Jesienna aura w lipcu? Wystaw leżak do ogrodu i przywołaj lato!
| Jesienna aura w lipcu? Wystaw leżak do ogrodu i przywołaj lato!

Jesienna aura w lipcu? Wystaw leżak do ogrodu i przywołaj lato!

Lato zamieniło się miejscami z jesienią. Wierzmy jednak, że to tylko chwilowy psikus, a już za chwilę uda się złapać kolejne promienie słońca. Tymczasem warto rozważyć, jaki leżak ogrodowy będzie idealny do słonecznych kąpieli. Na którym z nich wypoczniemy po ciężkim dniu pracy przy roślinach? Który okaże się najwygodniejszy, gdy przyjdzie chwilę odetchnąć po zabawie w basenie?

Leżak ogrodowy – spraw sobie wypoczynek w wersji ekskluzywnej

Fotele, krzesła czy stoliki ogrodowe. To najczęstsze wyposażenie naszych ogrodów. Dzięki nim możemy cieszyć się wygodnym odpoczynkiem. Zapraszając rodzinę lub znajomych na grilla, każdy znajdzie miejsce dla siebie, my zaś po ciężkim dniu pracy w ogrodzie, przysiądziemy, by wypić popołudniową kawę. A gdyby tak zamiast krzesła postawić na leżak ogrodowy?

Leżaki kojarzą się z otoczeniem basenów. Nie wyobrażamy sobie bez nich wakacyjnych wyjazdów. Wystarczy jednak kawałek własnego ogrodu, działki, a nawet większy taras, by znaleźć odrobinę miejsca na wygodny, funkcjonalny i ciekawie prezentujący się leżak ogrodowy. W pozycji siedzącej trudno odpocząć, a kręgosłup i nogi, po pewnym czasie zaczynają dawać o sobie znać. W końcu nie jest to naturalna, a tym bardziej zdrowa pozycja dla naszego ciała. Co innego, gdy układamy się na leżaku ogrodowym. Mamy na nim o wiele więcej swobody, a i podczas korzystania z promieni słońca, można liczyć na równą i piękną opaleniznę.

Jeśli dotąd wypoczynek na leżaku kojarzył się z wakacjami all inclusive, czas zafundować sobie odrobinę tego luksusu we własnym ogrodzie. Jedyne, co jest niezbędne, to leżak ogrodowy, a można go znaleźć w sklepie Bazkar.pl.

Metalowy, z tworzywa, a może drewniany?

Wybrany leżak ogrodowy ma zapewniać nie tylko komfort odpoczynku. Nie powinien również sprawiać problemów podczas przenoszenia, rozkładania i składania oraz przechowywania. Od naszych możliwości, oczekiwań i miejsca przeznaczonego na ochronę leżaka poza sezonem, zależny powinien być wybór pod względem wykonania.

Metalowe leżaki lub te wykonane z tworzyw sztucznych, należą do stosunkowo lekkich, dlatego nie ma problemu z ich przenoszeniem w różne miejsca. To ważne, bo przecież słońce operuje inaczej o odmiennych porach, dlatego licząc na opaleniznę, trzeba się co jakiś czas przenieść. Ponadto leżak ogrodowy o niewielkiej masie, nie będzie uciążliwy podczas rozkładania i składania.

Z tych dwóch propozycji warto przyjrzeć się leżakom z tworzywa. Dlaczego? Ponieważ są nie tylko lekkie, ale i odporne na uszkodzenia, warunki atmosferyczne i zabrudzenia, a to czyni je łatwymi do utrzymania w czystości.

Miłośnicy klasycznych konstrukcji, naturalnych materiałów, a także klimatycznych, rustykalnych aranżacji przestrzeni ogrodowych, będą zadowoleni z leżaków drewnianych. Nie wyobrażajmy sobie jednak topornych, kanciastych propozycji. Nowoczesne leżaki wykonane w całości z drewna, są równie funkcjonalne, co ich pozostałe odpowiedniki. Nie można umniejszać ich wygodzie, bo wystarczy dołożyć do kompletu dopasowany materac, ustawić podparcie do pożądanej pozycji, a na bocznej półce położyć szklankę z orzeźwiającym napojem. Czy może być bardziej ekskluzywnie i letnio?

Estetyka, które komponuje się z terenem zielonym

Leżaki ogrodowe dostępne są nie tylko w wykonaniach różniących się materiałami. To odmienne kształty, funkcjonalności, konstrukcje oraz kolorystyka. Dzięki temu można je wpisać w dowolną przestrzeń zieloną. Uzupełnić spokojną aranżację romantycznego ogrodu, ożywić pusty i zwyczajny ogródek, wybierając bajecznie kolorowe poduszki, innym razem podkreślić charakter vintagowej architektury krajobrazu i domu.

I funkcjonalnie, i pięknie, a do tego obowiązkowo – wygodnie. Każdy z leżaków ogrodowych jest w stanie zagwarantować te cechy. Czas zatem pożegnać jesienną aurę, która na chwilę przegnała myśl o wakacjach, by z przytupem powitać na powrót gorące dni.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

wychowanie
Dziecko idzie do przedszkola. Adaptacja dziecka

wychowanie
Dziecko idzie do przedszkola. Adaptacja rodziców

wywiady
“W kontakcie z dziećmi wybieram uwagę i ciekawość”. Rozmowa z Anną Kasprzycką

edukacja alternatywna
6 mitów na temat nauki języków obcych

POLECAMY
Podziemne jeziora i solne komnaty – ekscytująca podróż po Kopalni Soli w Wieliczce

ciąża i poród
Narodziny oczami dziecka

wychowanie
Jak nauczyć dzieci przeżywać złość?

ciąża i poród
Dlaczego dotykamy brzucha ciężarnej bez pytania jej o zgodę?

POLECAMY
Dzieci lubią kiedy jest mięciutko i przytulnie. 5 inspiracji do dziecięcego pokoju od Yellow Tipi

karmienie piersią
Nie jesteś lepszą matką. Nie jesteś gorszą matką!