Kategorie
Rodzina

Makijaż naturalny

Nareszcie w Polsce doczekaliśmy czasów, kiedy możemy się delektować produktami najwyższej jakości. Nawet makijaż może być wykonany za pomocą produktów, które zarówno korygują, podkreślają, jak i pielęgnują. Właśnie tak, taki charakter mają kosmetyki znane powszechnie pod hasłem “ekologiczne”

Nareszcie w Polsce doczekaliśmy czasów, kiedy możemy się delektować produktami najwyższej jakości. Nawet makijaż może być wykonany za pomocą produktów, które zarówno korygują, podkreślają, jak i pielęgnują. Właśnie tak, taki charakter mają kosmetyki znane powszechnie pod hasłem “ekologiczne”. Niestety dużo osób obawia się tego określenia, myśląc, że ekologiczne to drogie i dla “zajawionych na eko”, dlatego postanowiłam nasz makijaż nazwać naturalnym.

makijaz

Naturalny czyli jaki?

Na rynku są dostępne dwa rodzaje produktów, które mogą posłużyć do wykonania makijażu naturalnego, są to: kosmetyki mineralne (np. Color Science) oraz produkty posiadające ważne certyfikaty takie jak BDIH, Natrue, EcoControl (np. Dr Hauschke). Powyższe oznaczenia gwarantują wysoką jakość produktów mających charakter pielęgnacyjny, a nawet prozdrowotny. W kosmetykach naturalnych nie znajdziemy konserwantów chemicznych mogących niekorzystnie wpływać na gospodarkę hormonalną. Właśnie ze względu na wpływ na gospodarkę hormonalną należy unikać powszechnie stosowanych w kosmetykach tradycyjnych wszelkiego rodzaju parabenów (Methylparaben, Ethylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzylparaben), metali czy silikonu.

Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne, jak sama nazwa wskazuje, składają się z odpowiedniej kompozycji minerałów, które wpływają na poprawę naszej skóry. Ponadto minerały chronią nas przed szkodliwymi filtrami UVA i UVB (np. ditlenek tytanu).

Makijaż mineralny jest bezpieczny nawet dla osób, które mają problemy skórne. Właściwości przeciwbakteryjne i przyśpieszające gojenie (np. tlenek cynku), pozwalają na stosowanie powyższych produktów nawet na skórę posiadającą drobne rany powstałe np. po wypryskach skórnych czy po różnych zabiegach pielęgnacyjnych. Ponadto stosowanie kosmetyków mineralnych w makijażu pozwala uniknąć zatykania porów i daje możliwość swobodnego oddychania skórze, dzięki czemu sama z siebie wygląda ona atrakcyjniej.

Różnorodność

Producenci zapewnili dostęp do pełnej gamy produktów umożliwiających wykonanie profesjonalnego makijażu przy użyciu kosmetyków naturalnych. Na rynku znajduje się szeroki wachlarz podkładów, najróżniejszych pudrów, korektorów, kredek, pomadek, eyelinerów czy tuszów do rzęs. Przy tak szerokim asortymencie możemy wykonywać zarówno delikatny makijaż codzienny, jak i popularny makijaż wieczorowy „Smoky eyes”.

Zatem nie obawiajmy się używania produktów naturalnych, lecz korzystajmy z tych fantastycznych produktów i pamiętajmy, że kosmetyki naturalne nie obciążają delikatnej skóry twarzy, wręcz przeciwnie często poprawiają jej stan. Na koniec należy dodać, że trwałość makijażu zależy od jakości stosowanych produktów, ale przede wszystkim od stopnia nawilżenia skóry, a to możemy zapewnić poprzez właściwe odżywianie się w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją.

Foto

Autor/ka: Monika Dworakowska

Wizażystka, kreatorka wizerunku, menadżer. Jest inicjatorką, organizatorką i uczestniczą wydarzeń wpływających na dobrą jakość życia Polaków. Wykonywanie makijażu i udzielanie konsultacji w zakresie dobrego wyglądu to przede wszystkim jej zamiłowanie. Z chwilą ukończenia kursów rozpoczęła swoją fantastyczną przygodę, polegającą na organizowaniu i prowadzeniu zajęć, warsztatów czy spotkań, wpływających na dobre samopoczucie i wygląd kobiet. Jest założycielką Polubiarki, która współpracuje z kobietami, pragnącymi zmian w swoim życiu.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.