Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Liczydła dla rodziców – poznaj narzędzia, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze

Wraz z liczbą członków rodziny rośnie także ilość wydatków. O ile wynajem mieszkania czy korzystanie z samochodu jest bardziej opłacalne, gdy żyjecie we dwoje, to gdy pojawią się dzieci, dojdzie Wam kilka dodatkowych kosztów związanych z ich utrzymaniem.

Wtedy podstawą jest umiejętność oszczędzania. Poznajcie kilka przydatnych narzędzi do zarządzania domowym budżetem. Dzięki poniższym aplikacjom, programom i porównywarkom ubezpieczeń będziecie mieć pełną kontrolę nad pieniędzmi – w końcu pozbędziecie się wrażenia, że niby oszczędzaliście, ale znów na koncie pozostało niewiele…

MoneyZoom – do kontrolowania codziennych wydatków

Stary, ale jary. To program, który wielu osobom służy już długi czas i doskonale się sprawdza. Jeśli chcesz rozpocząć dokładne analizowanie tego, na co wydajesz pieniądze i w jakiej ilości, ten program jest dla Ciebie. Będzie też doskonałą alternatywą i dużym ułatwieniem, jeśli ewidencję domowych wydatków prowadzisz, zapisując koszty utrzymania rodziny na kartce.

To narzędzie umożliwia wpisywanie kwot z paragonów i przypisanie ich do wybranej kategorii. Jedzenie, odzież, koszty utrzymania samochodu, rachunki, a także relaks. To tylko niektóre grupy, do jakich możecie przypisać Wasze wydatki. Dzięki tej klasyfikacji program podsumuje opłaty na koniec miesiąca i przedstawi za pomocą czytelnego wykresu, na co wydajecie najwięcej pieniędzy. To pierwszy krok do oszczędności.

Listonic – aby zakupy szły zgodnie z planem

Nie pozwól, aby do Twojego życia wkradł się chaos. Możliwe, że jesteście jedną z tych rodzin, które robią zakupy spontanicznie, tzn. bez wcześniejszego planowania. To błąd! Zwłaszcza, jeśli zależy Wam na zmniejszeniu wydatków i oszczędzeniu kilku złotych w miesiącu. Jeśli jesteście szczęściarzami i nie wiecie z własnego doświadczenia, jak kończą się takie wycieczki do sklepu, zaufajcie nam, że nie ułatwiają one ograniczania domowych wydatków.

Dlatego też dobrze jest czasem zmienić nawyki, przynajmniej w sposobie robienia zakupów, i dokładnie zaplanować, jakie produkty będą Wam potrzebne w ciągu najbliższych kilku dni. W planowaniu pomoże Wam Listonic, czyli narzędzie, które uporządkuje i doprecyzuje listę Waszych zakupów, a nawet uporządkuje ją zgodnie z kolejnością produktów na półkach sklepowych.

Jeśli masz połączenie z Internetem, bez problemu dopasujesz swoją listę do wybranego przez Ciebie przepisu z Twojego ulubionego bloga.

Na czas zakupów warto zostawić dzieci w domu. To one często nakłaniają do zakupu rzeczy, które w rzeczywistości nie są Wam potrzebne. Czego maluchy nie zobaczą, tego nie będzie im żal. To także dobry sposób na przyzwyczajanie najmłodszych do oszczędzania, a Wy sami – jako rodzice – zdecydujecie, jakie produkty będą najlepsze dla Waszych pociech i uchronicie się od ich presji, jeśli zauważą w sklepie chipsy czy czekoladki, które koniecznie będą chciały mieć.

Porównywarka ubezpieczeń – wybierzesz najlepszą ochronę

Jak dobrze ubezpieczyć samochód? Bezpieczeństwo Waszej rodziny, a zwłaszcza dzieci, jest rzeczą pierwszorzędną. W razie konieczności leczenia, np. w wyniku wypadku, lub utraty mieszkania czy samochodu musicie mieć wsparcie finansowe, aby móc dalej funkcjonować. Dlatego powinniście zadbać o ubezpieczenie w najważniejszych dla Was kwestiach.

Ubezpieczenie zdrowotne zarówno dla Was, jak i dla Waszych dzieci opłacacie w pracy. Jeśli macie kredyt, bank na pewno wymaga ubezpieczenia zakupionej przez Was nieruchomości. W szkole możecie dokupić także polisę NNW dla dzieci. Waszym obowiązkiem jest też ubezpieczenie samochodu, z którego korzystacie (a także takiego, który stoi w garażu).

Oferty potrzebnych ubezpieczeń komunikacyjnych przedstawi Wam https://porownywarka-oc-ac.pl.  Narzędzie to przygotuje dla Was dedykowane propozycje polis, które najlepiej będą chroniły Was i Wasz samochód. Również online możecie wybrać odpowiadającą Wam ofertę i dokonać zakupu. Ubezpieczyciele często mają przygotowane atrakcyjne rabaty dla kierowców, którzy decydują się na zakup polisy przez Internet. Już to pozwoli na pewne oszczędności.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.