Kategorie
Recenzje

Materac Badum – przewiewny, ekologiczny i zdrowy dla kręgosłupa

Dobry materac to gwarancja dobrego snu. Wie o tym każdy, komu choć raz zdarzyło się przysnąć w niewygodnym miejscu. Dla dzieci wybór materaca jest szczególnie ważny, bo ten odpowiedni potrafi wspierać kręgosłup i umożliwia dziecku prawidłowy rozwój.

Do naszego domu trafił materac marki Badum Aero 3D Optima. To pierwszy materac na rynku z włóknami roślinnymi, który nie zawiera lateksu. Idealne rozwiązanie dla małego alergika.

Materac Badum zaczęliśmy stosować krótko po tym, jak kupiliśmy dla córki pierwsze w jej życiu samodzielne łóżko. Sama o nie poprosiła, obwieszczając pewnego dnia, że „nie chce dłużej spać z rodzicami”. Nie było więc innej opcji, jak pojechać do sklepu i wybrać idealne łóżko dla małego dziecka. Dość szybko przekonaliśmy się, że choć w łóżkowych ramach możemy swobodnie przebierać, bo modeli jest od liku, materace dziecięce pozostawiają wiele do życzenia.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl
materac9

Zazwyczaj odbijaliśmy się o trzy modele:

  • zrobione ze zwykłej, cienkiej pianki, która bardzo szybko się odkształca, a jej jedyną zaletą jest niska cena,
  • lateksowe, znacznie lepsze od piankowych, ale zazwyczaj robione z syntetycznego lateksu, do którego produkcji zużywa się masę energii, co jest sporym obciążeniem dla środowiska. Poza tym lateks jest silnym alergenem, a taki materac, wykonany z lateksu – potrafi kosztować fortunę,
  • sprężynowe – które wydają się porządne, a jednak za twarde dla takiego malucha (no i szybko stają się nieprzyjaznym siedliskiem roztoczy).

Badum wyróżniał się na tym tle swoją elastyczną i sprężystą strukturą, naturalnym wypełnieniem (w postaci lniano-konopnej maty). Idealny wybór dla małych alergików. To materac, który zapewnia też idealną wentylację ciała malucha i mimo swojej grubości działa jak naturalny klimatyzator. Jest miękki, ale nie na tyle, by się w nim zapadać (testowaliśmy go również skacząc po nim dość intensywnie – dawał radę!). Doskonale podpiera kręgosłup, redukując nacisk i zapewniając wysoki komfort podczas leżenia. 

materac7

Materac Badum posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka (to bardzo ważne, gdy kupujemy materac dla dziecka). Dzięki zastosowaniu wypełnienia roślinnego, ma on właściwości ograniczające rozwój bakterii i grzybów. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że Badum wyposażony jest w zdejmowany pokrowiec z dodatkową, boczną wentylacją. Ten sam pokrowiec wykonany został z wysokogatunkowej dzianiny posiadającej ekologiczny certyfikat. Jest przyjemny w dotyku, miękki i pięknie pachnie. Podobno ta świeżość utrzymuje się na nim przez wiele lat użytkowania, a to ze względu na naturalne właściwości włókien, z których został wykonany, neutralizujących nieprzyjemne zapachy.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
materac6

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Na koniec dodam jeszcze, że ten lniano-konopny materac jest polecany w profilaktyce i zapobieganiu wadom postawy, nie przeciąża kręgosłupa dziecka i pomaga w chorobach układu nerwowo-mięśniowego. Jest doskonałym rozwiązaniem dla małych alergików i wspiera maluchy cierpiące z powodu zaburzeń snu. Nam pomógł oswoić się z samodzielnym spaniem. Po kilku latach cosleepingu, wszystkim należało się trochę przestrzeni. Cieszę się, że dla córki ta przestrzeń jest po prostu naturalna i zdrowa.  

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.