| Popularne style mebli w łazienkach

Popularne style mebli w łazienkach

Podczas aranżacji naszej łazienki należy przemyśleć każdy szczegół, aby była ona funkcjonalna oraz cieszyła oko. Ważne jest też odpowiednie dobranie mebli, które obecnie dopełniają styl, w którym urządzone jest pomieszczenie. Wcześniejsze ustalenie estetyki, która ma dominować we wnętrzu, ułatwi uporządkowanie przestrzeni i jej elementów. Każdy szczegół dopełni wyjątkową stylizację naszej łazienki.

Styl skandynawski

Styl skandynawski jest obecnie bardzo popularny. To wnętrze z przewagą dwóch kolorów: szarego i białego. Dzięki takim barwom pomieszczenie wydaje się większe. We wnętrzu dominują proste formy i funkcjonalność. Meble zazwyczaj są jasne bądź wykonane z drewna. Sprawdzają się w tym przypadku szafki z szufladami z pełnym wysuwem, które są umieszczane pod umywalką.

Obecność dużych, pojemnych szafek sprawia, że można w nich pomieścić i uporządkować wiele rzeczy. Korzystnie prezentują się w ich przypadku bezuchwytowe fronty. Można również kupić wersję z systemem push-to-open. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pasujące do funkcjonalnego, skandynawskiego stylu. O popularności tego rozwiązania świadczy fakt, że wiele osób umieszcza tego typu meble również w innych pomieszczeniach.

Styl nowoczesny

Wnętrza nowoczesnych łazienek to przeważnie wersje minimalistyczne. Szafki mają zaokrąglone kształty. Wykończenia mebli imitującą naturalne materiały lub zachowują surową wręcz prostotę. Kolorystyka jest zazwyczaj stonowana, zarówno jasna, jak i ciemna. Niektórzy w typowo nowoczesnych łazienkach stosują połączenie odmiennych materiałów, na przykład drewna oraz płyty lakierowanej.

Coraz bardziej modne stają się zestawienia elementów wchodzących w skład wyposażenia łazienki, tak zwane moduły. Jednak podstawowym założeniem każdego użytkownika powinna być funkcjonalność takich mebli w celu zapewnienia wygodny każdemu domownikowi. Co jakiś czas warto również dokonać zmian kosmetycznych we wnętrzu łazienki w celu jego urozmaicenia. W tym celu można prześledzić ofertę sklepu internetowego 123 Łazienka.

Styl retro

Niektóre osoby nie odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ wydają im się chłodniejsze oraz mało przytulne. Dlatego powracają do trendów retro w urządzaniu wnętrz łazienek, łącząc je z nowoczesnymi elementami. Meble tego typu są często wykonane z drewna lub zawierają detale wykonane z tego materiału. Często mają zaokrąglony kształt i wdzięcznie prezentują się na ozdobnych nóżkach.

Wiele osób stosuje pewne triki, które wizualnie postarzają ich meble łazienkowe. Malują je określonym kolorem, a gdy farba wyschnie, częściowo ją ścierają. Elementy wystroju wnętrza w stylu retro sprawiają wrażenie masywnych, dlatego są polecane przede wszystkim do dużych łazienek. Zamiast typowych uchwytów do szafek stosowane są ozdobne gałki, które nadadzą całości szczególnego charakteru.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Czytaj na dziecisawazne.pl

wywiady
Instrukcja obsługi dziecka nie istnieje. Rozmowa z Joanną Dronką-Skrzypczak

karmienie piersią
Piersi – także (przede wszystkim) do karmienia dzieci!

wychowanie
Pozytywna dyscyplina – czy to w ogóle możliwe?

karmienie piersią
D-MER – kiedy karmienie piersią powoduje psychiczny ból

rodzina
Jak przekonać dziadków do Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy

edukacja alternatywna
Nauka języka obcego zwiększa rozmiar mózgu

niemowlę
Noszenie w chuście wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne rodzica

wychowanie
High Need Babies – wyjątkowe dzieci o wyjątkowych potrzebach

rodzina
15 pomysłów na zabawy sensoryczne

wychowanie
Niedaleko pada jabłko od jabłoni – jak to się dzieje, że dziedziczymy wzorce zachowań naszych rodziców?