Kategorie
Ekowiadomości

Letni numer „Organic” – jak zwykle ekologicznie

Czy w dzisiejszych czasach potrafimy docenić ciszę, jak zorganizować ekologiczną działkę, zdrowe odżywianie od małego – to tylko wycinek tematów, które znajdziemy w najnowszym numerze magazynu

Czy w dzisiejszych czasach potrafimy docenić ciszę, jak zorganizować ekologiczną działkę, zdrowe odżywianie od małego – to tylko wycinek tematów, które znajdziemy w najnowszym numerze magazynu.

Organizacją Numeru, której z każdego sprzedanego egzemplarza „Organic” jest przekazywane część zysku, jest Fundacja Czarna Owca Pana Kota. Pokazuje jak pomagać bezdomnym kotom w wielkim mieście na przykładzie Krakowie i kociej partyzantki.

Joanna Wydrych, jednak z założycielem fundacji – Nie bójmy się pomagać. Warto wziąć sprawy w swoje ręce, zbudować dom dla kota oraz tymczasowo „zaadoptować” zwierzę. Niekoniecznie zabrać do domu, ale choćby założyć mu obrożę, znak opieki człowieka, aby w oczach innych ludzi nie budził skojarzeń z brudem i zarazkami.

W „Organic” przypominamy historię współczesnych ruchów ekologicznych, losy amsterdamskich Provosów, którym zawdzięczamy słynne, białe rowery. Powiew świeżości w sztuce ulicy stał się również punktem zapalnym w wydarzeniach na pograniczu polityki i sztuki.

Jak pokonać głód? Lila Religa, na podstawie programów żywieniowych realizowanych w Afryce, pokazuje że antropolog widzi o wiele więcej niż wyspecjalizowane w walce z głodem instytucje. Okazuje się, że nawet najlepsze programy są efektywne tylko na papierze, jeśli się nie uwzględni lokalnej kultury i problemów danej społeczności.

Beata Kołakowska w poruszającym reportażu ukazuje inną stronę starości. Stara się również odnaleźć ciszę w epoce, w której dzień i noc jest zakłócana wszechobecnym, dźwiękowym chaosem.

Na stronach rodzinnych polecamy obszerny materiał o zdrowym odżywianiu dzieci i odkrywaniu zapomnianych smaków kasz i roślin strączkowych. Został on zainspirowany akcją „Zdrowy Przedszkolak”, organizowany przez portal Dziecisawazne.pl. Celem kampanii jest zmiana wpłynięcie na zmianę jadłospisu w polskich przedszkolach na zdrowsze i bardziej wartościowe.

Miłośnicy zdrowej kuchni docenią wywiad z Anną Chuszczą, która prowadzi od kilu lat ekologiczną działkę. Warto również zerknąć na koniec „Organic”. Monika Gorbaczyńska, psi psycholog, przekonuje, że adopcja psa ze schroniska nie jest tak trudna, szczególnie psa-seniora.

Magazyn „Organic” można przeczytać w papierowej wersji oraz internetowej, również bezpłatnej, w promocyjnym wydaniu, na stronie: www.organicmagazine.pl

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.