Kategorie
recenzje

Kredki i farby Stockmar

Sklep MyszkaAgata.pl przysłał nam naturalne i bezpieczne dla dzieci kredki i farby Stockmar. Polecamy je wszystkim małym artystom. Jesteśmy pewni ich świetnej jakości, bo redakcyjne dzieci rysują i malują nimi już od kilku lat!

Sklep MyszkaAgata.pl przysłał nam naturalne i bezpieczne dla dzieci kredki i farby Stockmar. Polecamy je wszystkim małym artystom. Jesteśmy pewni ich świetnej jakości, bo redakcyjne dzieci rysują i malują nimi już od kilku lat!

Anna Wojnarska – nauczycielka szkoły waldorfskiej, o kredkach i farbach Stockmar:

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

34 PLN

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

Kredki i farby Stockmar są wykonane z naturalnych surowców mineralnych. Są delikatne w tonacji i potrafią się harmonijnie łączyć ze sobą, co trudno uzyskać posługując się farbami syntetycznymi.

Zabawki dla dzieci, materiały do pisania i malowania, modeliny, plasteliny zostają sprawdzone wg norm europejskich (DIN EN 71) jedynie pod kątem zawartości metali ciężkich i aromatycznych anionów. Firma Stockmar poszerzyła ten zakres badań i przyjęła dodatkowe parametry programu kontrolnego jakości. Zostały uwzględnione grupy środków szkodzących, które mogą być warunkowane materiałem lub procesem produkcji w: kredkach woskowych, farbach akwarelowych, wosku do lepienia i wosku pszczelim do lepienia oraz w foliach woskowych.

Program kontrolny Stockmar m.in. obejmuje:

  • metale ciężkie
  • aromatyczne aniny
  • pestycydy
  • polichlorki bihenylu.

Farby akwarelowe

Farby akwarelowe otrzymuje się się z pigmentu i spoiwa złożonego z gumy arabskiej, miodu, gliceryny lub innych substancji analogicznych. Farby roślinne także zawierają pigment, który jest nośnikiem koloru. Jest on transparentno-koloidowo-krystaliczny. Dla malującego dziecka bardzo ważne jest przeżycie powolnego utrawalania się płynnych kolorów na mokrym papierze.

Akwarele posiadają szczególną dynamikę, nanoszone na mokro mieszają się, uzyskując odpowiedni ton dopiero na papierze. Póki obraz nie wyschnie, kolor ma głębię i połysk, a przejścia powstają niejako samoistnie. Patrząc na dzieci podczas malowania, można zobaczyć jak są one dalece oddane tej czynności, jak gdyby to było w tej chwili najważniejsze.

Farbki Stockmar są koncentratem, który rozpuszcza się w wodzie, dlatego starczają na długi okres.

Kredki

Zaletą kredek firmy Stockmar jest… ich pozorna nieporęczność. Doskonale układają się nawet w małej rączce, mają kilka powierzchni rysowania i wiele możliwości wykorzystania.  Można je nakładać, mieszać, rozcierać. Zarysowanie całej kartki nie sprawia małym dzieciom trudności, a starszym  może dostarczyć dobrego punktu wyjścia do dalszego tworzenia. Kolory są stonowane i bardzo ładnie przenikają się, tworząc niezliczoną gamę barwną.

foto

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *