Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

DlaKrasnala.pl – ekologiczne ubrania z bawełny organicznej dla dzieci (styl skandynawski)

Sklep Dla Krasnala to miejsce, gdzie żyje się w zgodzie z naturą. Odwiedź je i odkryj zalety ubranek i dodatków z bawełny organicznej. Przekonaj się, że bogactwo kolorów i wzorów też może być eko! Spraw, by twój mały krasnal poczuł się odlotowo. Postaw na eko z charakterem!

Bawełna bawełnie nierówna

Nasza przygoda z ubrankami ekologicznymi zaczęła się od wakacji w Anglii. – mówi Maciej Rogosz ze sklepu DlaKrasnala.pl. – Chcieliśmy zrobić prezent naszemu małemu kuzynowi. Ponieważ bliski jest nam ekologiczny styl życia, wybraliśmy sklep z artykułami z bawełny organicznej. Ubranka, jakie tam zobaczyliśmy, zachwyciły nas miękkością i bogactwem kolorów. Już wtedy wiedzieliśmy, że to coś wyjątkowego. Byliśmy zdumieni i zafascynowani różnicą między bawełną organiczną a konwencjonalną.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Każde ubranko, zanim trafi na półkę w sklepie, rozpoczyna swój żywot od postaci małego nasionka, które kiełkuje w glebie. Od tego momentu jest narażone na działanie wielu szkodliwych substancji. Podczas konwencjonalnej uprawy bawełny stosuje się szkodliwe i agresywne środki chemiczne (m.in. pestycydy, herbicydy, nawozy sztuczne). Jednym z nich jest niezwykle toksyczny aldicarb. Zaledwie jedna jego kropla może spowodować śmierć dorosłego człowieka. Osoby pracujące przy takich uprawach narażają więc swoje zdrowie i życie. Wszystko po to, aby wyprodukować jak najwięcej i jak najtaniej, w jak najkrótszym czasie. Część wszystkich tych niebezpiecznych substancji wnika we włókna bawełny, z których później produkowane są ubranka. Podczas wytwarzania materiału zwykle stosuje się chlorowe wybielacze, sztuczne barwniki i formaldehydy. I tak na półki sklepowe trafia produkt z metką „wyprodukowano w 100% z bawełny”. Nosząc rzeczy zawierające szkodliwe chemikalia nasz maluch może nabawić się wysypki, alergii, a nawet poważnych chorób skóry lub problemów z oddychaniem.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Certyfikat GOTS – świadome i bezpieczne zakupy

Ubranka organiczne tworzone według międzynarodowych standardów GOTS wyróżnia wiele rzeczy. Najważniejsze jest to, że są wolne od wszelkich szkodliwych chemikaliów. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla zdrowia maluchów. Można zapomnieć o wysypkach, podrażnieniach skóry czy reakcjach alergicznych. Co więcej, bawełna organiczna jest wybielana tlenem (a nie szkodliwym chlorem). Barwienie materiałów odbywa się przez zastosowanie naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia barwników. Bawełna organiczna jest dzięki temu niezwykle miękka i trwała. Jej mocne włókna wytrzymują aż do 100 prań zanim zaczną się niszczyć. Bawełna nieorganiczna wytrzymuje maksymalnie 20… Od dziś możesz zapomnieć o podziurawionych i podartych ubraniach. W końcu dzieci mogą się bawić bez obaw!

dla-krasnala4

Wybierając ubranka organiczne z logiem GOTS, wspierasz cały łańcuch produkcji – od producentów po dostawców, którzy pracują zgodnie z ideą Fair Trade. Troszczysz się o środowisko, aby pozostało piękne dla przyszłych pokoleń. Wspierasz również ludzi, którzy z pasją tworzą niepowtarzalne kolekcje ubranek. Ale najważniejsze jest to, że świadomie troszczysz się o swoje dziecko!

Ubranka z bawełny organicznej prosto z Anglii w sklepie Dla Krasnala

INDIKIDUAL

Obok tych ubranek nie da się przejść obojętnie. Cechują je wyjątkowe wzory nasycone bogactwem wszystkich kolorów tęczy, inspirowane kreatywnością najmłodszych. Indikidual to połączenie komfortu z unikalnym stylem. Podkreślą indywidualny charakter każdego dziecka. Dla krasnali w wieku 0-7 lat.

dla-krasnala1

REDURCHIN

Od dzieci dla dzieci – projekty tej firmy bazują na pomysłach maluchów. Dodatkowo bezpieczeństwo ubranek Redurchin jest sprawdzane przez chłopca chorego na egzemę. Daje to pewność, że każde ubranko będzie przyjazne dla najwrażliwszej skóry dziecka. Na zimniejsze dni proponujemy kolorowe kominy, które podbiły serca dzieciaków w Wielkiej Brytanii. Kolekcje szyte są dla krasnali w wieku 0-8 lat.

dla-krasnala2

PIGEON ORGANICS

Jeżyki, listki, kotki, kotwice – te urocze i kolorowe detale są znakiem rozpoznawczym marki Pigeon Organics. W ofercie są mięciutkie śpioszki, kocyki, śliniaczki i inne artykuły dla najmłodszych. Dla starszych równie atrakcyjne projekty i kroje, wybrane z największą starannością. Dla krasnali od 0 do 8 lat.

dla-krasnala3
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

2 odpowiedzi na “DlaKrasnala.pl – ekologiczne ubrania z bawełny organicznej dla dzieci (styl skandynawski)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.