Kategorie
Polecamy

Niezbędne meble w pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecięcy, trzeba dopasować go do bieżących, a nawet późniejszych potrzeb dziecka, jak i starannie przemyśleć wszystkie elementy aranżacji. Zarówno meble, jak i tekstylia, czy dekoracje powinny być praktyczne, odporne na zniszczenia, ale też cieszące oko. Warto zatem postawić zwłaszcza na wysokiej jakości, wielofunkcyjne wyposażenie, które posłuży młodemu człowiekowi przez lata. Dopiero wygoda, połączona z użytecznością i estetyką, da prawdziwie satysfakcjonujący efekt. Receptą na atrakcyjną wizualnie przestrzeń, jednocześnie doskonale sprawdzającą się na co dzień, są więc umiejętnie rozplanowane, solidne i zarazem przyjazne maluchom produkty.

Rosnące potrzeby małego gospodarza

            Organizując strefę wypoczynku i pracy dla najmłodszych członków rodziny, należy zaś przede wszystkim, skupić się na fundamentalnej kwestii bezpieczeństwa. W królestwie zabawy nie ma bowiem miejsca na przypadkowość- meble dla dzieci powinny być, chociażby niższe niż dla dorosłych i oprócz tego, łatwo dostępne. Zapobiegniemy tym samym niepożądanym wypadkom podczas wykonywania prostych czynności, jak na przykład wyjmowanie rzeczy z szuflad. Poza tym unika się tu również ostrych krawędzi i rogów, a w ostateczności stosuje specjalne zabezpieczenia.

            Dodatkowo, w pokoju dziecięcym nie może zabraknąć porządnego łóżka, a na niewielkim metrażu, optymalnym rozwiązaniem okaże się rozkładana sofa z funkcją spania- https://www.homebook.pl/produkty/sofy-i-kanapy. Zajmuje ona wszak bardzo mało miejsca i z powodzeniem pełni dwie istotne  funkcje. Z kolei, na rynku znajdziemy całą masę interesujących modeli w przystępnych cenach, znakomicie komponujących się z każdą stylistyką. Toteż gładkie, tapicerowane lub wzorzyste kanapy o ponadczasowym kształcie, na pewno spodobają się właścicielowi pokoiku.

            Ponadto, arcyważną rolę spełnia biurko, przy którym powstają pierwsze rysunki, a następnie odrabia się lekcje. Jednym słowem, szeroki blat, spora ilość schowków i szufladek gwarantuje komfort w każdym wieku- https://www.homebook.pl/produkty/biurka-i-sekretarzyki. Wystarczy wydzielić kąt do nauki i wstawić ów elegancki mebel w pobliżu światła dziennego, a wykonywanie obowiązków biurowych stanie się czystą przyjemnością. Producenci wypuszczają obecnie modele gamingowe, komputerowe, w formie konsoli i klasyczne drewniane, dla  najbardziej wybrednych odbiorców. Same stelaże natomiast, wykonane są z metalu, aluminium, płyty MDF, stali, bądź drewna, co w rezultacie oznacza trwałe i stabilne produkty.

Spójne, gustowne wnętrze 

                Wykorzystując wyżej wymienione meble, można wspaniale zagospodarować przestrzeń, zaledwie kilkoma banalnymi trikami. Wisienką na torcie są zaś subtelne, niewprowadzające niepotrzebnego chaosu ozdoby. Do pokoju dziecięcego najlepiej wybrać stonowane barwy ścian, naklejek, obrazków i innych przedmiotów, stojących między innymi na regale. Idealne będą pastele, motywy z bajek i filmów dedykowanych najmłodszym; pluszowe maskotki, kosze na zabawki etc. Z drugiej strony, starszym dzieciom sprawić można globus, mapę świata i wszelkie dekoracje, korespondujące z ich zainteresowaniami i hobby. Pokój może przecież wspomagać rozwój zainteresowań i skutecznie inspirować.     W zależności od płci, mogą tu znaleźć się też akcesoria, jak: toaletka z lustrem, czy pufa w kształcie samochodu- ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.