Kategorie
Ekowiadomości

Letnie przygody naszych pociech: dokąd warto wybrać się z dzieckiem?

Wakacje to dla naszych dzieci czas wyjątkowy. Wypoczynek i dobra zabawa stają się dla nich najważniejsze. Dokąd warto wybrać się z dzieckiem? W jakich regionach turystycznych cała rodzina może spędzić wymarzone wakacje?

590606190_86504ff5bc_b

Bułgaria: familijne kurorty dla każdego

Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski stały się najpopularniejszymi regionami turystycznymi w Bułgarii. Na terenie tych kurortów cała rodzina może miło spędzić czas, a na najmłodszych czeka tu wiele rozrywek. Piękne plaże oraz wygodne hotele z atrakcjami dla dzieci, malownicza okolica oraz szeroka oferta dla miłośników sportów wodnych – oto korzyści, które wiążą się z wypoczynkiem w tym właśnie miejscu. Na przykład katalog na lato 2014 w ofercie Rainbow Tours proponuje rodzinom m.in. wypoczynek na ich terenie, zachęcając dodatkowo propozycjami wycieczek do Warny lub Nesebyru oraz możliwością spędzania czasu w okolicznych parkach wodnych.

2708833748_6115354b82_z

Chorwacja: oszczędnie i atrakcyjnie

Dla oszczędnych rodzin bardzo dobrym kierunkiem wakacyjnej podróży jest Chorwacja. Na terenie Dalmacji oraz Istrii czekają piękne plaże oraz kurorty, w których turystyka rodzinna odgrywa bardzo ważną rolę. Place zabaw dla dzieci, parki wodne i oceanaria, wycieczkowe rejsy statkami wśród tak licznych chorwackich wysp – oto atrakcje, z których może tu skorzystać każdy turysta. Wycieczki po zabytkowych miastach oraz spędzanie czasu na uprawianiu sportów wodnych są kolejnymi propozycjami, dzięki którym cała rodzina może czerpać wiele radości z wypoczynku w Chorwacji.

Wyspy Kanaryjskie: archipelag dla całej rodziny

Słynne Kanary od lat są jednym z tych kierunków, na który osoby podróżujące z dziećmi stawiają bardzo chętnie. Wspaniały klimat oraz pogoda, dzięki której wyspy te kuszą „wieczną wiosną” to podstawowe walory archipelagu. Świetne zagospodarowanie, malownicze zatoki oraz wulkaniczne obszary to kolejne czynniki, dzięki którym temu miejscu nie można się oprzeć. Najwygodniejsze warunki pobytu dla rodzin z dziećmi czekają na największej z wysp – Teneryfie. Ona też przyciąga największą liczbą atrakcji, które są w stanie spełnić oczekiwania i dorosłych, i dzieci.

Dobre zagospodarowanie oraz możliwość zapewnienia maluchom wyjątkowych wrażeń to czynniki, które większość rodziców bierze pod uwagę w trakcie planowania podróży z dzieckiem. Miejsc, które spełniają wysokie oczekiwania rodzin, jest wiele. Bułgaria oraz Wyspy Kanaryjskie zyskały jednak największe uznanie, podobnie jak turystyka familijna rozwijająca się w Chorwacji. Te trzy kierunki to raj dla małych i dużych turystów, dla których liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.