Kategorie
Ekowiadomości

Mleko kobiece nie tylko dla dzieci

Chiny oszalały na punkcie mleka kobiecego! Nie, tym razem nie chodzi o promowanie karmienia piersią, a o nową dietę, której podstawą jest mleko kobiece. Dodam, że to dieta dla dorosłych i to zamożnych.

Mleko jest cenne

Wartości odżywcze, w które bogate jest mleko kobiece, jest na tyle atrakcyjne dla Chińczyków, że są w stanie sporo zapłacić (nawet 4 tysiące dolarów za miesiąc karmienia), by je dostać. Najczęściej wynajmują mamki, które regularnie dostarczają im mleko. Można powiedzieć, że mleko to „płynne złoto”. Kiedy wiadomość pojawiła się w sieci, opinie społeczeństwa podzieliły się. Wielu przeciwników uważa, że to marnowanie mleka matki na rzecz dorosłego, gdzie wiele maluchów mogłoby z niego skorzystać, np. poprzez banki mleka. Tym bardziej, że wskaźnik karmienia piersią w Chinach jest zaskakująco niski – według UNICEFu to zaledwie 28 proc.

W USA dorośli również coraz częściej korzystają z kobiecego mleka, głównie ze względu na polepszający się po nim stan zdrowia. W Stanach mleko w bankach, z którego korzystają zarówno matki karmiące swoje dzieci, jak i dorośli, których elementem diety jest mleko, jest badane m.in. pod kątem obecności w nim wirusów i chorób zakaźnych, np. HIV i WZW typu B. W Chinach mleko nie przechodzi takich badań.

Przeczytaj: 100 i więcej zastosowań mleka kobiecego

Źródło: bbc.co.uk
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.