Kategorie
Rodzina

Mali artyści i pianka (do golenia)

Większość dzieci kocha zabawy, w czasie których może się naprawdę pobrudzić. Nie bez powodu mówi się przecież, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko! Choć opiekunowie z reguły mniej przepadają za tego typu aktywnościami, warto raz na jakiś czas pozwolić maluchowi wpaść w szał tworzenia. A jeśli na dodatek w rezultacie może powstać dzieło sztuki, a sama zabawa może przynieść wymierne korzyści dla rozwoju dziecka, wpływając pozytywnie na odczucia sensoryczne, warto przymknąć oko i razem z maluchem zaszaleć

Uwaga – brudna robota

Większość dzieci kocha zabawy, w czasie których może się naprawdę pobrudzić. Nie bez powodu mówi się przecież, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko! Choć opiekunowie z reguły mniej przepadają za tego typu aktywnościami, warto raz na jakiś czas pozwolić maluchowi wpaść w szał tworzenia. A jeśli na dodatek w rezultacie może powstać dzieło sztuki, a sama zabawa może przynieść wymierne korzyści dla rozwoju dziecka, wpływając pozytywnie na odczucia sensoryczne, warto przymknąć oko i razem z maluchem zaszaleć.

pianka1

Materiały potrzebne do wykonania artystycznego nietuzinkowego dzieła:

  • pianka do golenia
  • folia aluminiowa
  • farby
  • pędzel
  • patyczek
  • kartka papieru

Jak to zrobić?

Rozłóżcie na stole duży arkusz folii aluminiowej, większy niż kartka A4 (można nią wyłożyć też np. brytfankę – dzięki temu zmniejszymy ryzyko zabrudzenia wszystkiego naokoło). Na folię wyciśnijcie duuuużo pianki do golenia, a następnie uklepcie piankę tak, by pokryła całą powierzchnię folii.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Teraz nakładajcie kolejne warstwy farb (kolor za kolorem) na piankę i patyczkiem rozmazujcie je po folii, tworząc fantazyjne maziaje. Im więcej kolorów użyjecie, tym wasze dzieło będzie barwniejsze.

Delikatnie połóżcie kartkę papieru na powierzchni waszej wielobarwnej pianki i lekko ją dociśnijcie, by kolory jak najlepiej się na niej odbiły. Ostrożnie zdejmijcie kartkę i odłóżcie ją na bok. W ten sposób możecie zabarwić tyle kartek, ile chcecie, tworząc kolejne unikalne obrazy.

pianka2

Na sam koniec możecie patyczkiem stworzyć kolejne esy-floresy i pokryć te części kartki, które się nie zabarwiły.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Zdejmijcie patyczkiem nadmiar pianki z kartek i pozostawcie je do wyschnięcia!

Takie dzieła warto po wyschnięciu podziwiać! Zawieście je na ścianie lub oprawcie w ramki tak, by wszyscy goście i domownicy mogli je podziwiać

PS Nie zapomnijcie teraz razem posprzątać.

Mali Artyści i pianka from PUDŁO NIE NUDNO on Vimeo.

Autor/ka: Agnieszka Bogusławska

Współwłaścicielka firmy tworzącej kreatywne zestawy dla dzieci w wieku przedszkolnym Pudło Nie Nudno. Prywatnie mama 4-letniego Kuby i prawie 2-letniej Zuzi. Miłośniczka manualnych zabaw z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.