Kategorie
Archiwum

MamaGathering 2019 – przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet

Dalajlama powiedział, że to Kobiety z Zachodu uratują świat – wierzymy mu i DZIAŁAMY! Spotkaj się z nami w przestrzeni relaksu, holistycznego rozwoju i porozumienia. W polu otwartości i empatycznego wzmocnienia. Dajemy sobie Moc, dajemy sobie SIŁĘ, a także CZAS i UWAGĘ. MamaGathering 2019 to jedyne takie wydarzenie w Polsce! Nie może Cię zabraknąć!

MamaGathering znamy od początku istnienia i wspieramy całym sercem. Festiwal ten jednoczy kobiety – niezależnie od sytuacji życiowej, bagażu doświadczeń, wieku kobiety mogą tu skupić się na sobie i swoich potrzebach. Ponadto MamaGathering gwarantuje świetną atmosferę, pyszne jedzenie i mnóstwo atrakcji artystycznych dla każdego. O tegorocznym festiwalu opowiadają jego organizatorki – Kasia Dobrowlska, Marta Stoces, Alicja Koszutska.

To już druga edycja festiwalu. Rok temu tematem przewodnim była moc kobiet. Jaka jest tegoroczna idea festiwalu?

MamaGathering 2019 ponad bazowym założeniem tworzenia przestrzeni wsparcia i rozwoju dedykowanego szczególnie kobietom, posiada dodatkową warstwę „programową”.  Hasło „For peace!” jest mottem drugiej edycji i to, co przyświeca nam szczególnie, to odnajdywanie pokoju – w sobie, ze światem i dla świata, na przeróżnych płaszczyznach i formach działania. Myślimy o tym, jaką planetę zostawiamy naszym dzieciom i chcemy działać dla jej dobra. Pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowania społeczeństwa, które potrafi żyć w szacunku, otwartości, harmonii i wrażliwości na środowisko naturalne. Wiele zależy tutaj od naszej świadomości oraz nabytych umiejętności, dlatego układając program, chciałyśmy zaoferować szeroki przekrój zajęć promujących narzędzia do budowania empatycznych relacji, komunikacji bez przemocy, wychowania w szacunku czy pokojowego rozwiązywania konfliktów. Podchodzimy też holistycznie do pracy nad samym sobą – w celu osiągnięcia harmonii ciała i umysłu. Bardzo ważne i mocno powiązane z tematem pokoju są kwestie świadomości ekologicznej – jesteśmy w punkcie, w którym wszyscy musimy zmienić nawyki, priorytety i każdy w miarę swoich możliwości „ratować planetę”, a co się z tym wiąże – naszą przyszłość. Chcemy, żeby podczas naszego festiwalu można było nauczyć się, jak działać inaczej.

Wszystkie jesteście mamami – co Was zjednoczyło? Opowiedzcie trochę o tym, kto stoi za MamaGathering?

Jesteśmy mamami – i to na pewno jest nasz największy wspólny mianownik. Mamami, które łączy bardzo podobne podejście do wychowania i wizja świata, w jakim chciałybyśmy żyć i jaki chciałybyśmy zostawić naszym dzieciom. Mamy podobne niepokoje, jeśli chodzi o losy planety i jesteśmy gotowe do działania dla jej dobra. W mocnym uproszczeniu – tworzymy trójkę PEACE, LOVE & HAPPINESS. Każda z nas ma swoją główną nutę – Kasia Dobrowolska (odpowiedzialna za MAMAMARKET) jest duchem, który poszukuje harmonijnych połączeń i sposobów na budowanie empatycznej wspólnoty. Jest mamą-podróżniczką, która widzi świat bez barier i uprzedzeń. Alicja Koszutska odpowiadająca za oprawę wizualną, stronę internetową i  MAMAfood, ma dużą wiedzę na tematy ekologii, zero waste i zdrowej – dla ludzi, zwierząt i planety – kuchni wege. Pasjonuje się też totalną biologią. Marta to pomysłodawczyni MAMY odpowiadająca za ideę, program i internetowy „głos MAMY”. Ma nastawienie mocno rewolucyjne – lubi inspirować, pracować u podstaw, tworzyć okazje do spotkań z osobami o zdecydowanych poglądach, wygłaszających je w przekonujący sposób, mających rzetelną wiedzę, jak również działać w imię równości, dostępu do wiedzy i praw – szczególnie prawa do miłości i wolności. Drugim głównym blokiem programowym jest w tym roku „Love. Revolution”, w ramach którego mówimy o pozytywnej seksualności, edukacji seksualnej, związkach i miłości właśnie. Można więc powiedzieć, że jesteśmy w duchu hippiskami-idealistkami i to nas połączyło we wspólnej wizji. 

Do kogo kierowany jest program wydarzeń Festiwalu?

Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich, ale zgodnie z oryginalną ideą – mówimy  głównie do kobiet na wszystkich etapach życia. Mamom – z racji szczególnych okoliczności życiowych – staramy się ze wszech miar ułatwić dostęp do naszego wydarzenia i skorzystania z niego w optymalny sposób. Oferujemy im wsparcie w opiece, zajęcia dla dzieci i wybór lokalizacji pod kątem maksymalnej wygody. Na wiele zajęć można wchodzić z bobasami. Ze względów logistycznych, ilość miejsc dla dzieci jest jednak ograniczona – staramy się zapewnić maksimum komfortu w ramach realnych możliwości terenu i programu. 

Na MAMĘ zapraszamy wszystkich, których interesuje szeroko pojęty „samorozwój”, spotkania z wysokiej klasy specjalistami, ale też doświadczenie nowej jakości wydarzenia. Nie mamy w Polsce drugiego takiego „holistycznego” eventu. Miejsca, gdzie w otoczeniu natury można zarówno posłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach, wykonując realną, głębszą pracę nad sobą, jak i oddać się sesjom indywidualnym (masaże, coaching, etc). Z pewnością, począwszy od jedzenia (MAMAfood serwuje tylko wege zdrową kuchnię, wysokiej jakości deserki i przekąski oraz pyszne bezalkoholowe koktajle) do jakości merytorycznej zajęć, doboru repertuaru kina plenerowego i proponowanych rozwiązań (takich jak naczynia wielorazowe), staramy się konsekwentnie w praktyce realizować ekoteorie i promowane przez nas idee funkcjonowania w empatii i szacunku.

Z festiwalu zadowolone będą wszystkie osoby, które lubią wyjeżdżać na „warsztaty” – taki przegląd zajęć i dobór prowadzących, jaki udało nam się zaproponować w tym roku, to nie lada gratka. Staramy się dotykać maksymalnej ilości sfer, integralnie patrząc na pole samorozwoju. Na MAMIE można chodzić na zajęcia ruchowe, można uczyć się robić ekokosmetyki, można spotkać w realu ulubione coachinie i trenerki rozwoju, które najczęściej widzimy tylko online. Można również skupić się na doświadczaniu spotkań w kręgach, wymianie doświadczeń z innymi uczestniczkami lub intensywnej pracy o charakterze terapeutycznym. 

W programie coś dla siebie znajdą kobiety w każdym wieku – młode dziewczyny, przyszłe i obecne mamy, kobiety dojrzałe, panie skupione na życiu zawodowym lub odwrotnie na „magicznej” stronie życia, rodzice, pary, osoby przyjeżdżające w pojedynkę, fani terapii naturalnych i medycyny holistycznej. 

Skupmy się na mamach – co mogą zyskać poprzez udział w festiwalu?

Odpoczynek! Relaks, zasilenie, wsparcie i doładowanie przede wszystkim. Dlatego mocno zachęcamy, na bazie własnych doświadczeń, do podarowania sobie okazji na samotny wyjazd i zaplanowanie czasu tylko dla siebie. Dla każdej Mamy jest to towar deficytowy, a jakże niezbędny dla prawidłowego, harmonijnego funkcjonowania. Oczywiście, jest to czasami trudne logistycznie lub wręcz niemożliwe – dlatego staramy się ułatwiać przyjazdy z maluchami. Niemniej naszym marzeniem było stworzenie przestrzeni, takiej oazy mocy i zasilającej energii, w której każda kobieta, zwłaszcza jeśli jest Mamą, może ten symboliczny raz w roku „być dla siebie”. Otrzymać wsparcie, wrócić do swojego centrum, pomyśleć na spokojnie o tu i teraz, odciąć się od codziennego biegu. Może podjąć ważne decyzje we wspierającym gronie i nabrać wiatru w skrzydła, zainspirować się do działania. Znaleźć rozwiązanie dla bieżących problemów dotyczących, np. macierzyństwa. Poznać więcej perspektyw i spotkać kobiety często w bardzo podobnej konstelacji życiowej. Wyluzować. Otworzyć się na przyjmowanie pomocy z otoczenia – mocno promujemy „wioskowy” model pomagania sobie, np. w opiece nad maluchami. Odetchnąć z ulgą, że nie jest sama z określonymi trudnościami. Empowerment to takie trudne do ładnego przetłumaczenia słowo, które mocno z nami rezonuje. Rozumiemy je jako przywrócenie mocy, pomoc w stanięciu w pełni swojej mocy, odzyskanie głosu – to się dzieje we wspierającym polu. I takie połączenie mocno działa na MAMIE. Jest też, nie da się ukryć, po prostu bardzo przyjemnie! Można skorzystać z dużej liczby zajęć, ale można też po prostu skupić się na zadbaniu o siebie w rytmie slow. Byciu, oddychaniu, masażach, rozmowach… Głosy zeszłorocznych uczestniczek potwierdzały tę różnorodność możliwych form doświadczania MAMY i pokazały, że hasło „Moc Kobiet” rzeczywiście zmaterializowało się w przestrzeni festiwalu. Mamy nadzieję, że w tym roku każda z mam wyniesie z MAMY dużo spokoju i zarazem pokoju, który przekaże dalej!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.