Kategorie
Ekowiadomości

Jedzmy truskawki, jagody, jeżyny…

Badacze podkreślają od lat, że owoce takie jak truskawki, jagody i jeżyny (na które niebawem rozpocznie się sezon) zapewniają duże wsparcie dla mózgu

Spadek aktywności funkcji poznawczych, nienaturalna utrata pamięci i mniejsza zdolność do myślenia postępuje i niebawem może przybrać rozmiary epidemii. Zła dieta od najmłodszych lat i bierny styl życia, nadużywanie cukru, zanieczyszczenia i brak aktywności fizycznej – tak wygląda życie coraz większej ilości dorosłych i młodzieży! W końcu mózg ulega nieustannym atakom, które wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego i połączeń elektrycznych, które określają naszą osobowość i tożsamość.

Badacze podkreślają od lat, że owoce takie jak truskawki, jagody i jeżyny (na które niebawem rozpocznie się sezon) zapewniają duże wsparcie dla mózgu. Nowe badania opublikowane w Journal of Food Chemii Rolnej wyjaśniają jak wiele owoców jagodowych ma korzystny wpływ na mózg i może pomóc w zapobieganiu zmianom w pamięci i innym. Jedna czy dwie porcje tych pysznych owoców jedzonych codziennie może przyczynić się do przywrócenia optymalnej funkcji pamięci.

Zespół badawczy przeprowadził obszerną analizę wcześniejszych badań, aby ocenić dowody na potencjalne korzyści płynące ze spożycia jagód, jeżyn czy truskawek u osób w każdym wieku. Przegląd ujawnił, że jedzenie różnokolorowych owoców jagodowych może znacznie poprawić funkcje mózgu, pomagać wielu systemom metabolicznym w organizmie.

Naukowcy stwierdzili, że pyszne jagody, jeżyny i truskawki zawierają bardzo duże ilości przeciwutleniaczy, które chronią delikatną strukturę mózgu przed szkodliwym działaniem utleniających się wolnych rodników. Mózg jest jednym z najbardziej aktywnych metabolicznie narządów w organizmie i wytwarza duże ilości wolnych rodników. Nasza naturalna zdolność wytwarzania antyoksydantów potrafi szybko spadać i właśnie dlatego należy spożywać owoce jagodowe w celu utrzymania zdrowego funkcjonowania komórek.

Źródło: naturalnews.com
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.