| Mellilla – ubranka, które łączą świat dzieci i pasję dorosłych

Mellilla – ubranka, które łączą świat dzieci i pasję dorosłych

Zastanawialiście się kiedyś, co łączy modę, sztukę, naukę i… starożytny Rzym? Odpowiedź brzmi: Mellilla! W języku łacińskim „mea mellilla” oznacza „mój miodku” – tak kiedyś zwracano się do najbliższych, ukochanych osób. Czułość, delikatność, troska to słowa klucze w filozofii polskiej marki Mellilla, która oferuje ubranka dla dzieci oraz akcesoria handmade.

Mellilla, czyli jakość

Odzież marki Mellilla powstaje niemal wyłącznie z surowców naturalnych, dominuje w nich bawełna z niewielką ilością elastanu. Domieszka ta zapewnia ubrankom elastyczność, zwiększa ich wytrzymałość oraz sprawia, że lepiej leżą i są mniej podatne na gniecenie. Dzianiny wykorzystywane przez Mellillę wyróżniają się przewiewnością, miękkością i elastycznością. Mają też dużą zdolność wchłaniania wilgoci (są higroskopijne).

Co warte podkreślenia – produkcja ubranek i akcesoriów Mellilla odbywa się w Polsce.

Zobacz: Mellilla.pl

Mellilla, czyli komfort

Jak przekonują producentki, podstawowym przeznaczeniem odzieży jest zapewnienie dziecku warunków do prawidłowego rozwoju fizycznego. Ubranka Mellilla zaprojektowano tak, aby łatwo je było zakładać i zdejmować. Zapewniają też dzieciom dużą swobodę ruchu i nie krępują nawet najbardziej energicznych maluchów. Dzięki użyciu miękkiej, elastycznej dresówki doskonale dopasowują się do potrzeb dziecięcego ciała i nie podrażniają delikatnej skóry.

Rozmiarówka marki Mellilla jest nieco zawyżona w stosunku do standardowej. Ten niewielki zapas to celowy zabieg – dzięki niemu ubranka wystarczają na dłużej, zwłaszcza w tym pierwszym, niemowlęcym okresie, gdy wzrost dziecka jest niezwykle dynamiczny. Fasony zostały tak przemyślane, aby ładnie i naturalnie wyglądały zarówno wtedy, gdy są odrobinę za duże (z wywiniętymi rękawkami czy nogawkami), jak i wówczas, gdy dziecko zaczyna z nich wyrastać.

W planach firmy Mellilla są również ubranka całoroczne, przeznaczone do tworzenia oddzielnych zestawów lub do warstwowego ubierania się.

Mellilla, czyli minimalizm

Propozycje marki Mellilla ucieszą wszystkich, którzy cenią prostotę, klasykę i minimalizm. Nie ma tu pstrokatych kolorów czy infantylnych wzorów. Ubranka mają proste, klasyczne fasony. Dominujące barwy to: biel, granat, jeans, musztarda, szmaragd i szafir. Na każdym produkcie znajdują się nadruki, ale są to niewielkie i stonowane aplikacje z bohaterami kolekcji Animalia. Ponieważ Mellilla to fascynacja…

Mellilla, czyli fascynacja

Fascynacja nieograniczoną dziecięcą wyobraźnią. Tak powstały Animalia – zwierzęta, które pojawiają się w całej kolekcji marki.

Do dziecięcych ubranek i akcesoriów dołączana jest zawsze niespodzianka – mellillowe pudełko edukacyjne, które dzięki czekającym w środku naklejkom można samodzielnie ułożyć w historyjki dla najmłodszych. Bohaterami opowieści są urocze żyjątka posiadające starogreckie lub łacińskie imiona. 

Fascynacja światem dziecka – tak najprościej można scharakteryzować genezę i główne założenie marki Mellilla. Oferta firmy to suma pasji i doświadczenia, czyli wielu lat pracy z dziećmi oraz obserwowania ich w trakcie naturalnych aktywności i swobodnej zabawy. Według założycielek firmy ubrania są jednym z czynników, które wspierają najmłodszych w naturalnym i harmonijnym rozwoju.

Marka Mellilla nie tylko tworzy doskonale zaprojektowane i świetnie wykonane akcesoria i ubrania dla dzieci, lecz także dba o potrzeby najmłodszych i uwzględnia ich wyzwania rozwojowe

Świetnym uzupełnieniem linii ubranek są akcesoria marki Mellilla. Można wśród nich znaleźć zarówno proste, dyskretne organizery (przydatne na zapasowe pieluszki, chusteczki i inne drobiazgi), worki na dziecięce skarby, ubranka czy buciki, jak również plecaki (dla dziecka i rodzica). Wszystkie akcesoria wykonywane są ręcznie i na zamówienie, a produkty mogą być personalizowane.

Połączenie pasji i edukacji

Już wkrótce – dzięki wieloletniemu doświadczeniu współtwórczyni marki – oferta poszerzy się o zabawki i materiały edukacyjne, takie jak: memory, służące do ćwiczeń pamięciowych i narracyjnych, oraz drewniane figurki Animaliów – do zabawy w teatrzyk. Firma zamierza również prowadzić regularną działalność edukacyjną i wykorzystywać w niej materiały autorskie. Odbyły się już pierwsze mellillowe warsztaty, podczas których maluchy stworzyły wiele teatralnych etiud, własne komiksy, przedstawienia figurkowe, zwierzęce maski i pudełko marzeń, wszystko z wykorzystaniem mellillowych bohaterów. 

Odwiedź Mellilla.pl na FB


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Czytaj na dziecisawazne.pl

zdrowie
Żelki na odporność, syropki na katar – koncerny farmaceutyczne kochają nasze dzieci!

rodzina
Czego potrzebuje rodzina?

wychowanie
Zagrożenia dla rozwoju małego dziecka

edukacja alternatywna
8 zabaw po angielsku dla przedszkolaka

odżywianie naturalne
Kwasy tłuszczowe dla zdrowych oczu i układu nerwowego – jadłospis dla dzieci od lat 3

edukacja alternatywna
Przykład z góry – rzecz o skandynawskim modelu edukacji

wychowanie
Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko? Skąd się bierze złość i jak jej zaradzić

rodzina
,,Kochać to nie znaczy martwić się, kochać to znaczy ufać” – krótki tekst o byciu matką

zdrowie
Woda, cukier i pochodne morfiny – co znajdziemy w popularnych syropach na kaszel?

edukacja alternatywna
“Puszczyk” w samym środku lasu, czyli czego można nauczyć się w leśnej szkole?