Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Pieluszki wielorazowe Mommy Mouse

Coraz więcej rodziców, którym odpowiada styl ekorodzicielstwa, decyduje się na pieluchowanie wielorazowe. Czym one są? To pieluchy z przyjaznych skórze materiałów, które po zużyciu pierzemy, a nie wyrzucamy do kosza.

Brzmi znajomo? Prawdopodobnie większość z nas była pieluchowana w ten sposób. Jednak obecnie pieluchowanie wielorazowe jest dużo łatwiejsze. Chłonne wkłady, nieprzepuszczalne, piękne i kolorowe otulacze czynią zwykły, codzienny proces pieluchowania dziecka po prostu fajną przygodą.

Pieluchy wielorazowe są zdecydowanie zdrowsze dla dziecka niż zwykłe, popularne jednorazówki. Brak w nich wybielaczy i substancji ropopochodnych, powstały z naturalnych, oddychających materiałów, które są łagodniejsze dla delikatnej skóry dziecka i nie powodują przegrzewania nawet w upalne dni. Choć jednorazowy koszt zakupu zestawu pieluch wielorazowych to wydatek kilkuset złotych, to po przeliczeniu na cały okres pieluchowania dziecka wychodzi zdecydowanie taniej niż ciągłe kupowanie nawet najbardziej ekonomicznych pieluch jednorazowych. To inwestycja, która się zwraca.
Nawet zakup dodatkowych przedmiotów, które przydają się przy używaniu pieluch wielorazowych (np. pojemnik na brudne pieluchy), nie podnosi znacznie kosztów.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Pieluchy Mommy Mouse

Pieluchy wielorazowe Mommy Mouse występują w trzech wersjach:

  • kieszonka,
  • SIO/SYSTEM,
  • otulacz.

Kieszonka

Kieszonka jest najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem pieluchowania.

Pieluszka ta składa się z dwóch elementów: ciekawie zdobionej i kolorowej części zewnętrznej, która chroni przed przeciekaniem i zamoczeniem ubrania, oraz polarowej części wewnętrznej. Zadanie polarka to odprowadzenie wilgoci od skóry dziecka i zapewnienie przyjemnego uczucia suchości. Chłonne wkłady wkładamy w kieszonkę pomiędzy dwie warstwy miękkiego materiału, który dotyka skóry dziecka, a z wierzchu otulony jest oddychającą i wodoodporną dzianiną, minimalizująca ryzyko odparzeń. Tak przygotowaną pieluszkę zakładamy na pupę dziecka.

Po zmoczeniu wyciągamy wkłady z pieluszki i brudne wrzucamy do przygotowanego pojemnika. Rozmiar pieluszki można regulować w pionie napami, które skracają obwód gumek przy nóżkach. W pasie występuje podwójny rząd nap. W pieluchach Mommy Mouse są one gęsto rozmieszczone, by zapewnić maksymalne dopasowanie. Wszystkie pieluszki Mommy Mouse posiadają atesty OEKO-TEX Standard 100 i Bluesign CERTIFICATE, niezbędne dla bezpieczeństwa i zdrowia dziecka.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

SIO/SYSTEM (czyli SNAP-IN-ONE)

SIO to pieluszka składająca się z części zewnętrznej z wewnętrznymi napkami, do których przypina się różne rodzaje wkładów klepsydrowych Mommy Mouse SIO. Wkład klepsydrowy umożliwia szybkie odpięcie zmoczonej warstwy i wpięcie suchej bez potrzeby wymiany części wierzchniej. Jest to szczególnie wygodne na spacerach lub w podroży. Wkłady klepsydrowe można wzmocnić mocno chłonnym wkładem nocnym Mommy Mouse NIGHT – PLUS lub NIGHT – SOFT, który jest idealny na długie spacery o każdej porze roku, a także w nocy.

Część zewnętrzna SIO, podobnie jak w kieszonce, zrobiona z oddychających i wodoodpornych materiałów, zawiera elementy elastyczne, które umożliwiają dopasowanie się pieluszki na różnych etapach pieluchowania dziecka. Wykonane z materiałów charakterystycznych dla sportów ekstremalnych, a jednocześnie przyjazne dla niemowląt, zapewniają odpowiednią termoregulację i cyrkulację powietrza.

Otulacz

Otulacz Mommy Mouse został zaprojektowany jako najbardziej ekonomiczna wersja pieluch wielorazowych. Wystarczy kilka otulaczy i kilkanaście dowolnych chłonnych wkładów, by skutecznie pieluchować dziecko. Otulacz Mommy Mouse, podobnie jak SIO, posiada elastyczne wstawki przy nóżkach i pleckach dziecka, a także ciche, precyzyjne zapięcia ułożone w podwójnym rzędzie.

To zapewnia odpowiednią ochronę przed przeciekaniem i możliwość właściwego dopasowania pieluchy. Wnętrze otulacza Mommy Mouse wyłożone jest miękką, przewiewną siateczką chroniącą skórę dziecka przed kontaktem z warstwą zewnętrzną PUL. Otulacz jest pieluszką bardzo zgrabną i jednocześnie może być bardzo chłonny. W otulaczu umieszcza się pieluchę tetrową lub dowolne wkłady chłonne. W środku nie ma napek spinających ani kieszeni na wkłady.
Do otulacza Mommy Mouse pasują wszystkie wkłady systemu Mommy Mouse.

Jak zrozumieć małe dziecko

Podręcznik świadomego rodzicielstwa

Rozwój seksualny dzieci

Zadbaj o zdrową seksualność swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

W dzisiejszych czasach pieluchowanie wielorazowe jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż w czasach naszych mam. Jeśli tylko ekożycie jest pasującym wam modelem, warto spróbować pieluch wielorazowych.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.