Kategorie
Recenzje

Myjki wielorazowe Cheeky Wipes

Zastanawialiście się kiedyś, ile chusteczek nawilżonych zużywamy podczas pieluchowania malucha? Tymczasem, z chusteczkami nawilżonymi jest podobnie jak z popularnymi pampersami – produkujemy miliony ton odpadów. Propozycja dla tych, dla których oprócz zdrowia dziecka liczy się także planeta to myjki wielorazowe Cheeky Wipes

Zastanawialiście się kiedyś, ile chusteczek nawilżonych zużywamy podczas pieluchowania malucha? Często sięgamy po nie także dużo później, ponieważ są praktyczne, poręczne i łatwo dostępne. Tymczasem, z chusteczkami nawilżonymi jest podobnie jak z popularnymi pampersami – produkujemy miliony ton odpadów. Propozycja dla tych, dla których oprócz zdrowia dziecka liczy się także planeta to myjki wielorazowe Cheeky Wipes. Koniec z jednorazowymi, chemicznie nawilżanymi chusteczkami, które będą rozkładały się setki lat, a teraz fruwają po wysypiskach.

cheeky-wipes

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Nie ukrywam, że byłam sceptyczna, kiedy zaczynałam testować Cheeky Wipes. Przy dwójce starszych dzieci opracowałam „metodę chusteczkową”. Cięłam pieluchy tetrowe, a następnie pocięte i nasączone wodą trzymałam w szczelnym pojemniku. Idea Cheeky Wipes jest podobna, jednak kompleksowość tego zestawu daje nieporównywalny komfort.

Dwa pojemniki: jeden na czyste chusteczki, drugi na brudne. Kiedy chusteczki się kończą, wyjmujemy je wraz ze specjalnym woreczkiem i wkładamy do pralki. Używam pieluch wielorazowych, więc dodatkowe pranie chusteczek jest praktycznie niezauważalne. Czyste chusteczki układamy w stosik, nawilżamy wodą z olejkiem eterycznym i gotowe. Nie trzeba ich suszyć! Całość zestawu opracowana jest tak, żeby nie trzeba było dotykać brudnych chusteczek. To plus dla estetycznych wrażliwców. Użycie olejków eterycznych zapewnia piękny aromat świeżych pieluszek i neutralizuje (a także działa antybakteryjnie) zapach tych już użytych.

A co z chusteczkami poza domem? W zestawie znajdziemy dwa woreczki „na wyjścia”: na czyste i brudne chusteczki. Do jednego wkładamy kilka czystych chusteczek, a po ich użyciu zamykamy je w drugim woreczku z siateczką. Siateczkę  bez wyjmowania chusteczek wkładamy do pralki. Bardzo wygodne rozwiązanie! A ja się bardzo cieszę, że moje dziecko nie produkuje śmieci.

Zaobserwujcie, ile odpadów pozostawia po sobie niemowlak każdego dnia. Ile to będzie miesięcznie, ile rocznie, a ile przez cały okres pieluchowania? Te śmieci pozostaną po nim jeszcze długo po tym, jak jego wnuki przestaną siusiać w pieluchy.

Na czym polega patent Cheeky Wipes? Otóż zestaw składa się z:

  • 25 miękkich i delikatnych bawełnianych ściereczek-myjek o wymiarach 15×15 cm;
  • 1 pojemnika na Czyste Myjki Cheeky;
  • 1 pojemnika na Wykorzystane Myjki Cheeky wraz ze specjalnym siatkowym woreczkiem do prania;
  • 1 wodoodpornej specjalnej Torby na Czyste Myjki i drugiej na Wykorzystane Myjki Cheeky wraz ze specjalnym siatkowym woreczkiem do prania, które są przydatne poza domem;
  • 1 buteleczki organicznego olejku eterycznego o zapachu lawendy i rumianku, przeznaczonego do skraplania czystych myjek;
  • 1 buteleczka organicznego olejku eterycznego o zapachu drzewka cytrynowego i herbacianego drzewka, o właściwościach antybakteryjnych, przeznaczona do skraplania ubrudzonych myjek Cheeky.

Zestaw kosztuje ok. 215 zł.

Zdrowie i… oszczędność

Cheeky Wipes to nie tylko fantastyczny, naturalny i proekologiczny produkt stworzony specjalnie z myślą o dzieciach. Korzystając w wielorazowych chusteczek jako rodzic mamy swój wkład w ochronę środowiska. Co więcej, korzystanie z wielorazowych myjek to oszczędność dla naszego portfela.

W jaki sposób możemy oszczędzić stosując chusteczki Cheeky Wipes? Zużywając kilka paczek jednorazowych nawilżanych chusteczek miesięcznie, przez pierwsze dwa lata wydajemy na nie średnio około 500 złotych! Oczywiście, pieniądze to nie wszystko. Ważne jest przede wszystkim zdrowie dziecka, a niestety informacje o składzie na jednorazowych chusteczkach nawilżonych są napisane małym druczkiem i często nie dostrzegamy, że znajdują się w nich m.in. parabeny, PEGi, nie wspominając o ich (zbyt) intensywnym zapachu.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “Myjki wielorazowe Cheeky Wipes”

ja też zakupiłam jakiś czas temu ten zestaw, ale moje zachwyty nie są tak wyraźne. przede wszystkim poddaję pod wątpliwość tą miękkość i delikatność chusteczek – dla mnie są za szorstkie poza tym pudełka są wg mnie za duże a zamknięcia tak głośne i tak ciężkie, że odpada otwieranie ich np. jedną ręką w nocy a na półce zajmują za dużo miejsca. kolejne to siateczka na brudne ściereczki, przydałaby się gumka zamiast sznurka, inaczej jej przymocowanie do plastikowych haczyków trwa za długo. jeszcze kolejne to to, że raz zmoczone chusteczki robią się coraz zimniejsze i o ile w jednorazowych wystarczy wystarczy potrzymać je chwilę w dłoni, żeby je ogrzać to do tych każdego dnia używam ciepłej przegotowanej wody, do których je na chwilę wkładam. pomysł super, ale moim zdaniem jest w nim wiele do poprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.