Kategorie
Recenzje

Oczami Maluszka – Karty

Oczami Maluszka to unikalna seria książeczek przeznaczonych dla maluszków w pierwszych sześciu miesiącach życia. Książeczki są doceniane przez rodziców, lekarzy, psychologów, którzy podkreślają ich korzystny wpływ na rozwój dziecka. W skład serii wchodzą książeczki o tradycyjnej budowie, rozkładane w formie harmonijki, a od niedawna także w formie kart. Wydawcą książeczek jest Sierra Madre

Oczami Maluszka to unikalna seria książeczek przeznaczonych dla maluszków w pierwszych sześciu miesiącach życia. Książeczki są doceniane przez rodziców, lekarzy, psychologów, którzy podkreślają ich korzystny wpływ na rozwój dziecka. W skład serii wchodzą książeczki o tradycyjnej budowie, rozkładane w formie harmonijki, a od niedawna także w formie kart. Wydawcą książeczek jest Sierra Madre.

oczami-maluszka-karty1

Po pierwsze: stymulacja

Noworodek postrzega świat jako zbiór niewyraźnych kształtów i nieostrych plam barwnych. Widzi jakby przez mgłę, około trzydzieści razy słabiej od dorosłych. Wraz z rozwojem dziecka, widziany przez nie świat staje się bardziej wyrazisty, przedmioty nabierają znaczenia. Aby wzrok mógł się prawidłowo rozwijać, niezbędna jest jego stała stymulacja. Oczami Maluszka – KARTY to 9 dużych plansz, a na nich 18 czarno-białych ilustracji z elementami koloru żółtego. Karty bardzo podobają się niemowlakom. Rodzice trzymiesięcznego Tymka opowiadają: „Syn od urodzenia interesuje się otaczającym go światem. Nie lubi leżeć, woli być noszony, tak by mieć wszystko na oku:) Karty od pierwszej ich prezentacji bardzo przypadły Tymkowi do gustu. Kiedy pokazuję kolejne karty z prostymi wzorami, przybliżając i oddalając je od oczu synka, jego źrenice rozszerzają się, wydaje mi się, że stara się ogarnąć wzrokiem jak najwięcej elementów. Jego ulubiony kolor to żółty, wyraźnie na niego reaguje, wydając dźwięki. Zawsze łączymy ilustację ze słowem, staramy się opowiadać synowi o przedmiocie, który właśnie widzi na karcie. Podoba nam się, że karty są twarde – za kilka tygodni Tymek będzie ich pewnie próbował”.

oczami-maluszka-karty3

Po drugie: pielęgnuje więź

W pierwszych miesiącach życia szczególnie ważna jest bliskość i obecność rodziców w życiu niemowlęcia. Poza karmieniem, przewijaniem, kąpaniem niezwykle istotny jest kontakt emocjonalny. A Oczami Maluszka -Karty są sposobem na wspólne spędzanie czasu, ułatwia budowanie więzi emocjonalnej rodzica z dzieckiem, wprowadzają dziecko w świat literatury.

Oczami Maluszka – Karty:

  • stymulują funkcje wzrokowe oraz funkcje mowy już od pierwszych dni po narodzeniu dziecka;
  • wzmacniają kontakt z rodzicem;
  • skontrastowane ilustracje zostały specjalnie dobrane dla dzieci, obrazują przedmioty codziennego użytku bliskie dziecku;
  • są dla dziecka interesujące zarówno pod względem treści, kolorów, jak i formy;
  • dzięki wysokiej jakości wykonania posłużą dziecku przez długi czas.
oczami-maluszka-karty2

Serię Oczami Maluszka – Karty polecam wszystkim rodzicom, opiekunom, wychowawcom w żłobku, terapeutom, którzy szukają pomysłu na urozmaicenie codziennych kontaktów z dzieckiem, a w dodatku mogą wspierać rozwój maluchów. I pamiętajmy, że chwile spędzone z dzieckiem warto celebrować.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.