Kategorie
Książki dla dzieci książki wydawnictwo Rozwój dziecka

Książeczki kontrastowe dla najmłodszych – “Pranie” i “Zupa”

Gotowanie obiadu, pranie brudnych spodni. Szara rzeczywistość, którą Aleksandra Brambor-Rutkowska i Paweł Mildner postanowili pokolorować. Poznajcie “Pranie” i “Zupę”, czyli dwie książeczki kontrastowe dla dzieci.

Grający, interaktywny robot kontra drewniana, porządnie nadgryziona zębem czasu (i być może też zębem starszego rodzeństwa) łyżka do butów. Wiecie już, kto wygra, prawda? Śpiewające i świecące zabawki dla najmłodszych są tylko chwilową rozrywką. Co innego przedmioty codziennego użytku, których używa większość rodziców. Wystarczy kilka misek, drewnianych łyżek i foremek na muffinki, by otworzyć maluchowi drzwi do świata nieograniczonej wyobraźni. 

Książeczki kontrastowe NATULI

Pakiet: Zupa + Pranie + Spacer

Proste i zabawne książeczki kontrastowe, które stymulują rozwój i naturalną ciekawość dziecka.

Wybór ten nie jest przypadkowy, a jego źródeł możemy doszukiwać się w… kodzie genetycznym człowieka. Dzieci powtarzają każdą wykonywaną przez nas czynność, odzwierciedlają każdy ruch. Obserwowanie i naśladowanie są zachowaniami, które zapewniają przetrwanie. Dotyczy to także… wyciągania z szafy garnków i gotowania w nich niewidzialnego obiadu.


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

Dzieci są szalenie ciekawe świata

Wiecznie przeładowany kosz na pranie i suszarka, która od wielu lat stanowi stały element ekspozycji salonu. Każdego dnia ściągamy z niej kolejne kolekcje ubrań, później je układamy, a czasem nawet prasujemy (choć to już wersja zarezerwowana dla najambitniejszych). Powiedzmy to wprost – wszyscy czasem mamy tego dość i najchętniej przerzucilibyśmy ten obowiązek na kogoś innego. Jednak to, co dla nas jest męczące, dla naszych dzieci stanowi niezwykłą przygodę. Przecież najpierw można porozrzucać wszystkie skarpetki, później wrzucić je do bębna, pobawić się pokrętłem programatora, a w końcu – uwaga, teraz będzie najlepszy moment – wcisnąć ten ogromny biały guzik! Podobnie jest z gotowaniem zupy. Nalewanie wody do garnka, krojenie warzyw, przesypywanie kaszy – tyle wrażeń! 

Przepaść między dorosłym znudzeniem a dziecięcą ciekawością jest ogromna. Wiedzą o tym doskonale autorzy nowych książeczek kontrastowych dla najmłodszych, Aleksandra Brambor-Rutkowska i Paweł Mildner.

Czym są książeczki kontrastowe?

Wzrok dziecka w pierwszych dniach życia jest bardzo słaby – noworodek widzi otaczające go przedmioty i twarze bardzo niewyraźnie, jak przez mgłę. Nie dostrzega głębi, nie rozróżnia kolorów. Prawidłowy rozwój wzroku dziecka przebiega jednak bardzo dynamicznie – do tego stopnia, że kilkanaście miesięcy później niemowlę potrafi już rozpoznać nawet najmniejsze szczegóły. To naturalny proces, którego nie należy przyspieszać – możemy przez to przestymulować dziecko, osiągając efekt odwrotny do zamierzonego. 

Uwaga! Reklama do czytania

Wierszyki paluszkowe

Wesołe rymowanki do masażyków

Wierszyki bliskościowe

Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Warto jednak wspierać rozwijający się wzrok dziecka, dostarczając mu odpowiedniej ilości stymulujących percepcję wzrokową bodźców. Służą do tego książeczki i karty kontrastowe, które swoją nazwę zawdzięczają mocnym kontrastom i wyraźnie zarysowanym konturom. Pierwsze obrazki, które pokazujemy dzieciom, mogą być czarno-białe – takie kolory bowiem najlepiej stymulują ich wzrok. Z czasem warto sięgać jednak po książeczki kontrastowe dla niemowląt, które zawierają znacznie więcej kolorów. I słów.

“Pranie” i “Zupa” – książeczki, które stymulują rozwój dziecka

Książeczki, które tym razem chcemy wam przedstawić, ukazały się nakładem wydawnictwa NATULI. Ich autorzy, Aleksandra Brambor-Rutkowska i Paweł Mildner, patrzą na codzienność oczami dziecka (i, mówiąc bez ogródek, robią to doskonale). Dodają zwykłym, prozaicznym czynnościom więcej koloru, dzięki czemu opowieść o gotowaniu zupy i robieniu prania jest dla dziecka jeszcze bardziej widoczna i zrozumiała. 
Kontrasty i mocno zarysowane kontury doskonale stymulują wzrok dziecka, a proste słowa i wyrazy dźwiękonaśladowcze ćwiczą artykulację i wspierają wrażliwość dziecka na dźwięki. Wiemy, że książeczka kontrastowa musi być odporna na zgniatanie, gryzienie i ślinienie, dlatego “Pranie” i “Zupa” zostały wydane w twardej, kartonowej oprawie. Grube strony wytrzymają intensywną eksploatację, a dziecko będzie mogło je swobodnie przewracać, rozwijając przy okazji koordynację oko-ręka. Drodzy rodzice, przekonajcie się, że krojenie warzyw i wrzucanie brudnych spodni do pralki może być fascynujące. Dzieci już to wiedzą!

Niegrzeczne Książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.