Kategorie
Ekowiadomości

Wirtualny poród

Przy okazji artykułów dotyczących ciąży i porodu często podkreślamy, że trudno przewidzieć, jak potoczy się poród naturalny, jak silny ból będzie towarzyszył kobiecie, że poród może trwać kilkanaście minut, ale równie dobrze kilkanaście godzin. Jednak zawsze kobieta powinna mieć wsparcie personelu medycznego, swojego partnera lub innej osoby towarzyszącej. To daje jej poczucie bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także pozytywne myślenie i wiara we własne siły. Powstało także w internecie miejsce, w którym można przeanalizować różne wersje porodu, w zależności od odpowiedzi na pytania testowe.

wirtualny-porod

Virtual labor najczęściej opisuje konkretną sytuację oraz możliwe wybory komfortowych technik, pozycji i narzędzi. Komputer losowo wybiera dla kobiety początek porodu, np. jesteś na spacerze, nagle dostajesz skurczów. Komputer podaje dwa lub trzy warianty dalszego rozwoju sytuacji, kobieta czyta scenariusz i wybiera najodpowiedniejszy dla niej dalszy ciąg. Każda odpowiedź jest analizowana, komputer pokazuje postęp porodu na podstawie wcześniejszego wyboru.

Niemal każda proponowana odpowiedź zawiera ukryty tekst, który pomaga zrozumieć, dlaczego określona decyzja może być podczas porodu korzystna lub nie. Trudno przewidzieć, jak długo będzie trwał test – zupełnie jak nie da się przewidzieć czasu trwania porodu. Być może dwa pytania i dwie odpowiedzi doprowadzą do finału, czyli wirtualnego urodzenia dziecka, a możliwe, że test będzie trwał bardzo długo.

Virtual labor pomaga kobiecie poznać techniki, które pomogą dobrze urodzić. Pokazuje, jakie działania mogą wpływać na postęp akcji porodowej. Na zakończenie testu kobieta może zapoznać się z podsumowaniem – pokazuje ono, czego można się nauczyć dzięki swoim wyborom.

Zobacz: birthingnaturally.net

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.