| Mydło Aleppo

Mydło Aleppo

Testowaliśmy w redakcji mydełko Aleppo, które dostaliśmy od sklepu Maybebaby.pl. Dobrze znamy eko-mydełka Aleppo, dlatego nie mieliśmy wątpliwości co do ich zalet.

Lubimy mydło Aleppo za:

  • wyłącznie naturalne składniki*
  • bogate właściwości, m.in. myjące, kojące, nawilżające oraz lecznicze
  • delikatną formułę idealną i bezpieczną dla dzieci już od chwili narodzin
  • możliwość stosowania przez całą rodzinę (uniwersalny produkt)
  • możliwość stosowania przez alergików
  • właściwości przeciwzapalne i odkażające
  • brak sztucznych barwników, substancji zapachowych, pochodzenia zwierzęcego i innych podejrzanych składników.

Mydło zawdzięcza swoją nazwę miejscu, gdzie powstaje. Wytwarzane jest tradycyjnie od 2000 lat w Syrii, w miejscowości Aleppo.

Czarodziejskie mydło

Dlaczego? Ponieważ zmienia kolor! Sekret mydła Aleppo polega na użyciu oliwy z oliwek i oleju z jagody wawrzynu (liść laurowy ). Te dwa składniki są mieszane. Następnie dodaje się wodę i sodę. Porcje mydła wylewa się do drewnianej formy wyłożonej bibułą. Kiedy masa stężeje, kroi się ją na mniejsze kostki. Aby mydło było twarde suszy się je świeżym powietrzu przez ponad 8 miesięcy. Podczas suszenia kolor mydła na wierzchnich warstwach zmienia się z oliwkowej zieleni na kolor piasku. W środku kostki kolor nie zmienia się i pozostaje zielony.

Składniki

W większości mydełko składa się z oliwy z oliwek i oleju laurowego. Oliwa z oliwek idealnie nawilża, jest naturalnym filtrem UV. Natomiast olej laurowy (wawrzyn) rozciąga skórę i otwiera pory. Zawartość tego składnika decyduje o gatunku, zapachu i właściwościach produktu. Testowane przez nas mydło zawiera od 5 %-8% lub od 12%-15% oleju laurowego. Mydło o mniejszej zawartości oleju laurowego jest delikatniejsze dla skóry.

Zastosowanie

Kilka w jednym:) Podstawowe – jako kosmetyk myjący zarówno skórę dorosłych, jak i dzieci. Kolejne – jako dermokosmetyk, ponieważ pomaga zwalczać egzemę, łuszczycę, łupież, alergie. Mydełko Aleppo jest polecane także dla kobiet w okresie połogu oraz jako środek do higieny intymnej. My, redakcyjni testerzy, stosowaliśmy mydło także jako szampon do włosów (świetnie się pieni, ma bardzo delikatny oliwkowy zapach), damska część załogi używała go także jako maseczkę do twarzy (oczyszcza pory, wygładza skórę, dodaje blasku, nawilża) oraz jako środek piorący (szczególnie polecany do prania ubranek niemowlęcych i dziecięcych). Mydełko jest dość wydajne (kostka 200 gramów). Cena: około 20 zł.

* Skład: olej z oliwek, olej wawrzynu (liść laurowy), hydroxyde sodu i woda, pH 8,7


Karolina Ślusarczyk

Filolog, pedagog, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji i Igi.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Kasze glutenowe i bezglutenowe (11 przepisów na bezglutenowe dania z kaszą)

Kim jest doula?

7 powodów, dlaczego warto chodzić boso (także dla dorosłych)

Przejdz do: