Kategorie
Recenzje

Lalka Organic Dolls

Lalkę, inspirowaną lalkami waldorfskimi, przysłała nam mama, która je szyje i prezentuje swoje prace na blogu: www.organicdolls.blogspot.com

Lalkę, inspirowaną lalkami waldorfskimi, przysłała nam mama, która je szyje i prezentuje swoje prace na blogu: www.organicdolls.blogspot.com.

Mogę śmiało powiedzieć, że lalka jest idealna!

Spełnia wszystkie założenia lalki waldorfskiej:

  1. Jest wykonana z naturalnych materiałów: 100% bawełna w naturalnym kolorze ciała, wypełniona runem, wykończona wełną i filcem.
  2. Odwzorowuje model człowieka. Lalka waldorsfka powinna być dzieckiem naszego dziecka, prawdziwym przyjacielem. Powinna mieć odpowiednie proporcje, tak, żeby dziecko widziało w niej prawdziwą postać.
  3. Jest delikatna i ciepła, nadaje się do przytulania. Ciepła nie tylko wizualnie – dzięki temu, że jest wypełniona owczym runem, które utrzymuje ciepło, jest po prostu miła i ciepła w dotyku.
  4. Ma prawdziwe akcesoria: torebkę, buciki, którymi może bawić się dziecko dbając o lalę. Ideą lalki waldorskiej jest to, że można budować jej przestrzeń do zabawy – może mieć swoje ubranka, wózek, łożeczko, dzięki którym dzieci mogą o nią dbać, jak mama i tata dbają o nie samo.
  5. Twarz lalki jest “uniwersalna”. Nie ma uśmiechu na twarzy, tak samo, jak nie ma go zawsze na twarzy dziecko. Może się śmiać i płakać, w zależności od tego, jaką rolę nada jej w zabawie dziecko.
  6. Lalka jest unikatowa. Uszycie jej to wiele godzin pracy, dzięki której każda lalka jest zupelnie wyjątkowa.

Lalka uszyta przez panią Renatę wykonana jest wprost perfekcyjnie! Idealna w najmniejszym detalu. Piękniejsza niż na każdej fotografii. Jest prawdziwą lalką, którą powinna mieć każda dziewczynka – nie kolejną plastikową, szybką do zastąpienia postacią, ale prawdziwą przyjaciółką, których nie ma się wiele, ale ma się je na bardzo długo.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.