Kategorie
Rodzina

„Jak poprawić komunikację z dziećmi i relacje w rodzinie” – warsztaty dla rodziców

Komunikacja jest podstawowym narzędziem budowy relacji w rodzinie. Gdy zawodzi jeden element, zawodzi cały system. Dzięki współczesnej psychologii jesteśmy w stanie zrozumieć, że zmiana wzorców komunikacji generuje zmiany relacji między ludźmi. W jaki sposób jednak zmienić wzorzec komunikacji, skoro nabywamy go i wykształcamy przez lata, począwszy od sposobu wychowania nas przez rodziców, szkołę, na środowisku społecznym i mediach skończywszy.

Mamy jednak szczęście… Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które w sposób masowy i metodyczny pracuje nad wykształceniem nowych wzorców komunikacji. Bo dobrej, bezprzemocowej komunikacji da się nauczyć!

komunikacja

Przeprowadź eksperyment myślowy. Przypomnij sobie najczęstsze, konfliktowe sytuacje, które sprawiają ci trudność. Gdy twoje dziecko krzyczy, że chce jeszcze jedną bajkę, ciastko albo że cię nienawidzi, bo właśnie zabroniłaś(eś) mu zagrać w grę czy wyjść na imprezę, ogarnia cię złość i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Nawet jeśli w głowie masz już opanowany schemat (np. schemat komunikacji NVC), zastosowanie go w tym właśnie momencie jest dla ciebie niewykonalne. Paraliżuje cię stres, włączasz mechanizmy obronne i działasz automatycznie. Kończy się to poczuciem winy i zniechęceniem. Dlaczego tak jest?

Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju problem ma większość świadomych rodziców. I to właśnie dla nich dedykowane są intensywne 4-dniowe warsztaty Komunikacji Transformującej.

Uwaga! Reklama do czytania

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

4 dni intensywnego szkolenia dla rodziców

Szkolenie, na które was zapraszamy, odbędzie się po koniec maja w Gdyni. To 4-dniowe, intensywne spotkanie z profesjonalnym treningiem komunikacyjnym, zaplanowane dla małej grupy (maksymalnie 24 osoby).

Czym jest Komunikacja Transformująca?

Jest to warsztat stworzony przez Richarda Bolstada, pochodzącego z Nowej Zelandii psychoterapeuty, mediatora i trenera. Kurs opiera się m.in. na badaniach Johna Gottmana, Thomasa Gordona, Non-Violent Communication, najnowszych odkryciach z dziedziny komunikacji i neurologii oraz na doświadczeniach zdobytych m.in. na terenach dotkniętych konfliktami zbrojnymi (Czeczenia, Bośnia i Hercegowina, Egipt).
Transforming Communication™ (czyli Komunikacja Transformująca™) to metoda skutecznego porozumiewania się, szczególnie przy silnych emocjach, wykorzystywana w obszarze osobistym, rodziny, biznesu czy nawet konfliktów społecznych.

smiech

Czego nauczysz się na treningu Komunikacji Transformującej:

  • jak nawiązywać partnerskie relacje (to umiejętność, która przydaje się nie tylko w kontakcie z dzieckiem, ale również partnerem czy współpracownikami),
  • jak być w kontakcie ze sobą i swoimi emocjami, gdy w środku wszystko kipi ze złości,
  • jak poznać, jakie emocje naprawdę miotają twoim rozmówcą,
  • jak być asertywnym i mądrym, ale bez wymądrzania się,
  • jak wspierać, zamiast podcinać skrzydła (i jak robić to świadomie!),
  • jak mediować w sytuacjach, które z pozoru wydają się beznadziejne (nie zawsze ktoś z potyczki musi wyjść przegrany),
  • jak wypowiadać, słyszeć i nazywać emocje (swoje i innych),
  • i jeszcze wielu innych rzeczy, które z pewnością będziesz mógł wykorzystać nie tylko w relacji z dzieckiem, ale też w innych relacjach – rodzinnych, przyjacielskich czy nawet biznesowych.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Poza wiedzą na warsztacie otrzymasz też 70-stronicowy skrypt zawierający wszystkie wykorzystane ćwiczenia i nowe pojęcia wprowadzone na treningu, a także prawo do przystąpienia do treningu trenerskiego metody Transforming Communication prowadzonego przez Richarda Bolstada.

Kto prowadzi warsztaty?

agmieszka

Agnieszka Szotek – dyplomowany coach praktyk, coach prowokatywny, trener Transforming Communication™, joginka śmiechu.

Podstawowe informacje o szkoleniu:

miejsce: Gdynia, Hotel Różany Gaj,
data: 26–29 maja,
maksymalna liczb osób: 24,
koszt:
770 zł za 1 osobę
2900 zł za grupę 4 osobową

Chcesz wziąć udział w warsztatach?

Wyślij e-mail ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: kontakt@morphosis.pl.
Otrzymasz specjalny link do formularza zgłoszeniowego.

Nie możesz wziąć udziału, ale chcesz pomóc tej inicjatywie – udostępnij nasz post na Facebooku.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.