fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Liczydła dla rodziców – poznaj narzędzia, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze

Liczydła dla rodziców – poznaj narzędzia, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze

Wraz z liczbą członków rodziny rośnie także ilość wydatków. O ile wynajem mieszkania czy korzystanie z samochodu jest bardziej opłacalne, gdy żyjecie we dwoje, to gdy pojawią się dzieci, dojdzie Wam kilka dodatkowych kosztów związanych z ich utrzymaniem.

Wtedy podstawą jest umiejętność oszczędzania. Poznajcie kilka przydatnych narzędzi do zarządzania domowym budżetem. Dzięki poniższym aplikacjom, programom i porównywarkom ubezpieczeń będziecie mieć pełną kontrolę nad pieniędzmi – w końcu pozbędziecie się wrażenia, że niby oszczędzaliście, ale znów na koncie pozostało niewiele…

MoneyZoom – do kontrolowania codziennych wydatków

Stary, ale jary. To program, który wielu osobom służy już długi czas i doskonale się sprawdza. Jeśli chcesz rozpocząć dokładne analizowanie tego, na co wydajesz pieniądze i w jakiej ilości, ten program jest dla Ciebie. Będzie też doskonałą alternatywą i dużym ułatwieniem, jeśli ewidencję domowych wydatków prowadzisz, zapisując koszty utrzymania rodziny na kartce.

To narzędzie umożliwia wpisywanie kwot z paragonów i przypisanie ich do wybranej kategorii. Jedzenie, odzież, koszty utrzymania samochodu, rachunki, a także relaks. To tylko niektóre grupy, do jakich możecie przypisać Wasze wydatki. Dzięki tej klasyfikacji program podsumuje opłaty na koniec miesiąca i przedstawi za pomocą czytelnego wykresu, na co wydajecie najwięcej pieniędzy. To pierwszy krok do oszczędności.

Listonic – aby zakupy szły zgodnie z planem

Nie pozwól, aby do Twojego życia wkradł się chaos. Możliwe, że jesteście jedną z tych rodzin, które robią zakupy spontanicznie, tzn. bez wcześniejszego planowania. To błąd! Zwłaszcza, jeśli zależy Wam na zmniejszeniu wydatków i oszczędzeniu kilku złotych w miesiącu. Jeśli jesteście szczęściarzami i nie wiecie z własnego doświadczenia, jak kończą się takie wycieczki do sklepu, zaufajcie nam, że nie ułatwiają one ograniczania domowych wydatków.

Dlatego też dobrze jest czasem zmienić nawyki, przynajmniej w sposobie robienia zakupów, i dokładnie zaplanować, jakie produkty będą Wam potrzebne w ciągu najbliższych kilku dni. W planowaniu pomoże Wam Listonic, czyli narzędzie, które uporządkuje i doprecyzuje listę Waszych zakupów, a nawet uporządkuje ją zgodnie z kolejnością produktów na półkach sklepowych.

Jeśli masz połączenie z Internetem, bez problemu dopasujesz swoją listę do wybranego przez Ciebie przepisu z Twojego ulubionego bloga.

Na czas zakupów warto zostawić dzieci w domu. To one często nakłaniają do zakupu rzeczy, które w rzeczywistości nie są Wam potrzebne. Czego maluchy nie zobaczą, tego nie będzie im żal. To także dobry sposób na przyzwyczajanie najmłodszych do oszczędzania, a Wy sami – jako rodzice – zdecydujecie, jakie produkty będą najlepsze dla Waszych pociech i uchronicie się od ich presji, jeśli zauważą w sklepie chipsy czy czekoladki, które koniecznie będą chciały mieć.

Porównywarka ubezpieczeń – wybierzesz najlepszą ochronę

Jak dobrze ubezpieczyć samochód? Bezpieczeństwo Waszej rodziny, a zwłaszcza dzieci, jest rzeczą pierwszorzędną. W razie konieczności leczenia, np. w wyniku wypadku, lub utraty mieszkania czy samochodu musicie mieć wsparcie finansowe, aby móc dalej funkcjonować. Dlatego powinniście zadbać o ubezpieczenie w najważniejszych dla Was kwestiach.

Ubezpieczenie zdrowotne zarówno dla Was, jak i dla Waszych dzieci opłacacie w pracy. Jeśli macie kredyt, bank na pewno wymaga ubezpieczenia zakupionej przez Was nieruchomości. W szkole możecie dokupić także polisę NNW dla dzieci. Waszym obowiązkiem jest też ubezpieczenie samochodu, z którego korzystacie (a także takiego, który stoi w garażu).

Oferty potrzebnych ubezpieczeń komunikacyjnych przedstawi Wam https://porownywarka-oc-ac.pl.  Narzędzie to przygotuje dla Was dedykowane propozycje polis, które najlepiej będą chroniły Was i Wasz samochód. Również online możecie wybrać odpowiadającą Wam ofertę i dokonać zakupu. Ubezpieczyciele często mają przygotowane atrakcyjne rabaty dla kierowców, którzy decydują się na zakup polisy przez Internet. Już to pozwoli na pewne oszczędności.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

wychowanie
Jak uważnie towarzyszyć dziecku? I dlaczego to takie ważne?

odżywianie naturalne
3 pomysły na quinoę w kuchni

wychowanie
Jak nauczyć dziecko bezinteresownej pomocy innym?

odżywianie naturalne
6 przepisów na orzeźwiające napoje bez cukru

naturopatia
Mamy już dość komarów! 2 sprawdzone przepisy na płyny odstraszające

wychowanie
Korzystanie z urządzeń elektronicznych i ich wpływ na rozwój dziecka – Jesper Juul

naturopatia
Na czym polega holistyczne leczenie dzieci?

wywiady
“Kiedy o uczniu zaczniemy myśleć, jak o człowieku…”. Rozmowa z Anną Szulc

wychowanie
Chłopaki też płaczą. I to jest ok!

wychowanie
Samokontrola, elastyczność i pamięć – jak wspierać rozwój poznawczy dziecka?