Kategorie
Ekowiadomości

Pierwszy na świecie wege-McDonald’s (?)

W Indiach powstaje pierwsza na świcie wegetariańska restauracja McDonald’s. Co ciekawe, budynek jest usytuowany w bliskim sąsiedztwie Złotej Świątyni w Indiach

W Indiach powstaje pierwsza na świcie wegetariańska restauracja McDonald’s. Co ciekawe, budynek jest usytuowany w bliskim sąsiedztwie Złotej Świątyni w mieście Amritsar w północnych Indiach. To miejsce święte dla Sikhów. Już planowana jest budowa kolejnej wege-restauracji w miasteczku Katra, gdzie wierni pielgrzymują do sanktuarium Vaishno Devi. Lokalizacja nie jest przypadkowa – w ciągu roku świątynię odwiedzają miliony wiernych z całego świata. Aktualnie w Indiach działa ponad 270 restauracji McDonald’s, co w kraju o miliardowej populacji jest ilością niewielką. W ciągu najbliższych 3 lat tych sieciowych restauracji będzie trzy razy więcej.

Strefa wokół świątyń jest zamieszkiwana głównie przez wegetarian, ponieważ ludzie są tam wychowywani w tradycyjnym indyjskim przekonaniu, iż jedzenie mięsa źle wpływa na osoby, które poszukują doznań duchowych. Dlatego inwestorzy już liczą zyski, ponieważ są pewni, że wegetariański McDonald’s będzie cieszył się popularnością wśród Hindusów.

Pierwszy McDonadld’s otwarto w Indiach w 1996 roku i już wtedy, z szacunku do Świętych Krów, w ofercie nie było dań z wołowiny. Wciąż próbowano znaleźć smaczną alternatywę. Próbowano serwować hamburgery z jagnięciną, a ostatecznie w przeważającej ilości restauracji jest podawany kurczak. Co będą jedli konsumenci w wege-McDonald’s? Pierożki z marchewką, groch, ziemniaki, McVeggie, tradycyjny indyjski ser…

Od niedawna w Indiach działa także wegetariański Subway. W całych Indiach sieć ma 280 punktów sprzedaży. Marka znana jest z promowania zdrowego trybu życia (!).

Źródło: www.ft.com

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.