Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Lalki Barbie i akcesoria – jaki zestaw wybrać na prezent dla dziecka?

Lalka Barbie to jedno z najczęstszych życzeń dzieci, kiedy mowa o prezentach, czy to świątecznych, czy urodzinowych, czy przygotowywanych właściwie z dowolnej okazji. Nie jest to jednak jednoznaczna wskazówka od kilkulatka, ponieważ Barbie dostępne są w bardzo wielu zestawach z różnego rodzaju akcesoriami. Jaką lalkę wybrać dla dziecka? To zależy głównie od jego zainteresowań i tego, jakie zabawki już posiada.

Lalki Barbie w najchętniej wybieranych zestawach

Lalki Barbie sprzedawane są w bardzo wielu zestawach, z czego każdy wyposażony jest w nieco inne akcesoria do zabawy. Kupić można samą lalkę podstawową w jednym komplecie ubranek albo na przykład cały zestaw Barbie u lekarza, w którym znaleźć można nie tylko lalkę, ale i drobne lekarskie przybory oraz niezbędne w gabinecie meble. Propozycji jest naprawdę wiele, z czego najchętniej wybierane to między innymi:

  • zestaw Barbie Foodtruck z rozkładanym samochodem. W zestawie dostępnych jest ponad 30 akcesoriów niezbędnych podczas przygotowywania posiłków w foodtrucku;
  • zestaw wymarzona szafa z rozkładanym meblem i całą masą modnych ubranek dla lalki, która wybiera się na rewię mody;
  • zestaw Barbie majsterkowiczka z lalką w roboczym stroju z akcesoriami takimi jak kask i narzędzia.

Niegrzeczne Książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Do różnych zestawów z akcesoriami warto dodać także lalki, które nie posiadają w zestawie zbyt wielu elementów, za to wyróżniają się poprzez swój strój albo styl.

  • Barbie astronautka to propozycja dla dzieci zainteresowanych podbojami kosmicznymi, z lalką w kombinezonie kosmicznym.
  • Barbie pielęgniarka to lalka ubrana w schludny fartuszek ze stetoskopem lekarskim przewieszonym na szyi.
  • Barbie panna młoda to lalka ubrana w długą, elegancką suknię ślubną, tworząca idealny zestaw z równie eleganckim Kenem.

Wśród lalek dostępnych na stronie https://www.morele.net/ nie brakuje także i Kena w różnych odsłonach. Może to być Ken ubrany w hawajską, wakacyjną koszulę, strój ogrodnika, kucharza, albo nawet jeżdżący na wózku, co pozwoli dziecku zaznajomić się z niepełnosprawnością.

Wybierając lalkę, weź pod uwagę zainteresowania dziecka

Wobec ogromnego wyboru lalek Barbie nie sposób wybrać odpowiedniej, bez konsultacji z dzieckiem. Najlepiej jest je zapytać, o jakiej dokładnie lalce marzy, w jakim powinna być ona stroju, albo jakie akcesoria powinna posiadać. Jednocześnie warto pamiętać, że kilkulatek może zasugerować mało realne propozycje, które w takim przypadku należy uzupełnić własną wiedzą o jego zainteresowaniach.

Jeśli więc, dla przykładu, dziecko aktualnie jest na etapie ciągłego naśladowania swoich rodziców przy codziennych obowiązkach, dobrym wyborem może być zestaw Barbie z urządzeniami i meblami obecnymi w domu, żeby maluch mógł odtwarzać na nich obserwowane czynności. Przykładem może być zestaw Barbie pracownia wypieków z kuchenką i drobnymi akcesoriami kuchennymi.

Co w przypadku dzieci, które mają już całą masę lalek, a jednak wciąż proszą o kolejne? Dobrym rozwiązaniem może być wówczas zakup samych akcesoriów do Barbie, dzięki którym kilkulatek będzie mógł wrócić do zabawy swoimi starymi lalkami. Nawet jeśli lalki te pochodzą z innych zestawów lub były kupowane pojedynczo, wciąż będą pasować do oryginalnych akcesoriów Barbie takich jak meble, ubranka, albo drobne akcesoria. Ciekawym pomysłem może także okazać się zakup lalki Kena, który stanie się nowym członkiem zabawkowej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.