Kategorie
ekowiadomości

Mamy karmiące piersią są bardziej wrażliwe na płacz dziecka

U kobiet, które karmią piersią występuje większa aktywność mózgu na odgłosy dziecka, niż u kobiet niekarmiących naturalnie

Matki, które karmią piersią są bardziej wrażliwe na płacz dziecka – informuje Journal of Child Psychology and Psychiatry. Wnioski takie oparto na podstawie badania, które polegało na rejestrowaniu przy pomocy rezonansu magnetycznego zmian zachodzących w mózgu kobiety, do którego docierał płacz oraz inne dźwięki należący do jej niemowlaka oraz cudzych dzieci. Obserwacja wykazała, że u kobiet, które karmiły piersią występuje większa aktywność mózgu na odgłosy jej dziecka; zmiany objęły: zakręt czołowy, prążkowie oraz ciało migdałowate w mózgu. Według naukowców obszary mózgu, które wykazywały dużą aktywność w badaniu mogą być odpowiedzialne za empatię.

Naukowcy podkreślają, że próba w badaniu była zbyt mała, aby jednoznacznie objąć stanowisko w tej sprawie, a wyniki badań są kolejnym argumentem podkreślającym dobroczynny wpływ naturalnego karmienia  na relację mamy i dziecka.

Źródło
Foto

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *