Kategorie
Zdrowie

Naturalne metody leczenia alergii

W przypadku leczenia alergii przyczyna nieprawidłowego działania systemu immunologicznego jest nieznana. Medycyna konwencjonalna proponuje likwidowanie objawów, czyli skutków choroby, przy założeniu że jest ona nieuleczalna.

W przypadku leczenia alergii przyczyna nieprawidłowego działania systemu immunologicznego jest nieznana. Medycyna konwencjonalna proponuje likwidowanie objawów, czyli skutków choroby, przy założeniu że jest ona nieuleczalna.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Alternatywą lub uzupełnieniem dla medycyny konwencjonalnej jest medycyna holistyczna. Ma ona zupełnie inne założenia, które zakładają przede wszystkim zainteresowanie całościowym obrazem pacjenta, a nie jedynie jego chorobą.

Medycyna holistyczna dąży do zrównoważenia organizmu, poprzez stosowanie naturalnych, indywidualnych terapii, w celu wzmocnienia układu odpornościowego.

Zakłada przy tym stosowanie różnych narzędzi, które doprowadzą do wyregulowania źle działającego systemu obronnego organizmu i przywrócenie mu równowagi. Służy do tego kompleksowy program, polegający przede wszystkim na zdrowym sposobie życia i odżywiania oraz naturalnym leczeniu bez niepożądanych skutków ubocznych.
Według medycyny naturalnej jest możliwe wyleczenie dziecka z alergii i przywrócenie właściwego sposobu działania jego systemowi immunologicznego, jeśli :

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!
  • dostarczymy mu odpowiednich składników odżywczych, bez dodatków chemicznych
  • zapewnimy równowagę emocjonalną, czyli spokój, radość, bezpieczeństwo, zaufanie
  • zastosujemy leczenie naturalne w postaci m.in. homeopatii czy fitoterapii (ziołolecznictwa) bez inwazji środków chemicznych w organizm dziecka.

Podstawą skuteczności medycyny naturalnej, np. homeopatii jest konsultacja z doświadczonym lekarzem, który dopasuje rodzaj terapii do dziecka i jego potrzeb. Nieskuteczność w/w metody podyktowana jest najczęściej niewłaściwym leczeniem, np. próbą leczenia samodzielnego.

Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę że zdarzają się sytuacje, które wymagają pilnej interwencji medycznej, a przeprowadzanie terapii naturalnej nie powinno temu przeszkodzić. Takim przypadkiem jest ostry kryzys alergiczny, czy szok anafilaktyczny, które wymagają podania leków przeciwzapalnych.
Należy się skonsultować z lekarzem, kiedy wystąpią:

  • nagłe plamy na skórze (może to być początek wstrząsu anafilaktycznego)
  • trudności z oddychaniem, uczucie dławienia się (może to być ostry atak astmy)
  • ostry ból brzucha, biegunka, wymioty (mogą to być objawy ostrej alergii pokarmowej)

konsultacja merytoryczna: Dr Anna Sosnowska

Przeczytaj również: Profilaktyka alergii w ciąży

Foto: mikebaird

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.