fbpx
| Nestlé chce opatentować kwiat kopru

Nestlé chce opatentować kwiat kopru

Nigella sativa, czyli kwiat kopru od tysięcy lat jest wykorzystywany jako naturalny lek na wiele chorób, od gorączki po problemy skórne. Jest powszechnie dostępny na Bliskim Wschodzie i w Azji. Tymczasem w mediach pojawiły się informacje, że koncern Nestlé zamierza opatentować kwiat kopru, czyli przejąć kontrolę nad zastosowaniem rośliny jako leku naturalnego, a przekształcić go w kosztowny lek zapobiegający alergiom pokarmowym.

koper

Nestlé próbuje stworzyć monopol na kwiat kopru. Z informacji dostępnych w internecie dowiadujemy się, że koncern zamierza wytaczać procesy sądowe każdemu, kto będzie używał kwiatu kopru bez zgody firmy. Kwestia opatentowania nigella sativa jest obecnie w toku.

Nestlé nie dba o etykę. Przecież niemal każdy z nas słyszał o tym, że  mleko Nestlé zawiera melaminę, kakao jest kupowane na plantacjach, w których wykorzystuje się do pracy niewolniczej dzieci. Kilka lat temu koncern „odkrył”, że krowie mleko może wykazywać właściwości przeczyszczające. Tymczasem indyjskie teksty medyczne wskazywały na ten fakt już od setek lat.

Nestlé mocno reaguje na zarzuty publiczne. My – konsumenci – pokazaliśmy już kilka razy, że szybkie działania i presja wywierana na Nestlé hamuje niektóre ich działania.

Koncern oczywiście próbuje się bronić. Na oficjalnej stronie internetowej możemy przeczytać, że Nestlé nie próbuje opatentować kwiat kopru. Co prawda przyznaje, że wniosek patentowy został złożony, ale dotyczy związków, które mogą być pozyskiwane z nigella sativa lub z innych roślin, aby pomóc w leczeniu alergii pokarmowych lub zapobieganiu im. Patent, który nie został jeszcze zatwierdzony, nie wyklucza stosowania rośliny kwiatu kopru do innych celów, w tym do środków tradycyjnych i naturalnych.

Foto


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

wychowanie
Wróciliście z wakacji i… musisz odpocząć?

ciąża i poród
Z kim rodzić? Dlaczego wsparcie w porodzie jest takie ważne

niemowlę
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Cz. 1

edukacja alternatywna
Znajomość języków to kluczowa kompetencja przyszłości

olini
Jak wybrać tłuszcz do smażenia?

edukacja alternatywna
Dlaczego leśna edukacja może uratować świat?

wychowanie
Jak pomóc dziecku regulować emocje?

zdrowie
7 powodów, dla których warto pozwolić dziecku się pobrudzić

wychowanie
5 rzeczy, które pomagają dzieciom w efektywnym wypoczynku

wywiady
MamaGathering 2019 – przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet