Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Kraina łagodności: Wyspy Kanaryjskie kuszą swym klimatem

Dla jednych są przede wszystkim idealnym miejscem na wypoczynek, dla innych – archipelagiem o ogromnej wartości przyrodniczej. Każdy turysta musi jednak przyznać, że największym walorem Wysp Kanaryjskich jest ich wyjątkowo przyjazny klimat.

shutterstock_14968966, Rainbow

Kraina wiecznej wiosny

Ze względu na łagodny klimat Wyspy Kanaryjskie zyskały miano krainy wiecznej wiosny.Rainbow Tours poleca wczasy na Wyspach Kanaryjskich tym, którzy nie lubią ani upałów, ani chłodów. Tu temperatury i łagodny klimat przez cały rok sprzyjają turystom. Zimą kuszą w szczególności te wyspy, które leżą najbliżej Afryki. Wyprawa na Fuerteventurę lub Lanzarote o tej porze roku to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce uciec przed chłodami i mrozami. Na Gran Canarii i Teneryfie również można wypoczywać przez cały rok, z tym że na ich terenie zimy są już nieco chłodniejsze. Możliwe są nawet takie sytuacje, gdy temperatura na ich terenie będzie wynosiła około 10 stopni. Na szczęście takie spadki temperatury mają miejsce tylko w nocy, gdyż średnia temperatura w ciągu dnia na tych wyspach rzadko spada poniżej 20 stopni. Najcieplejsze miesiące na tych wyspach to lipiec oraz sierpień. W tym okresie można liczyć na 30 stopni ciepła, jednak upału na terenie tych wysp nie odczuwa się tak mocno, jak na kontynencie. Oczywiście temperatura to nie wszystko. Ważne są też informacje na temat klimatu, który na każdej z wysp ma swą specyfikę. Na co mogą liczyć ci, którzy wybierają się na najbardziej popularne wyspy?

Teneryfa i Fuerteventura: co warto wiedzieć o ich klimacie?

Te dwie wyspy są najchętniej odwiedzane przez turystów. Każda z nich może się pochwalić indywidualnymi warunkami klimatycznymi. Na Teneryfie brak widocznych różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku, a temperatura powietrza przez cały rok utrzymuje się tu na mniej więcej tym samym poziomie. Dość niska wilgotność powietrza sprawia, że nawet w najchłodniejsze dni nie można narzekać na zimno. Osoby, które lubią ciepło, najlepiej poczują się w południowej części wyspy. Na północy temperatury są wprawdzie nieco niższe, rekompensatą jest jednak znacznie bogatszy świat flory. Innym klimatem może się pochwalić Fuerteventura. Tu powietrze jest dość suche, a liczba opadów niewielka. Efektem tego jest specyficzny, pustynny wręcz krajobraz, często nasuwający skojarzenia z tak bliską Afryką.

Znane jako „kraina wiecznej wiosny”, Wyspy Kanaryjskie są idealnym miejscem wypoczynku przez cały rok. Łagodny klimat oraz przyjazne temperatury sprawiają, że tu można zadbać o swą formę bez względu na porę roku.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.