Kategorie
Recenzje

Książki na wakacje dla dzieci w wieku 0–2 lata

Wyobrażacie sobie wakacje bez książek? Absolutnie nie! Oto najlepsze z najlepszych – zabawne, wciągające, do czytania od deski do deski i „Jeszcze raz!” – nasze propozycje książek wakacyjnych dla dzieci.

„Naciśnij mnie”

Okulary dla dzieci

Okulary warte Twojego dziecka

Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne, które skradają serca dzieci na całym świecie! Świetne wzory i najlepsza jakość.

Jeśli ktoś jeszcze nie zna kultowej już książki Hervégo Tulleta, to koniecznie powinien nadrobić zaległości! Ta świetna propozycja dla najmłodszych i ich rodziców zyskała uznanie na całym świecie, została wydana w 24 krajach. Kolorowe kropki zapraszają do interaktywnej zabawy: naciskanie, klaskanie, dmuchanie… Książka minimalistyczna w formie, a dzięki temu genialna w swej prostocie, gwarantuje zabawę dla małych i dużych.
Warto też zaglądnąć do innych książek tego autora. Jako grafik i ojciec trójki dzieci stał się prawdziwym książkowym czarodziejem, a jego propozycje to perełki pobudzające wyobraźnię i angażujące do wspólnej zabawy.

„Naciśnij mnie” w Natuli.pl

„Matyldo, co robią kury?”

Sympatyczna krowa Matylda może być znana czytelnikom z serii książek autorstwa Alexandra Steffensmeiera dla nieco starszych czytelników (od 3 lat). Tym razem Matylda pojawia się na stronach kartonowej książeczki skierowanej do najmłodszych odbiorców. Głównymi bohaterami są kury. Co spotkało Matyldę w ich towarzystwie? Warto przeczytać, bo lektura tej książeczki może być świetnym doświadczeniem dla małych i dużych.

„Matyldo, co robią kury?” w Natuli.pl

Seria książek o króliczku

Pakiet: Króliczek w Natuli.pl

Proste, kartonowe książeczki z przyjemnością przeprowadzą najmłodszych czytelników przez codzienne sytuacje: pomagają wykąpać króliczka, położyć go spać, a także wspierają w trudnej sytuacji – gdy króliczek przewrócił się i skaleczył. Krótkie opowiastki angażują dzieci do pomocy głównemu bohaterowi, a sympatyczne zwierzątko może stać się najlepszym „literackim” przyjacielem naszego malucha.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

„Noc na ulicy Czereśniowej” i inne książki z tej serii

„Noc na ulicy Czereśniwej” w Natuli.pl

Seria książek o ulicy Czereśniowej to już światowy bestseller. Choć nie pada w nich ani jedno słowo, są „zaczytywane” przez młodych czytelników, którzy za każdym razem odkrywają w nich coś nowego. Najnowsza propozycja to „Noc na ulicy Czereśniowej”, w której spotykamy sowę i nietoperza, a bohaterowie szykują się do snu (choć nie wszyscy). Można w niej zobaczyć, jak wygląda noc w różnych miejscach: w bibliotece, sklepie, muzeum albo na dworcu kolejowym. Kolory użyte w tej części są zupełnie inne niż w poprzednich, ciemniejsze, bo przecież wszystko dzieje się pod osłoną nocy.

„Na budowie” oraz inne książki z tej serii

„Na budowie” w Natuli.pl

Dzieci uwielbiają obrazki wyszukiwanki. Tu prawdziwa gratka dla miłośników budownictwa: powstają nowe domy i drogi, a na 10 kartach można znaleźć całą masę specjalistycznego sprzętu: betoniarki, walce, dźwigi. Miasto Sprężyna Zdrój się rozbudowuje! Inne książki z tej serii zapraszają najmłodszych czytelników na lotnisko („Samoloty”), gdzie jest okazja poznać różne rodzaje maszyn latających i obsługę techniczną, oraz na ulice miasta („Auta”) w gąszcz różnych aut i pojazdów: straży pożarnej, karetki, taksówki i wielu, wielu innych mniej lub bardziej specjalistycznych. Książki z tej serii to niekończąca się liczba szczegółów, które można śledzić, za każdym razem odnajdując coś nowego.

„Babo chce” i pozostałe książki z serii

„Babo chce” w Natuli.pl

„Babo chce”, „Lalo gra na bębnie” i „Binta tańczy” to sieria książeczek o zwariowanej rodzince. Książeczki zachęcają do naśladowania dziwnych dźwięków, angażując najmłodszych czytelników do zabawy. Babo jeszcze nie mówi, dlatego wszystko wskazuje palcem, a jego siostra Ajsza zabiera go na spacer do lasu. Gdy wracają do domu, pachnie w nim świeżym ciastem. Babo chce to ciepła i prosta opowieść dla najmłodszych, w niebanalnym wydaniu.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: Kinga Pukowska

Prezeska Fundacji Polekont - Istota Przywiązania. Od 2004 roku wspiera młodych rodziców na początku ich drogi w zakresie Rodzicielstwa Bliskości oraz Slow Parenting. Trenerka rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coach i mediatorka. Działa również jako doula Stowarzyszenia Doula w Polsce, doradczyni chustowa oraz specjalistka w zakresie żywienia dzieci i dorosłych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci w Edukacji Domowej. Swoje doświadczenia opisuje na blogu Pozytywy Edukacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.