Kategorie
Ekowiadomości

Pierwszy w Polsce serwis pieluszkowy

W Warszawie ruszył pierwszy w Polsce Serwis Pieluszkowy czyli sposób na zdrowe, ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie z dostawą do domu

Nie trzeba nawet wychodzić z domu. Podjeżdżają pod same drzwi, zabierają zużyty komplet i zostawiają czysty, świeżo uprany zapas. W Warszawie ruszył właśnie pierwszy w Polsce Serwis Pieluszkowy czyli sposób na zdrowe, ekologiczne i ekonomiczne pieluszkowanie z dostawą do domu.

Ciężko z praniem

Coraz więcej rodziców dostrzega zalety naturalnego pieluszkowania. Badania potwierdzają, że pieluszki z organicznej bawełny czy bambusa ograniczają odparzenia, nie zawierają szkodliwej chemii, ułatwiają trening czystości, a do tego są przyjazne dla środowiska i w efekcie tańsze, niż popularne jednorazówki. I chociaż nowoczesne wielorazówki są dużo prostsze w obsłudze niż babcina tetra z ceratką, to dla wielu mam barierą nie do przebycia jest perspektywa prania i suszenia.  – Serwis Pieluszkowy powstał właśnie z myślą o nich – podkreśla Radek Dumański, szef Pieluszkarni i pomysłodawca Serwisu. – Dzięki tej usłudze, można cieszyć się naturalnym pieluchowaniem i nie zaprzątać głowy dodatkowym praniem.

Dzień dobry, my z pieluszkami!

Wystarczy zgłosić się przez stronę internetową, wybrać rozmiar i ilość pieluszek, jakiej będziemy potrzebować na cały tydzień. Podczas pierwszej wizyty kurier dostarczy czysty zestaw razem z wiaderkiem i workiem do przechowywania brudnych pieluszek.  A potem już z górki – raz w tygodniu pod drzwi podjeżdża tygodniowy pakiet czystych pieluch, a zabrudzone odbierane są w każdy poniedziałek i czwartek. Praniem zajmuje się profesjonalna pralnia, która obsługuje m.in. najbardziej znany warszawski szpital położniczy św. Zofii. Do szczęścia potrzeba jeszcze tylko kilku otulaczy, które ochronią przed przeciekami oraz zatrzymają pieluszkę na miejscu.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.