Kategorie
rzeczy dla dzieci

Polisa na życie dla dziecka – jaka jest aktualnie najlepsza?

Ubezpieczenie życiowe dla dzieci może pomóc na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, czy oczekujemy wsparcia w trudnej sytuacji, czy zależy nam na oszczędnościach na przyszłość naszego dziecka.

Dzieci możemy ubezpieczyć na dwa sposoby – poprzez zakup polisy NNW lub ubezpieczenie posagowe. Sprawdźmy, które rozwiązanie będzie najlepsze dla naszego dziecka.

Szkolne czy indywidualne NNW?

Ubezpieczenie NNW jest produktem zapewniającym wsparcie na okoliczność następstw nieszczęśliwych wypadków. W związku z tym nasze dziecko otrzyma świadczenie w sytuacji złamania kości, wstrząśnienia mózgu, poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu. Polisa może być zakupiona na określoną sumę ubezpieczenia i na jej podstawie obliczany jest procent należny z tytułu przebytego uszczerbku na zdrowiu.

Okulary dla dzieci

Okulary warte Twojego dziecka

Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne, które skradają serca dzieci na całym świecie! Świetne wzory i najlepsza jakość.

Składka w tego rodzaju ubezpieczeniach najczęściej jest jednorazowa – opłacana raz w roku. Umowa trwa 12 miesięcy, więc po zakończeniu umowy, możemy kontynuować ochronę poprzez ponowny zakup ubezpieczenia.
Ubezpieczenie NNW posiada również możliwość rozszerzenia ochrony – nasze dziecko może zatem dodatkowo otrzymać wsparcie na wypadek pobytu w szpitalu czy poważnego zachorowania.

Czy jest sens kupować ubezpieczenie NNW poza placówką szkolną? Większość rodziców decyduje się na zakup polisy NNW, którą oferuje szkoła. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykupić dodatkowej polisy, którą uznamy za bardziej korzystną.

Polisy, które oferuję placówki szkolne – zazwyczaj są polisami o niższych cenach, jak również niższych możliwościach. Muszą być dostosowane do możliwości finansowych wszystkich rodziców, by każdy mógł zakupić ubezpieczenie. W związku z tym oferta może nie do końca odpowiadać naszym oczekiwaniom. Dodatkowe ubezpieczenie nie tylko zapewni naszemu dziecku maksymalną ochronę, ale również zagwarantuje dodatkowe świadczenie. W przypadku np. złamania nogi – nasze dziecko otrzyma podwójne odszkodowanie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że większość rodziców nie orientuje się w tematyce ubezpieczeniowej, zatem poszukiwania odpowiedniej polisy NNW mogą spotkać się z niechętnym nastawieniem. Jednak możemy skorzystać ze stron, które znacznie nam ułatwią znalezienie dobrej oferty. Pomóc może nam np. ranking ubezpieczeń na życie w rankomat.pl, ponieważ z jego pomocą samodzielnie dokonamy porównania wielu ofert ubezpieczeń na życie.

Przed zakupem polisy NNW – zastanówmy się nad tym, jak chcemy zabezpieczyć nasze dziecko – czy uprawia ono kontuzjogenny sport, czy jest bardzo aktywne, jak wysoką ma odporność, czy bywało wcześniej w szpitalu lub choruje często na konkretne choroby.

Ubezpieczenie posagowe na przyszłość

Innym zupełnie rodzajem ubezpieczenia jest polisa posagowa. By się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić polisy posagowe na rankomat.pl i wybrać najlepszą ofertę.
To długotrwała inwestycja – z ubezpieczycielem związujemy się na minimum 2 lata, a umowa trwać może nawet 25 lat. Składkę opłacamy miesięcznie w ustalonej w umowie kwocie.

Polisa posagowa to sposób na oszczędzanie środków na start w dorosłość naszego dziecka.
Gdy nasza pociecha osiągnie pełnoletność – nie będzie miało znaczenia to, czy będziemy mieć pracę, dobrą pensję, spłacony kredyt – zgromadzone środki pozwolą dziecku podejmować swoje pierwsze, dorosłe decyzje.

Ubezpieczenie posagowe skupia się na gromadzeniu oszczędności na przyszłość, jednak ma również funkcję ochronną. Zabezpiecza nasze dziecko na wypadek utraty rodzica. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaca dziecku rentę na czas nauki. Polisa posagowa może również zapewniać dodatkową ochronę w wybranym zakresie – pobytu w szpitalu, urazów czy operacji.

To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ ciężko przewidzieć, czy za 10 lub 20 lat będziemy cieszyć się równie wysokimi zarobkami, dobrym stanem zdrowia i możliwościami, by finansowo wspierać nasze dziecko.
Przed zakupem jednak porównajmy dostępne oferty, np. z pomocą rankingu ubezpieczeniowego. W ten sposób szybko dowiemy się o innych ofertach, porównamy wysokość składek w różnych firmach i wybierzemy ten produkt, który będzie odpowiadał naszym możliwościom finansowym.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *