Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Księga małego alergika – nowy poradnik Searsów

Na dolegliwości związane z alergią cierpi z roku na rok coraz więcej ludzi. „Księga małego alergika” to kompleksowy przewodnik dla wszystkich rodziców, którzy chcą bardziej świadomie zadbać o zdrowie swojego dziecka.

Prognozy nie są optymistyczne

Jak twierdzą specjaliści, co drugi mieszkaniec Polski doświadczy w swoim życiu choroby alergicznej. Nieleczone lub leczone nieprawidłowo problemy najmłodszych alergików – zatkany nos, swędząca skóra czy bóle brzucha – mogą w przyszłości prowadzić do wielu poważnych schorzeń, takich jak astma, egzema, zapalenie jelit, a nawet do nieprawidłowości neurologicznych.

Alergie objawiają się na wiele sposobów. Nieżyt nosa, zapalenie spojówek, zmiany skórne to najczęstsze symptomy uczulenia na różne substancje. Alergeny są wszędzie, począwszy od roztoczy kurzu domowego i pyłków roślin, przez alergizujące produkty spożywcze po drażniące układ odpornościowy związki chemiczne, których liczba powiększa się w zastraszającym tempie. Objawy alergii podobne do oznak przeziębienia często są z nim mylone i przez to niewłaściwie leczone. Prawidłowa diagnoza alergii pokarmowych wymaga drobiazgowego śledztwa i niemal detektywistycznych umiejętności, a także postawienia w stan gotowości całej rodziny. Jak się w tym połapać? Wszystko, co o alergii wiedzieć trzeba, zebrali William i Robert Sears w Księdze małego alergika.

Księga alergii_150

Księga małego alergika – 37,90 zł 

Kolejny poradnik Searsów dla rodziców

Searsowie to najbardziej znani amerykańscy pediatrzy, których książki czytane są na całym świecie. Małżeństwu Williama i Marthy Searsów zawdzięczamy usystematyzowanie koncepcji Rodzicielstwa Bliskości i popularyzację tej opartej na zaufaniu i przywiązaniu filozofii relacji z dzieckiem. Poradniki autorstwa rodziny Searsów (do rodziców dołączyli dorośli już synowie, także pediatrzy) są rzetelną dawką wiedzy, opartą na doświadczeniu rodzicielskim i zawodowym kolejnych pokoleń.

Nakładem wydawnictwa Mamania właśnie ukazuje się książka ojca i syna, Williama i Roberta Searsów, Księga małego alergika. Podręcznik rodzica – alergie pokarmowe, wziewne i kontaktowe. To przewodnik dla rodziców chcących bardziej świadomie zadbać o zdrowie swojego dziecka, który przedstawia nie tylko przyjazny plan wspierania leczenia, ale też uczy, jak alergiom zapobiegać.

Searsowie o alergii

Księga małego alergika to napisany przystępnym językiem, oparty na najbardziej aktualnej medycznej wiedzy, poradnik dotyczący wszystkich rodzajów alergii – wziewnych, kontaktowych i pokarmowych.

W Księdze małego alergika znalazły się informacje na temat:

  • przyczyn występowania alergii,
  • diagnostyki alergii i dostępnych testów,
  • różnicy między alergią a nietolerancją.
sears

Z poradnika rodzice dowiedzą się, w jaki sposób:

  • zadbać o dziecko z astmą,
  • unikać najczęstszych alergenów,
  • poprawić jakość życia małego alergika i całej jego rodziny.

Książka Searsów jest pełna przystępnych i praktycznych rad dla rodziców, u których dzieci zdiagnozowano alergie, ale też dla tych, którzy alergie w swoich rodzinach podejrzewają lub chcą ich rozwojowi zapobiec – nie tylko z pomocą farmaceutyków, również dzięki drobnym i poważniejszym zmianom w codziennym życiu, od diety po wystrój domu.

Księgę małego alergika i inne książki Searsów kupisz w Natuli.pl

Agnieszka Radziszowska

Autor/ka: Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.