Kategorie
Recenzje

Naturalny krem przeciw odparzeniom

Odparzenia to najczęściej letnia przypadłość, bo w upalne dni dużo łatwiej o przegrzanie dziecięcej pupy. Ale te zdarzają się również zimą, a czynników wpływających na powstawanie odparzeń może być wiele – niewłaściwe pieluszki i zbyt rzadkie przewijanie, uczulające kosmetyki…

Gdy zignorujemy objawy, bardzo łatwo o pieluszkowe zapalenie skóry. Stan, który wymaga poważniejszego leczenia. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto od razu zająć się odparzeniem – przede wszystkim wietrzyć pupy, nawilżać skórę mlekiem matki, posypywać mąką ziemniaczaną bądź smarować odpowiednimi, bezpiecznymi kremami. Takimi, które będą wolne od pochodnych ropy naftowej, parafiny, alkoholi i zbędnych dodatków.

krem1

Uwaga! Maści na odparzenia można stosować tylko w przypadku używania pieluszek jednorazowych. W wielorazówkach jest to niewskazane.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Kilka tygodni temu dotarła do nas organiczna maść lecznicza do pupy dziecka Alteya Organics. Pełna odżywczych olejków, mazista mikstura z dodatkiem naturalnego tlenku cynku o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i pomagającym leczyć stany zapalne skóry. Idealna przeciwwaga dla wszystkich produktów z popularnych sieci drogeryjnych. Szkoda, że nie jest tak łatwo dostępna, jak one. Niemniej, skład ma nienaganny: organiczny olej z pestek słonecznika, organiczny olej z pestek moreli, organiczne masło Shea, organiczny wosk pszczeli i cała masa innych składników. Jak wieści producent, skład jest naturalny w 99,4 procentach, a sam produkt posiada certyfikat Nature Organic. Nie znajdziemy tu barwników, substancji chemicznych, sztucznych konserwantów.

krem2

Podoba nam się to, że dostępna jest w małym, poręcznym opakowaniu. Dzięki temu łatwo wrzucić ją do torebki i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie może się przydać (bardzo podobna pod tym względem był też balsam Alteya Organisc, który recenzowaliśmy jakiś czas temu). Jest tłusta, kremowa, świetnie się nakłada i doskonale wchłania. Do tego ma bardzo odżywczy, naturalny zapach.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Na koniec kilka porad, jak okiełznać nawracające odparzenia pupy:

  • zmień jednorazowe pampersy na pieluchy wielorazowe (ekologiczne i bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka),
  • często zmieniaj pieluszki,
  • zrezygnuj z chusteczek nawilżanych – zamiast nich korzystaj ze ściereczki nasączonej wodą,
  • pamiętaj, by przy każdej zmianie pieluchy dokładnie przemywać skórę dziecka, zwracaj szczególną uwagę na pachwiny i okolice intymne,
  • po umyciu skóra dziecko powinna być dokładnie wysuszona i przewietrzona.
krem3
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.