Kategorie
Książki Książki dla dzieci

Jak wytłumaczyć dziecku, czym jest miłość? Książka dla dzieci wam w tym pomoże!

Oto coś maleńkiego i olbrzymiego jednocześnie. Coś, w czym niektórzy widzą szereg reakcji chemicznych zachodzących w ciele, a inni – twórczą inspirację, bohaterkę utworów muzycznych, obrazów, powieści. Miłość trudno jest zdefiniować, trudno jest wskazać, gdzie jest jej początek, a gdzie koniec. A przecież dzieci nas o nią pytają! Jeśli więc zastanawiacie się, jak wytłumaczyć dziecku, czym jest miłość, mamy dla was wyjątkową książkę. „Zobacz, jak wielka jest miłość” Alicji Dyrdy to definicja doskonała!

Pierwsze lata życia dziecka to czas doświadczania, odkrywania i nazywania emocji. Najmłodsi czują się niepewnie w tym nieznanym świecie i dopiero uczą się wyrażać to, co czują. To my, rodzice, jesteśmy tu przewodnikami, którzy pomagają im rozpoznawać i nazywać emocje. Jesteśmy też tuż obok, pełni akceptacji i spokoju, gdy nasze dzieci się złoszczą lub płaczą. Wiemy, jak ważne jest to, by pozwolić im to wszystko przeżyć. Razem z nimi doświadczamy też miłości – uczucia, które towarzyszy nam przez całe życie i które może mieć wiele różnych wymiarów. Nic dziwnego, że bywa nam trudno, gdy dziecko pyta nas, czym tak naprawdę jest miłość. Z pomocą przychodzą mądre, ciepłe opowieści. Taka właśnie jest wydana przez Natuli książka „Zobacz, jak wielka jest miłość”.

Uwaga! Reklama do czytania

Zobacz, jak wielka jest miłość

Książka pokazująca, czym jest miłość: jak ją rozpoznać i pielęgnować. Pełna uważności (mindfulness), czułości i bliskości.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Czym jest miłość? Krótki przewodnik dla dzieci i rodziców

Każdy z nas definiuje miłość zupełnie inaczej. Niektórzy z nas widzą w niej wzajemność i zaufanie, inni – pomaganie, wspieranie, życzliwość w małych, codziennych gestach. To, jak o niej mówimy, wypływa z naszych głębin, jest piękne i wyjątkowe, dlatego nie mamy zamiaru burzyć tej delikatnej materii żadnym sztampowym określeniem. Jesteśmy jednak przekonani, że w rozmowach z dzieckiem warto podkreślać wielowymiarowość miłości. Możemy przecież kochać swoją rodzinę, ale też przyjaciół, zwierzęta, boga, a nawet miejsce, z którego pochodzimy lub do którego chcemy wracać. Możemy kochać kogoś lub coś, ale to, co czujemy, wypływa z nas samych. Miłość sprawia, że chcemy być blisko tych, których kochamy, bo wtedy jesteśmy szczęśliwi. Jest uczuciem, a więc nie możemy jej dotknąć, zmierzyć czy zobaczyć – możemy ją za to poczuć. Tylko gdzie? Mamy już trop!

Książka dla dzieci „Zobacz, jak wielka jest miłość” to nie tylko wzruszająca opowieść, ale też piękne ilustracje

Miłość to mała kuleczka, która mieszka w naszym ciele [1] – tymi słowami Alicja Dyrda otwiera swoją książkę dla najmłodszych. Ta opowieść nie jest długa, ale zdecydowanie jest stworzona z myślą o długim czytaniu – tutaj każde słowo ma ogromne znaczenie, każde z nich możemy akcentować w czasie wspólnego czytania i podążać za ilustracjami. A te są magiczne, wyjątkowe, pełne ciepła! Ich autorka, Ola Szwajda, umieściła wspomnianą na samym początku małą kuleczkę w sercu każdego człowieka. Ma ją w sobie dziewczynka wskakująca boso w kałużę i chłopczyk, który śpi wtulony w gąskę, ale też maleńkie dziecko, które bezpiecznie pływa jeszcze w brzuchu swojej mamy. Te małe kuleczki są pełne energii, która nie chce być zatrzymywana – powiększają się więc, wypełniają całe nasze ciała, aż w końcu wypływają dalej, na inne osoby, na inne miejsca. Nim się obejrzymy, są tak duże, że aż ich nie widać.

Co to jest miłość? Książka dla dzieci „Zobacz, jak wielka jest miłość” Alicji Dyrdy skrywa w sobie odpowiedź!

Alicja Dyrda, autorka książki „Zobacz, jak wielka jest miłość”, ukazuje tytułową miłość jako energię, działanie. To nie jest coś, co zostaje nam dane raz na zawsze i z czym już nic nigdy nie będziemy mogli zrobić. Miłość się porusza, wypływa, wypełnia całe miasta, a w końcu dociera do gwiazd i słońca. Równie ważne jest to, gdzie się zaczyna – rodzi się w naszych ciałach i rośnie. To w nas ta mała kuleczka ma swój początek! Jeśli nie zadbamy o to światło, które świeci się w nas, trudno będzie nam dostrzec światło płynące od innych. To ważna nauka, jaką możemy przekazywać naszym dzieciom już od pierwszych dni ich życia – by nigdy nie zapomniały pielęgnować miłości, którą czują do siebie samych. Tylko wtedy ich miłość może stać się naprawdę wielka! A my, z wielką miłością, polecamy wam wspólne dzieło Alicji Dyrdy i Oli Szwajdy. Tyle tu miłości!

[1] Dyrda A., „Zobacz, jak wielka jest miłość”, Szczecin 2023.

Księgarnia Natuli

Księgarnia i wydawnictwo Natuli od wielu lat wspiera rodziców na każdym etapie wspaniałej, radosnej, choć często bardzo trudnej przygody, jaką jest rodzicielstwo. Wydajemy serię rodzicielską, współtworzoną przez najlepszych w Polsce ekspertów i autorów, specjalizujących się w tematach takich jak ciąża, poród, połóg, karmienie piersią, opieka nad dzieckiem, seksualność, rozwój, komunikacja czy zdrowie.

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.