukiwarki oraz porównywarki internetowe. Dobrym sposobem jest także korzystanie z portali oferujących kupny zniżkowe na różne produkty, w tym m.in. zabawki i ubranka dziecięce. Dzięki nim możemy liczyć na naprawdę atrakcyjne zniżki w znanych sklepach internetowych – za pośrednictwem portalu Promoszop możemy otrzymać np. 70% rabatu na ubrania w Smyku. Kupując online, unikamy presji i kupowania niepotrzebnych rzeczy, co często zdarza się podczas wyprzedaży w sklepach stacjonarnych.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nie ma nic złego w tym, że chcemy ubrać nasze dziecko w ładne, modne ubranko. Najpierw jednak powinniśmy zadbać o względy bezpieczeństwa. Na szczęście trudno dziś o wyjątkowo niebezpieczne ubranka dla maluchów, jednak ostrożności nigdy za wiele. Sprawdźmy, czy ubranka nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji, które mogłyby zagrażać zdrowiu dziecka. Najlepiej wybierać te wykonane z naturalnych materiałów – dotyczy to w szczególności bielizny oraz ubranek dla niemowlaków. Warto też postawić na materiały antyalergiczne, idealne dla delikatnej skóry dziecka. Zwróćmy uwagę, aby ubranka dla najmłodszych nie miały niebezpiecznych elementów – troczków, które można owinąć wokół szyi, łatwych do odczepienia (i połknięcia…) guziczków czy zamka błyskawicznego, którym można przyciąć sobie np. paluszki.

Komfort naszej pociechy

Ubranka powinny być także wygodne. Nie mogą zatem zbytnio krępować ruchów i ograniczać aktywności naszego malucha. Dlatego warto sięgać po materiały miękkie i elastyczne, a rezygnować z tych sztywnych, jak np. jeans. Godne polecenia są ubranka stworzone z przepuszczających powietrze materiałów – dobra wentylacja pozwoli ograniczyć pocenie i zadbać o wrażliwą skórę dzieci, a także zwiększy ich komfort. Maluchy nie przepadają zazwyczaj za takimi elementami jak np. guziki, zbyt ciasne gumki, cekiny, zamki błyskawiczne czy duże ozdoby – mogą one podrażniać ciało, przeszkadzać w zabawie lub uciskać. Dlatego w tym przypadku obowiązuje zasada: im prościej, tym lepiej.

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Rozwój seksualny dzieci

Zadbaj o zdrową seksualność swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Wybór ubranka dla dziecka to nie lada wyzwanie – postarajmy się kierować względami bezpieczeństwa, wygodą malucha oraz… jego własnymi upodobaniami.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.