fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Mellilla – ubranka, które łączą świat dzieci i pasję dorosłych

Mellilla – ubranka, które łączą świat dzieci i pasję dorosłych

Zastanawialiście się kiedyś, co łączy modę, sztukę, naukę i… starożytny Rzym? Odpowiedź brzmi: Mellilla! W języku łacińskim „mea mellilla” oznacza „mój miodku” – tak kiedyś zwracano się do najbliższych, ukochanych osób. Czułość, delikatność, troska to słowa klucze w filozofii polskiej marki Mellilla, która oferuje ubranka dla dzieci oraz akcesoria handmade.

Mellilla, czyli jakość

Odzież marki Mellilla powstaje niemal wyłącznie z surowców naturalnych, dominuje w nich bawełna z niewielką ilością elastanu. Domieszka ta zapewnia ubrankom elastyczność, zwiększa ich wytrzymałość oraz sprawia, że lepiej leżą i są mniej podatne na gniecenie. Dzianiny wykorzystywane przez Mellillę wyróżniają się przewiewnością, miękkością i elastycznością. Mają też dużą zdolność wchłaniania wilgoci (są higroskopijne).

Co warte podkreślenia – produkcja ubranek i akcesoriów Mellilla odbywa się w Polsce.

Zobacz: Mellilla.pl

Mellilla, czyli komfort

Jak przekonują producentki, podstawowym przeznaczeniem odzieży jest zapewnienie dziecku warunków do prawidłowego rozwoju fizycznego. Ubranka Mellilla zaprojektowano tak, aby łatwo je było zakładać i zdejmować. Zapewniają też dzieciom dużą swobodę ruchu i nie krępują nawet najbardziej energicznych maluchów. Dzięki użyciu miękkiej, elastycznej dresówki doskonale dopasowują się do potrzeb dziecięcego ciała i nie podrażniają delikatnej skóry.

Rozmiarówka marki Mellilla jest nieco zawyżona w stosunku do standardowej. Ten niewielki zapas to celowy zabieg – dzięki niemu ubranka wystarczają na dłużej, zwłaszcza w tym pierwszym, niemowlęcym okresie, gdy wzrost dziecka jest niezwykle dynamiczny. Fasony zostały tak przemyślane, aby ładnie i naturalnie wyglądały zarówno wtedy, gdy są odrobinę za duże (z wywiniętymi rękawkami czy nogawkami), jak i wówczas, gdy dziecko zaczyna z nich wyrastać.

W planach firmy Mellilla są również ubranka całoroczne, przeznaczone do tworzenia oddzielnych zestawów lub do warstwowego ubierania się.

Mellilla, czyli minimalizm

Propozycje marki Mellilla ucieszą wszystkich, którzy cenią prostotę, klasykę i minimalizm. Nie ma tu pstrokatych kolorów czy infantylnych wzorów. Ubranka mają proste, klasyczne fasony. Dominujące barwy to: biel, granat, jeans, musztarda, szmaragd i szafir. Na każdym produkcie znajdują się nadruki, ale są to niewielkie i stonowane aplikacje z bohaterami kolekcji Animalia. Ponieważ Mellilla to fascynacja…

Mellilla, czyli fascynacja

Fascynacja nieograniczoną dziecięcą wyobraźnią. Tak powstały Animalia – zwierzęta, które pojawiają się w całej kolekcji marki.

Do dziecięcych ubranek i akcesoriów dołączana jest zawsze niespodzianka – mellillowe pudełko edukacyjne, które dzięki czekającym w środku naklejkom można samodzielnie ułożyć w historyjki dla najmłodszych. Bohaterami opowieści są urocze żyjątka posiadające starogreckie lub łacińskie imiona. 

Fascynacja światem dziecka – tak najprościej można scharakteryzować genezę i główne założenie marki Mellilla. Oferta firmy to suma pasji i doświadczenia, czyli wielu lat pracy z dziećmi oraz obserwowania ich w trakcie naturalnych aktywności i swobodnej zabawy. Według założycielek firmy ubrania są jednym z czynników, które wspierają najmłodszych w naturalnym i harmonijnym rozwoju.

Marka Mellilla nie tylko tworzy doskonale zaprojektowane i świetnie wykonane akcesoria i ubrania dla dzieci, lecz także dba o potrzeby najmłodszych i uwzględnia ich wyzwania rozwojowe

Świetnym uzupełnieniem linii ubranek są akcesoria marki Mellilla. Można wśród nich znaleźć zarówno proste, dyskretne organizery (przydatne na zapasowe pieluszki, chusteczki i inne drobiazgi), worki na dziecięce skarby, ubranka czy buciki, jak również plecaki (dla dziecka i rodzica). Wszystkie akcesoria wykonywane są ręcznie i na zamówienie, a produkty mogą być personalizowane.

Połączenie pasji i edukacji

Już wkrótce – dzięki wieloletniemu doświadczeniu współtwórczyni marki – oferta poszerzy się o zabawki i materiały edukacyjne, takie jak: memory, służące do ćwiczeń pamięciowych i narracyjnych, oraz drewniane figurki Animaliów – do zabawy w teatrzyk. Firma zamierza również prowadzić regularną działalność edukacyjną i wykorzystywać w niej materiały autorskie. Odbyły się już pierwsze mellillowe warsztaty, podczas których maluchy stworzyły wiele teatralnych etiud, własne komiksy, przedstawienia figurkowe, zwierzęce maski i pudełko marzeń, wszystko z wykorzystaniem mellillowych bohaterów. 

Odwiedź Mellilla.pl na FB


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?

rodzina
“Jeśli nie działasz razem z dzieckiem, ono nie będzie działać z tobą”, czyli na czym dokładnie polega współdziałanie?

wychowanie
5 fundamentów dobrej relacji z dzieckiem

odżywianie naturalne
10 wyjątkowo bogatych superfoods prosto z… Polski!

edukacja alternatywna
4 warunki efektywnej nauki języka w szkole

rodzina
Rodzice potrzebują kontaktu z naturą i… z innymi dorosłymi

wychowanie
5 rzeczy, których nie można zmienić u dzieci

edukacja alternatywna
W pułapce szkolnych ocen