Kategorie
Polecamy

Jak wykorzystać ręczniki papierowe w zabawie z dziećmi? Zobacz 5 pomysłów

O ręcznikach papierowych zwykle myślimy w kategoriach tradycyjnych domowych zastosowań. Tymczasem możliwości są znacznie szersze. Każda rolka to nie tylko efektywne sprzątanie czy pomoc w przechowywaniu żywności, ale również wiele kreatywnych zabaw. Poznaj 5 sposobów na twórcze wyzwania dla najmłodszych. Uruchom wyobraźnię i zachęć swoje dziecko do działania.

Pamiętaj także, że ręcznik papierowy przyda się przy mniej typowych zastosowaniach w codziennych pracach: do wyłożenia kosza na śmieci, polerowania przedmiotów czy odsączania potraw z nadmiaru tłuszczu, jeśli – tak jak ręczniki papierowe Foxy – dany materiał przystosowany jest do kontaktu z żywnością. Ręczniki i wiele innych przedmiotów przydatnych w poniższych działaniach można kupić na https://drogerix.pl/.

Niegrzeczne Książeczki

Pakiet Niegrzeczne Książeczki

126 PLN
Emocje i granice

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? 

Zabawa w domowy zielnik

Któż z nas nigdy nie uprawiał w dzieciństwie rzeżuchy na okiennym parapecie czy fasolki w słoiku? To znakomita zabawa, która uczy systematyczności i odpowiedzialności, a jednocześnie pozwala dziecku odkryć, w jaki sposób uprawiać domowy ogródek. Ręczniki papierowe znakomicie nadają się do kiełkowania nasion różnego typu: wystarczy umieścić je na odpowiednim podłożu, rozłożyć nasiona i pilnować, aby powierzchnia nie wyschła nadmiernie. Bardzo popularną i zdrową rośliną jest rzeżucha, ale na niej paleta możliwości wcale się nie kończy. Do wyboru masz wspomnianą fasolę, różnego rodzaju zioła oraz kiełki.

Domowe organizery

Połącz przyjemne z pożytecznym i spraw, aby zabawa z dzieckiem miała wymierne efekty. Działając wspólnie z maluchem możesz stworzyć pojemne organizery na bransoletki i dziecięcą biżuterię lub metodę na przechowywanie kabli czy słuchawek. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć pudełko i kilka rolek po ręcznikach papierowych dociętych do jego wymiarów. Pomaluj rolkę na ciekawe kolory i umieść w pudełku. Powinna wchodzić z oporem, dzięki czemu nie będzie opadać wewnątrz. Elementy biżuterii można nakładać na rolki przed włożeniem do środka, a te z zapięciem także i później. W ten sam sposób można przechowywać kable i ładowarki. Dobór kolorów pozostaw po stronie dziecka – niech wykaże się wyobraźnią, dopasowując barwy i wzory.

“Wędrująca woda”

To ciekawy eksperyment z pogranicza biologii i plastyki. Pozwala przedstawić dzieciom tajniki transportu wody przez rośliny, a jednocześnie uczy na temat powstawania kolorów. Do jego przeprowadzenia potrzebne będą: słoiczki, kolorowa woda uzyskana za pomocą farbek lub barwników spożywczych oraz ręczniki papierowe. W dwóch naczyniach powinny znaleźć się dwa kolory płynu, trzeci zaś należy pozostawić pustym. Przedarty ręcznik papierowy należy złożyć w taki sposób, by powstały dwa paski. Każdy z nich powinien mieć jeden koniec w odpowiadającym barwniku, a pozostałe wolne brzegi we wspólnym pustym słoiku. Po kilku minutach papier namoknie, a po chwili w pustym słoiku zbierze się zmieszana woda z dwóch naczyń. Środkowy słoik wypełni się kolorem powstałym z połączenia obu osobno użytych barw.

Kolorowe motyle

To prosta praca plastyczna. Wystarczy wykorzystać do niej ręczniki papierowe, kilka drucików, pędzel lub strzykawkę oraz farbki. Najpierw do strzykawki trzeba naciągnąć farbę i wodę, a następnie pomalować ręcznik na kolory. Można także klasycznie nanieść barwy za pomocą pędzelka. Ręczniki będą bardzo mokre, dlatego przed dalszą pracą trzeba je przesuszyć. Później wystarczy złączyć go pośrodku i związać drutem, aby po obu stronach powstały harmonijkowe skrzydełka.

Naturalne antybiotyki
35,11 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Rozwój seksualny dzieci
34 PLN

Malowanie na ręczniku papierowym

To sensoryczna zabawa dla dzieci w różnym wieku. Na jednej stronie ręcznika namaluj kontury markerem wodoodpornym, przewróć go na drugą stronę i pozwól dziecku pokolorować całość. Ponownie obróć, spryskaj ręcznik od strony konturu wodą i obserwuj, jak całość nabiera barw.


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *