Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

W pidżamie spędzamy niemal tyle samo czasu co w pracy. Pidżamy Hello Morning

Przesypiamy ⅓ życia! Od liczby przespanych godzin, ale także od jakości nocnego wypoczynku zależy bardzo wiele: chociażby nasze samopoczucie następnego dnia, zdolność koncentracji, szybkość wykonywanych zadań. A to tylko następstwa krótkoterminowe.

Niewystarczająca ilość snu może rzutować także na odporność organizmu i poczucie dobrostanu psychicznego. Dlatego przestrzeganie zasad higieny snu i efektywny nocny odpoczynek to podstawa dobrego samopoczucia.

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, by budzić się rano wypoczętym:

  • Regularny ruch po południu (najlepiej w godzinach 17–18) to jeden z podstawowych elementów dobrego wypoczynku. Zbyt mała aktywność fizyczna może przełożyć się na problemy z zasypianiem. Optymalnie byłoby ćwiczyć 5 razy w tygodniu minimum przez pół godziny, choć nie zawsze jest to realne. Warto zadbać o to, by przynajmniej 3 razy w tygodniu zmęczyć się fizycznie. Jeśli nie mamy czasu na trening, wystarczy wybrać się na spacer.
  • W pokoju, w którym śpimy, nie powinno być za ciepło. Optymalna temperatura to 18–22 stopnie, dlatego przed udaniem się na nocny wypoczynek warto dobrze wywietrzyć sypialnię.
  • Telefony, tablety czy laptopy powinny zostać w innym pomieszczeniu. Melatonina, czyli hormon snu, wytwarzana jest w ciemności. To, co szczególnie blokuje jej uwalnianie, to wbrew pozorom nie światło latarni świecące w okna (choć oczywiście również może przeszkadzać), ale niebieskie światło emitowane przez laptopy i smartfony. Dla ludzkiego mózgu niebieskie okno jest sygnałem świtania, dlatego eksperci zalecają odstawienie urządzeń już 3 godziny przed snem (absolutne minimum to godzina!). 
  • Odprężenie i relaks w godzinach wieczornych pomagają w nocnym odpoczynku. Organizm znajdujący się w stanie stresu i pobudzenia będzie miał problem z przejściem w fazę zasypiania. Dlatego zamiast wieczornych kłótni z partnerem, przeglądania służbowych maili czy oglądania trzymającego w napięciu thrillera, warto zadbać o uspokojenie umysłu: relaksująca kąpiel, medytacja, przeczytanie rozdziału ulubionej książki czy posłuchanie muzyki to dobry sposób na pożegnanie stresu i wprowadzenie się w dobry nastrój.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

To, w czym śpimy, też ma znaczenie! Jaka powinna być pidżama idealna?

Pidżama to mocno niedoceniana część garderoby. Zazwyczaj nie poświęcamy jej wiele uwagi, bo przecież zasadniczo można spać w czymkolwiek. Często wykorzystujemy do tego koszulki partnera lub wygodne domowe dresy. Problem zaczyna się na początku znajomości (choć wtedy wybór pada raczej na inne wzory), w czasie ciąży (a w zasadzie, gdy trzeba iść do szpitala), ewentualnie podczas wyjazdu lub wakacji, gdy wiadomo, że ktoś będzie nas oglądał w nocnym anturażu.

Niestety nieprzywiązywanie wagi do tego, w czym śpimy, może mieć negatywny wpływ na jakość naszego snu. Wybierając przypadkowe ubrania, wykonane z niesprawdzonych materiałów, narażamy się chociażby na przegrzanie, które może powodować duży dyskomfort. Osoby ze skłonnością do alergii i podrażnień powinny zwrócić na to szczególną uwagę!

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

W czym spać? 

Materiał to w zasadzie najistotniejsza kwestia. Ten, w którym śpimy, powinien być naturalny i dobrej jakości. Tkaniny warte uwagi to:

  • bawełna
    Jest surowcem w 100% naturalnym (alergikom szczególnie polecana jest bawełna organiczna). Odzież z niej wykonana jest miękka i przyjemna w dotyku, dodatkowo dobrze przepuszcza powietrze i chłonie wilgoć, co sprzyja termoregulacji, zapobiega przegrzaniu i nadmiernej potliwości. Bawełniana pidżama wcale nie musi być nudna! Często nie zdajemy sobie sprawy, że ten materiał ma bardzo wiele odsłon – satyna i flanela również zaliczają się do tkanin bawełnianych, różnią się jedynie rodzajem splotu użytego w czasie produkcji. Minusem bawełny jest jej duża podatność na gniecenie się, dlatego często uzupełnia się ją domieszką włókien syntetycznych (np. elastanem). Podczas wyboru idealnego kompletu do spania warto sprawdzić, czy dodatek sztucznych materiałów nie przekracza w nim 5%.
  • jedwab
    Ma właściwości termoregulacyjne, świetnie zatrzymuje ciepło, ale także doskonale przepuszcza powietrze i chłodzi skórę. Ponadto uważa się, że jedwab ma właściwości kojące i relaksujące skórę, więc docenią go wszyscy alergicy. Minusem jest jego wysoka cena, wrażliwość na promienie słoneczne (podczas suszenia na słońcu mogą robić się na nim plamy) i stosunkowo krótka trwałość.
  • wiskoza
    W przeciwieństwie do pozostałych wymienionych materiałów jest włóknem sztucznym, ale pochodzenia naturalnego (zatem nie ma nic wspólnego z tzw. włóknami syntetycznymi, które przeważnie są wytwarzane z pochodnych ropy naftowej). Surowcem bazowym, z którego produkuje się wiskozę, jest celuloza. Wyglądem jest zbliżona do jedwabiu, a jej właściwości są podobne do bawełny: doskonale chłonie wilgoć, jest przewiewna i nie uczula. Nie stanowi pożywki dla moli i grzybów. Niestety, łatwo się gniecie, elektryzuje i rozciąga.
  • len
    To tkanina w 100% naturalna, przewiewna i delikatna, dlatego podobnie jak jedwab doskonale sprawdzi się przy wyższych temperaturach.  
  • polar
    To włókno chemiczne, wytwarzane z mikrowłókien (z poliamidu, poliestru, czasem także z wiskozy). Robione są z niego ubrania używane na zewnątrz i pidżamy na okres jesienno-zimowy. O ile noszenie polaru jako odzieży wierzchniej może być w niektórych okolicznościach dobrym pomysłem, o tyle wykorzystanie go jako materiału przeznaczonego na pidżamy niekoniecznie się sprawdza. Polar nie wchłania wody, ale odprowadza ją na zewnątrz, dlatego pozwala jednak skórze oddychać. Należy także pamiętać o tym, że jest to włókno chemiczne, nie naturalne (przeciwnicy polaru podkreślają, że powstaje z tego samego materiału co plastik lub masa bitumiczna), dlatego spanie w polarowej pidżamie nie jest dobrym rozwiązaniem dla delikatnej skóry.  

Pidżama idealna

Idealna pidżama nie może być ani zbyt obcisła, ani zbyt luźna i powinna zapewniać dużą swobodę ruchu. Doskonale sprawdzą się dopasowane spodnie lub legginsy i T-shirty, a latem – krótkie spodenki i koszulki na ramiączkach.

Wybierając pidżamę, często popadamy w skrajności. Albo wybieramy coś ultraseksownego, w czym najczęściej nie da się wygodnie spać, albo stawiamy na komfort i zapominamy o wrażeniach estetycznych (stare dresy i rozciągnięty, poplamiony podkoszulek, który z powodów sentymentalnych trudno wyrzucić). A przecież w pidżamie spędzamy trzecią część doby!

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Hello Morning pidżamy dla wymagających

Hello Morning to polska marka produkująca pidżamy dla osób ze skórą wrażliwą, suchą, wymagającą i skłonną do alergii. Pieczenie, swędzenie czy uczucie ściągnięcia często towarzyszą alergikom i osobom hiperwrażliwym. Dla nich ważna jest nie tylko pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami, lecz także komfortowa odzież. A ponieważ w pidżamie spędzamy niemal tyle samo czasu co w pracy (a niekiedy nawet więcej), warto zadbać o to, w czym śpimy, i wybrać materiały, które będą przyjazne skórze.

To, co wyróżnia markę Hello Morning, to certyfikowana, pochodząca z organicznych upraw bawełna organiczna. Certyfikat jakości GOTS oznacza, że przędza organiczna, która została użyta do produkcji tych tkanin, jest wolna od pestycydów, środków chemicznych i nawozów. To ważne z dwóch powodów – ubrania wykonane z bawełny organicznej są nie tylko bardziej przyjazne skórze (nie mają w sobie chemikaliów, które mogą podrażniać), też także bardziej miękkie i wytrzymałe, bo ich włókna nie zostały uszkodzone w procesie produkcji. Zachowują swój kształt i kolor nawet po wielu praniach! Poza tym uprawa ekologiczna jest przyjazna środowisku, wspiera proces odbudowy ekologicznie zróżnicowanego ekosystemu oraz odtwarza i utrzymuje żyzność gleby.

Propozycje marki Hello Morning łączą wszystkie cechy pidżamy idealnej. Materiały są naturalne, miękkie, hipoalergiczne i przyjazne skórze, a kroje – ponadczasowe, uniwersalne i minimalistyczne. Góry i doły można dobierać według indywidualnych preferencji. Subtelna i stonowana kolorystyka spodoba się kobietom, które cenią proste, ale eleganckie rozwiązania. Wybór wariantów jest spory. Na chłodniejsze noce – bluzki z długim rękawem i długie spodnie, na lato – szorty i bokserki na ramiączkach. Ciekawą propozycją są także letnie rompery. Zwolenniczki koszul nocnych także znajdą dla siebie kilka interesujących propozycji. Hello Morning to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby: każda zamówiona pidżama może zostać wzbogacona o spersonalizowany haft. To fantastyczna propozycja dla wszystkich, którzy cenią dobrą jakość, wygodę, minimalizm i piękno, a także troszczą się o środowisko naturalne.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.