Obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych
| Obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych

Obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych

Polska dołączyła do państw, w których obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych. Restauracje, puby, dancingi, kluby, szkoły – także wyższe, ogródki jordanowskie i wiele innych miejsc stały się strefami bez dymu.

Koordynatorka projektu “Lokal bez papierosa” Magdalena Petryniak zaapelowała do właścicieli restauracji, by nie starali się obejść tych przepisów. Magdalena Petryniak przypomniała w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu, że takie działania będą karane. Poza tym właściciele lokali narażą się na niezadowolenie ukaranych za palenie gości. Właściciele restauracji mogą przeznaczyć dla palaczy oddzielne pomieszczenie. Musi ono być jednak szczelnie zamknięte i dobrze wentylowane – podkreśliła Magdalena Petryniak. Za dwa lata zacznie jednak obowiązywać całkowity zakaz palenia, także w oddzielnych pomieszczeniach. Koordynatorka projektu “Lokal bez papierosa” uważa w związku z tym, że raczej niewielu właścicieli restauracji zdecyduje się na wydatki, związane z przystosowaniem osobnej sali dla palaczy.

Magdalena Petryniak zwróciła uwagę na fakt, że zaostrzanie przepisów dotyczących palenia spotyka się z dużym sprzeciwem koncernów tytoniowych. Trzeba jednak spojrzeć na zakaz z punktu widzenia zdrowia Polaków, którzy do tej pory byli w wielu miejscach narażeni na bierne palenie. Według danych Obywatelskiej Koalicji Tytoń albo Zdrowie, do dziś średni poziom stężenia dymu papierosowego w polskich pubach i restauracjach piętnastokrotnie przekraczał górną granicę normy zdrowotnej. Wieczorami norma była przekraczana aż 260 razy.

Źródło: http://wiadomosci.polska.pl


NATULI Dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
5 problemów wynikających z odwrócenia uwagi dziecka w trudnych sytuacjach

wychowanie
“Przybij piątkę a nie chowaj się za mamą”. Jak nie zachęcać nieśmiałego dziecka do kontaktu na siłę

zdrowie
Naturalne etapy w rozwoju seksualnym dziecka

wychowanie
Miłość sprawia, że ​​mózg dziecka rośnie

rodzina
Kupowanie, pieniądze, rzeczy…, czyli jak się nie dać konsumpcjonizmowi w wychowaniu

olini
11 niesamowitych właściwości oleju z czarnuszki