Kategorie
Polecamy

Jak wykorzystać ręczniki papierowe w zabawie z dziećmi? Zobacz 5 pomysłów

O ręcznikach papierowych zwykle myślimy w kategoriach tradycyjnych domowych zastosowań. Tymczasem możliwości są znacznie szersze. Każda rolka to nie tylko efektywne sprzątanie czy pomoc w przechowywaniu żywności, ale również wiele kreatywnych zabaw. Poznaj 5 sposobów na twórcze wyzwania dla najmłodszych. Uruchom wyobraźnię i zachęć swoje dziecko do działania.

Pamiętaj także, że ręcznik papierowy przyda się przy mniej typowych zastosowaniach w codziennych pracach: do wyłożenia kosza na śmieci, polerowania przedmiotów czy odsączania potraw z nadmiaru tłuszczu, jeśli – tak jak ręczniki papierowe Foxy – dany materiał przystosowany jest do kontaktu z żywnością. Ręczniki i wiele innych przedmiotów przydatnych w poniższych działaniach można kupić na https://drogerix.pl/.

Uwaga! Reklama do czytania

Niegrzeczne książeczki

Czy dzieci na pewno są niegrzeczne?
Seria książek dla dzieci 2-5 roku życia i rodziców o tym, że w każdym zachowaniu dziecka jest ważna jego potrzeba.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Zabawa w domowy zielnik

Któż z nas nigdy nie uprawiał w dzieciństwie rzeżuchy na okiennym parapecie czy fasolki w słoiku? To znakomita zabawa, która uczy systematyczności i odpowiedzialności, a jednocześnie pozwala dziecku odkryć, w jaki sposób uprawiać domowy ogródek. Ręczniki papierowe znakomicie nadają się do kiełkowania nasion różnego typu: wystarczy umieścić je na odpowiednim podłożu, rozłożyć nasiona i pilnować, aby powierzchnia nie wyschła nadmiernie. Bardzo popularną i zdrową rośliną jest rzeżucha, ale na niej paleta możliwości wcale się nie kończy. Do wyboru masz wspomnianą fasolę, różnego rodzaju zioła oraz kiełki.

Domowe organizery

Połącz przyjemne z pożytecznym i spraw, aby zabawa z dzieckiem miała wymierne efekty. Działając wspólnie z maluchem możesz stworzyć pojemne organizery na bransoletki i dziecięcą biżuterię lub metodę na przechowywanie kabli czy słuchawek. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć pudełko i kilka rolek po ręcznikach papierowych dociętych do jego wymiarów. Pomaluj rolkę na ciekawe kolory i umieść w pudełku. Powinna wchodzić z oporem, dzięki czemu nie będzie opadać wewnątrz. Elementy biżuterii można nakładać na rolki przed włożeniem do środka, a te z zapięciem także i później. W ten sam sposób można przechowywać kable i ładowarki. Dobór kolorów pozostaw po stronie dziecka – niech wykaże się wyobraźnią, dopasowując barwy i wzory.

„Wędrująca woda”

To ciekawy eksperyment z pogranicza biologii i plastyki. Pozwala przedstawić dzieciom tajniki transportu wody przez rośliny, a jednocześnie uczy na temat powstawania kolorów. Do jego przeprowadzenia potrzebne będą: słoiczki, kolorowa woda uzyskana za pomocą farbek lub barwników spożywczych oraz ręczniki papierowe. W dwóch naczyniach powinny znaleźć się dwa kolory płynu, trzeci zaś należy pozostawić pustym. Przedarty ręcznik papierowy należy złożyć w taki sposób, by powstały dwa paski. Każdy z nich powinien mieć jeden koniec w odpowiadającym barwniku, a pozostałe wolne brzegi we wspólnym pustym słoiku. Po kilku minutach papier namoknie, a po chwili w pustym słoiku zbierze się zmieszana woda z dwóch naczyń. Środkowy słoik wypełni się kolorem powstałym z połączenia obu osobno użytych barw.

Kolorowe motyle

To prosta praca plastyczna. Wystarczy wykorzystać do niej ręczniki papierowe, kilka drucików, pędzel lub strzykawkę oraz farbki. Najpierw do strzykawki trzeba naciągnąć farbę i wodę, a następnie pomalować ręcznik na kolory. Można także klasycznie nanieść barwy za pomocą pędzelka. Ręczniki będą bardzo mokre, dlatego przed dalszą pracą trzeba je przesuszyć. Później wystarczy złączyć go pośrodku i związać drutem, aby po obu stronach powstały harmonijkowe skrzydełka.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Rozwój seksualny dzieci

Zadbaj o zdrową seksualność swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Malowanie na ręczniku papierowym

To sensoryczna zabawa dla dzieci w różnym wieku. Na jednej stronie ręcznika namaluj kontury markerem wodoodpornym, przewróć go na drugą stronę i pozwól dziecku pokolorować całość. Ponownie obróć, spryskaj ręcznik od strony konturu wodą i obserwuj, jak całość nabiera barw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.