Kategorie
Artykuł sponsorowany

Powiedz to po angielsku z Endo!

Świat stoi przed nami otworem. Już od najmłodszych lat możemy swobodnie podróżować i docierać do najdalszych zakątków. Jednak, aby w pełni cieszyć się tą przygodą, potrzebujemy poznać języki obce.

Na szczęście nie musimy znać wszystkich języków świata, by czuć się swobodnie za granicą. Wystarczy, że będziemy mówili po angielsku. Jak wynika z raportu sporządzonego przez prof. Ulricha Ammona z Uniwersytetu w Düsseldorfie, dla ponad 500 mld ludzi angielski jest językiem ojczystym, a kolejne 1,5 mld osób uczy się go na co dzień w szkołach, na kursach lub samodzielnie. Warto też wykorzystywać nietypowe metody uczenia się angielskich słówek i zwrotów.

Zabawne słowa i zabawa słowami

Poznawanie języków obcych jest tym łatwiejsze, im bardziej nauka nas interesuje, wciąga i bawi. Niektórzy więc, zamiast „wkuwać” słówka i gramatyczne regułki, wolą oglądać obcojęzyczne filmy, czytać książki, słuchać piosenek, rozmawiać. Większość ludzi, bo prawie 70%, to wzrokowcy, którzy szybciej zapamiętują nowe słówka, gdy je widzą. Oczywiście można tradycyjnie wypisać obcojęzyczne zwroty na kartkach i powiesić w pokoju albo… nosić na koszulkach i bluzach.

Właśnie takie ubrania wprowadza na rynek mrka Endo! Oryginalne i zabawne nadruki na ubraniach to od zawsze znak rozpoznawczy tej firmy. Nigdy nie umieszczano tam tekstów banalnych i przypadkowych, a wręcz przeciwnie – z założenia mają one przełamywać schematy i poruszać tematy tabu. Grafiki przygotowywali znani plastycy, dlatego ubrania wpadały w oko, a hasła umieszczone na nich długo pozostawały w pamięci. „Nie mów do mnie misiu”, „Będę grzeczny… od jutra”, „100% urwisa”, „100% aniołka”, „Mama nie zawsze ma rację” – to jedne z najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Te kultowe teksty Endo znają już chyba wszyscy, a „połowa” Polski nosi je na koszulkach. Przyszedł najwyższy czas na zmianę i nową zabawę słowami – tym razem po angielsku! Jedno się jednak nie zmienia – ciągle ma być zabawnie i niestereotypowo, a przy okazji nauczymy się kilku fajnych zwrotów po angielsku. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą!

Let’s English with Endo

Nawet najładniejsze, najlepszej jakości i najtrwalsze koszulki z zabawnymi napisami to jednak jeszcze za mało, aby opanować obcy język. Dlatego Endo nie zamierza poprzestać na promowaniu odzieży, ale, jak zakłada filozofia firmy, chce angażować rodziny do wspólnego spędzania czasu. Każda kolekcja Endo ma swój motyw przewodni, za którym kryje się zachęta do aktywnego spędzania wolnych chwil całą rodziną: Multikolor sport, Hindu, Tropiki i inne triki, Wiosna w lesie, Wiosenne nastroje, Kosmos, Architekci przyszłości. Tym razem wspólne godziny można poświęcić na naukę angielskiego. Endo planuje cykl artykułów stworzonych we współpracy z ekspertami, którzy doradzą, jak uczyć dzieci języków obcych. Ich autorami będą psychologowie dziecięcy oraz lingwiści.

Ponadto powstanie cykl filmów wideo zachęcających rodziny do wspólnej nauki angielskiego pod hasłem „Bawcie się i czekajcie na efekty” – oczywiście w postaci znajomości języka! Endo proponuje aktywności, w czasie których starsze i młodsze dzieci niepostrzeżenie przyswoją sobie kolejne angielskie zwroty.

Endo tworzy ubrania dla całej rodziny – zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci oraz dorosłych. Dzięki temu nie tylko najmłodsze dzieci, lecz także ich rodzice, a nawet dziadkowie znajdą koszulkę lub bluzę z odpowiednim dla siebie napisem w języku angielskim. Słowa otaczają nas ze wszystkich stron, a coraz więcej z nich pochodzi z obcych języków. Warto je poznawać, wykorzystując do tego każdą okazję.

Zobacz ubranka z charterem od Endo!

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.