Jesteś w ciąży? Wspaniale! Kliknij w ten link
| Mleko matki wpływa na rozwój mózgu chłopców

Mleko matki wpływa na rozwój mózgu chłopców

Chłopcy w wieku szkolnym, którzy byli karmieni piersią przynajmniej przez pierwszych sześć miesięcy życia lepiej radzą sobie z czytaniem, pisaniem i liczeniem, niż ich rówieśnicy, którzy wcześniej zostali odstawieni od piersi – publikuje specjalistyczny magazyn “Pediatrics”.

Badaniu poddano 1000 australijskich chłopców w wieku dziecięciu lat. Okazało się, że ci których karmiono piersią zdobyli lepsze wyniki w testach matematycznych o 10%, w pisowni o 8 % a w czytaniu o 6%. Tak wyraźnych zależności nie zauważono w przypadku dziewcząt.

W badaniach wzięto pod uwagę inne czynniki, które mogły wpływać na różnice w poziomie rozwoju obu grup chłopców. Uwzględniono np. ilość czasu, który rodzice poświęcali na naukę czytania z dzieckiem, ich wykształcenie i wykonywany zawód. Naukowcy ustalili jednak, że nie miało to wpływu na wyniki badań.

Niektóre badania wykazały, że u dzieci karmionych piersią występuje mniejsze ryzyko wystąpienia zapalenia ucha, astmy, otyłości i cukrzycy. Od dawna wiadomo, że mleko matki to najlepsza dieta dla dziecka. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby do szóstego miesiąca życia dziecka karmić je wyłącznie piersią, a później stopniowo włączać w dietę posiłki stałe, nie rezygnując z mleka matki, co najmniej do ukończenia pierwszego roku życia.


Źródło: www.myhealthnewsdaily.com
Foto


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Letnie anginy u dzieci

Juul na poniedziałek, cz.95 – “Moje dziecko je tylko makaron”, czyli kto decyduje o jedzeniu?

Czy można urodzić bez bólu? Fragment książki “Poród naturalny”

Przejdz do: